Verschil voorweeën en harde buiken?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Gruffalo123, 20 dec 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Gruffalo123

    Gruffalo123 Fanatiek lid

    26 jun 2017
    3.940
    4.461
    113
    Met harde buiken ben ik meer dan bekend, ook met regelmatige en pijnlijke harde buiken. Maar hoe voelen voorweeën? Hoe verschillen deze van de pijnlijke harde buiken?
    Sinds deze week regelmatig het gevoel dat ik denk dit is anders dan een gewone harde buik. Begint als pijnlijke kramp onderin mijn buik en trekt door naar boven, moet daarbij ook weg zuchten, kan het niet negeren. Ik buig dan vanzelf ook wat krom, echt van de kramp.
    Vorige zwangerschap alleen pijnlijke harde buiken vanaf week 16 en daarna echte weeën met 36 week gehad en toen kwam het kind. Deze zwangerschap ook weer al vroeg pijnlijke harde buiken en regelmaat erin, maar dit gevoel is nieuw. Vandaar dat ik me afvroeg of dit dan voorweeën kunnen zijn?
     
  2. Light

    Light Fanatiek lid

    15 jun 2014
    1.549
    100
    63
    Wat vervelend, die harde buiken! Uit ervaring weet ik hoe vermoeiend en pijnlijk dat kan zijn. Ik had tijdens mijn zwangerschap ook heeeel veel harde buiken (vanaf week 14), zo ook dus op de dag dat deze overgingen in echte weeën. Voor mij zat er dus geen verschil in.
    De gyn zei bij mij dat ik aan de bel moest trekken als er veel slijmverlies of bloed bij gepaard ging, menstruatieachtige krampen óf dat mijn gevoel zei dat het niet oké was.
    Ik zou als ik jou was dus voor de zekerheid toch even bellen, wellicht mag je je bmh even laten nameten.
     
  3. Moess

    Moess Niet meer actief

    Voorweeen trokken bij mij ook door tot in mn bovenbenen/knieen
     
  4. Gruffalo123

    Gruffalo123 Fanatiek lid

    26 jun 2017
    3.940
    4.461
    113
    @Light morgen heb ik weer controle bij de VK, ik was sowieso al van plan om te vragen voor een doorverwijzing naar de gynaecoloog. Bij voelen 2 weken geleden was baarmoeder mond nog maar een heel klein tuutje, grotendeels verweekt en een ruime cm ontsluiting, maar dat mocht bij een 2e volgens de VK.
     
  5. Kangerootje

    Kangerootje Fanatiek lid

    24 dec 2013
    3.291
    1.491
    113
    Vrouw
    Hee meid,
    Ik heb ook voorweeen en vind die pijnlijker en heftiger dan harde buiken.
    Maar je baarmoedermond bij 26 weken al grotendeels verweekt en al ontsluiting? En dat mocht gewoon van de vk? Vind dat eerlijk gezegd wel vreemd, maar wil je niet de stuipen op het lijf jagen, begrijp me niet verkeerd.
    Ik werd met 28 weken opgenomen omdat de baarmoedermond al was verweekt!! Ik zou het echt even navragen hoor meid, zeker omdat je echt krom buigt van de buikpijn, letterlijk.
    Even vragen of ze middels inwendige echo de baarmoedermond exact kunnen meten.
     
    Saskia1984 vindt dit leuk.
  6. Gruffalo123

    Gruffalo123 Fanatiek lid

    26 jun 2017
    3.940
    4.461
    113
    Volgens de VK mocht dat inderdaad bij een tweede. Bij de eerste heb ik met 23 weken opgenomen gelegen omdat het toen ook al was verweekt en drie cm ontsluiting, die is toen blijven zitten tot de 36 weken met platte bedrust. Ik heb nu in ieder geval wel al echte rust, maar geen platte bedrust.
     
  7. Kangerootje

    Kangerootje Fanatiek lid

    24 dec 2013
    3.291
    1.491
    113
    Vrouw
    Spannend! Gelukkig ben je al ruim 28 weken.
    Ik had op 28 weken slechts een bmm van 7mm met funneling. Nog geen ontsluiting.
    Heb ook rust thuis, geen platte rust maar wel echt rust. Hoop dat onze kleintjes nog lekker even blijven zitten! Maar ik zou toch even vragen of ze de bmm meten.
     
  8. Ukkie1

    Ukkie1 Fanatiek lid

    30 jun 2015
    4.826
    2.249
    113
    Vervelend!! Ik vind t advies van je verloskundige wel wonderlijk. Ik heb vij mn vorige zwangerschap met 28 wk remming etc gehad ivm verweekte baarmoedermond en ontsluiting. Tot 40 weken gedragen uiteindelijk en toen ingeleid. Maar nu zijn ze er heel allert op, ik moet laagdrempeling bellen bij harde buiken etc en mn baarmoedermond is ook al 2 keer opgemeten ivm krampen. Gelukkig is alles nog goed gesloten.

    Ik zou echt om verwijzing vragen, ik zou zelf in mijn eigen situatie hier namelijk helemaal niet gerust op zijn.


    Sterkte en ik hoop natuurlijk dat t allemaal heel erg meevalt!
     
  9. Kangerootje

    Kangerootje Fanatiek lid

    24 dec 2013
    3.291
    1.491
    113
    Vrouw
    Hoe gaat het nu met je??
     
  10. Light

    Light Fanatiek lid

    15 jun 2014
    1.549
    100
    63
    Ik ben ook erg benieuwd hoe het gaat. Verbaas me eerlijk gezegd ook over de reactie van je vk.
     
  11. Gruffalo123

    Gruffalo123 Fanatiek lid

    26 jun 2017
    3.940
    4.461
    113
    Net terug van de VK. Echo gehad en het ziet er allemaal goed uit. Baarmoedermond is afgelopen twee weken niet veranderd gelukkig, dus het lijkt rustig.
    Krampen kunnen mogelijk te maken hebben met feit dat kindje van dwarsligging naar hoofdligging is gegaan. Lag de afgelopen weken eigenwijs continu dwars, maar nu ineens in hoofdligging.
    Voor nu dus even gerust gesteld, maar ik blijf het goed in de gaten houden. Moest ook echt bellen als ik me weer zorgen zou gaan maken.
     
    Light en Jess93 vinden dit leuk.
  12. Kangerootje

    Kangerootje Fanatiek lid

    24 dec 2013
    3.291
    1.491
    113
    Vrouw
    Super om te lezen! Echt een opluchting zeker! Lekker rustig aan doen meid.
     

Deel Deze Pagina