Nee geld voor scholen om vervanging te regelen. Nee salaris gaat dit niet oplossen. Daar wordt dus ook over gediscussieerd. Waar het geld heen moet. Er moet geld zijn voor de scholen waar ze vervaging voor kunnen regelen. En meer personeel. En zo kan de werkdruk verlaagd worden.
Maar er is al 270 miljoen euro toegekend, waarom dan door staken? Het begin is er toch al. Ga daar iets mee doen en ga niet zitten door zeiken over nog meer geld.
Actietraject wordt voortgezet in januari De acties in het primair onderwijs worden in januari voortgezet. Doel is en blijft dat er voor het primair onderwijs een structurele investering van 1,4 miljard euro voor beter salaris en een lagere werkdruk nodig is. Eind januari gaan de estafetteacties van start in de provincies Friesland, Groningen en Drenthe. Informatie over de aard van de acties volgt in januari. 21 DECEMBER 2017 • TEKST ALGEMENE ONDERWIJSBOND In de tussentijd nemen de leden van het PO-front wel hun verantwoordelijkheid. Er is een begin gemaakt met voorbereidende gesprekken over een nieuwe cao. Want werkgevers en werknemers willen dat het geld dat al wél beschikbaar is zo snel mogelijk wordt ingezet voor leraren en teams. De geëiste extra middelen blijven wat de AOb betreft bittere noodzaak: de instroom aan de pabo’s blijft ontoereikend om de pensioengolf in de sector op te vangen en de combinatie van hoge werkdruk en een bescheiden salaris beweegt een toenemend aantal leraren tot de overstap naar een ander beroep. De recentste prognoses waarmee het ministerie van Onderwijs werkt, wijzen op een tekort van 4200 voltijdleraren over vijf jaar en ruim 11 duizend in 2027. Tekorten van die omvang brengen niet alleen schoolbestuurders en onderwijspersoneel in de problemen, ook scholieren zijn de dupe: die lopen steeds vaker het risico dat ze geen les krijgen van een gediplomeerde leraar omdat het kabinet het probleem onvoldoende onderkent
Lijkt me voldoende grond om die 3200 leraren die thuis in de ww zitten in dienst te gaan nemen en in te gaan zetten.
Ik heb zelf niet gestaakt omdat ik niet voor meer salaris ben. Maar ik mag dan ook niet klagen want ik zit in een prima schaal. In het regulier lager onderwijs is het verschil groot met het voortgezet onderwijs. Dus dat men dat oneerlijk vind begrijp ik. In mijn situatie zou ik het fijn vinden als er geld is voor extra handen in de klas. Niet alleen om voor mezelf de werkdruk te verlagen maar om de leerlingen te kunnen geven wat ze nodig hebben. Helaas gaat het geld niet altijd de goede kant op. Jammer dat je in termen als ‘zeiken’ spreekt. Met een beetje inleveningsvermogen en kennis zou je het beter kunnen begrijpen misschien.
Als je het topic doorleest zie je dat op een groot aantal vragen die tegenstanders van de staking hebben geen antwoord wordt geheven. Daarmee maken jullie het niet makkelijker voor anderen om zich in te kunnen leven.
Komt er op neer dat per provincie 1 week de school dicht gaat. Bijv week 1 alles in Groningen Week 2 Friesland etc Estafettestakingen noemen ze dit ook.
Dat begrijp ik zelf ook niet in dit artikel. Ook raar dat dat er niet bij staat. Lijkt me juist fijn als er een vaste baan wordt aangeboden lijkt me
Dat is ook niet handig nee. Dat begrijp ik. Heb zelf niet het hele topic gelezen. Ik heb wel ergens in het begin uitgelegd wat mijn persoonlijke situatie is op mijn werk. Dat de ene na de andere collega over zijn grenzen gaat vanwege werkdruk. Er is ook genoeg over te vinden op internet.
Voor zover bekend is het nu nog niet duidelijk. Als ze een week gaan staken, ga ik ervan uit dat salaris eindelijk ingehouden zal worden en dat de gemiste lesuren verplicht ingehaald moeten worden. Weet iemand bij welke instantie je daarvoor moet zijn? Ministerie zeker? Want zolang er geen consequenties aan het staken vastzitten stimuleer je het alleen maar.
Uren moeten over 4 en over 8 jaar kloppen. Een school kan nu dus best een week dicht zijn, als het maar gecompenseerd wordt en de uren kloppen voor de onderbouw en bovenbouw.
Ja, maar als er vervolgens ideeën aangedragen worden en die worden alleen belachelijk gemaakt zonder dat er inhoudelijke argumenten komen waarom het niet zou werken, dan Kun je ook een beetje verwachten dat mensen geïrriteerd raken. Ik denk dat het goed zou zijn als PO in actie zijn energie eens gaat stoppen in het maken van een concreet plan. Een plan waarmee ze de werkdruk allereerst aanpakken. En niet alleen door meer handen in te zetten, maar ook door eens kritisch te kijken naar wat er nou allemaal gebeurt en waarom. En of dat nou allemaal echt nodig is. Als de lerares van mijn kind aan zou geven dat het bijvoorbeeld beter zou zijn om een jaar door te kleuteren, prima, daar heb ik geen onderbouwd leerlingvolgsysteem voor nodig. Het moet m.i. niet nodig zijn dat alles van iedere leerling zo extreem bijgehouden wordt. Dat aanpakken verlicht ook de werkdruk.
En wie controleert het? Ik "ken" ook een school waar de kinderen elke dag 10 min eerder moeten starten omdat ze niet aan hun uren komen i.v.m. overgang naar continurooster. Denk niet dat 1 week staken daar zomaar kan.
Jammer dat jullie je kunnen verplaatsen in de ouders die niet voor de stakingen zijn. Ik vind het inderdaad zeiken, er is nu een aardig groot bedrag open gesteld om de werkdruk te verminderen. Extra handen in de klas zie ik ook als werkdruk verminderen maar goed, zal wel aan mij liggen. Ik blijf het gewoon zeuren en zeiken vinden omdat ik denk, het begin is er, wees daar blij mee en probeer hier alvast wat mee te doen.
dat laatste is wel een heel simpel voorbeeld. Sowieso zijn er heel veel ouders daar een stuk moeilijker in: nee dat is geen aanname,dat is de letterlijke uitleg van de 2 kleuterleerkrachten van mijn ouders destijds. Ze moeten bij het gros van de ouders lullen als brugman om hen in te laten zien dat niet elk kind maar door moet. We zitten in een maatschappij van presteren en heel erg veel mensen vinden het moeilijk te accepteren als iemand iets niet kan of een kind niet mee kan komen. Daarbij moet er uiteraard ook een soort controle op een school/leerkracht zijn waarbij er verantwoording afgedragen moet worden over beslissingen zoals zitten blijven e.d. Anders zou het een bende worden.