Inenting tegen waterpokken: wie ervaring?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Spikkeltje, 20 dec 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Wie heeft zijn/haar kind ingeent tegen de waterpokken? Waarom, waar en op welke leeftijd? En was dat met een apart vaccin (Provarivax) of een vaccin dat ook de BMR bevat (Proquad of huppeldepup Tetra)? Heeft je kind er erg last van gehad?
     
  2. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Niemand? Ik overweeg te vaccineren hiervoor maar wil graag wat info van ervaringsdeskundigen.
     
  3. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Hier in Nederland word het nog maar zelden gegeven. Ik denk dat er daarom weinig ervaring is.
    Ik zou vooral afwegen waarom je deze vaccinatie zou willen geven. Aangezien hij niet levenslang beschermd en de ziekte beter niet als volwassene moet krijgen maar als kind omdat je dan minder complicaties hebt.
    Kijk naar de procenten van de complicaties en ook naar de bijwerkingen van de vaccinatie. En weeg dan zelf af of je de vaccinatie wil geven.
     
    MaMa, Be Happy, Mjmw en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  4. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.149
    3.174
    113
    Inderdaad.
     
  5. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

  6. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Be Happy en wwrr vinden dit leuk.
  7. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Ik heb gezien wat het doet als je het als volwassenen krijgt en daarom hebben wij juist onze kinderen niet inge-ent ...
     
  8. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Be Happy vindt dit leuk.
  9. Bootcamp babe

    Bootcamp babe Niet meer actief

    De discussie over of het waterpokken vaccin moet worden opgenomen in het RVP loopt al zo'n twintig jaar. Ondertussen zijn wel andere vaccins toegevoegd en waterpokken nog steeds niet. Dat suggereert al dat het weinig op zal leveren.

    Maargoed. Dat was niet de vraag van TS. Ik denk dat in Nederland er heel weinig mensen daadwerkelijk hun kind vaccineren.
     
  10. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Dat ben ik met je eens. Maar ik heb ook stukken gelezen uit een tijdschrift voor artsen. En de Hoge Gezondheidsraad in België spreekt ook van circa twee overlijdens per jaar en honderden ziekenhuisopnames.
     
  11. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Ik heb het RIVM gebeld vanmiddag en een medisch adviseur gesproken. Hij zegt dat na twee inentingen je wel zo'n 20 jaar immuun bent. De verwachting is zelfs nog veel langer, tot levenslang, maar dat weten ze niet zeker omdat het vaccin nog niet zo lang bestaat dat ze gevaccineerde ouderen kunnen testen op hun antistoffen.
     
  12. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Ben benieuwd, er was eerder al eens gezegd over vaccins dat ze lang beschermden en toen zaten er opeens studenten onder de mazelen. Om een voorbeeld te noemen. Hier heeft het vaccineren voor waterpokken toch geen nut meer. 2 van de 3 hebben ze al gehad en ik verwacht dat de 3e ze heus ook nog wel gaat krijgen. en op elk 1 miniliteken na geen complicaties. Zelfs niet toen de oudste ze met 3 maanden oud voor de 1e keer kreeg (ze heeft het 2x gehad omdat ze de 1e x zo jong was)
     
  13. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.879
    2.882
    113
    Noord-Holland
    ik vraag me echt af waarom je zou inenten tegen de waterpokken? voor die 1 op de miljoen complicaties? ga je dan ook andere vaccinaties níet halen omdat daar kans is op complicaties?

    20jr immuun is een interessante termijn. dan is je kind net niet meer immuun als het zelf kinderen krijgt.. die dan een besmetting kunnen doorgeven. en waterpokken als volw is vreselijk.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.261
    36.089
    113
    Wij wilden ons kind laten enten. Hij heeft heel erge eczeem en heeft allergische reacties op muggenbulten. Door hem in te laten enten wilden we hem nog meer littekens en ongemak besparen. Helaas beweerde onze huisarts dat er geen vaccin bestond en dat hij dat niet mocht doen.

    Nu heeft hij het dus inmiddels gehad en enorme putten aan littekens eraan over gehouden. De grootste gelukkig onder zijn oksels en op zijn hoofdje. Niet nog meer in zijn gezichtje.
     
  15. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Vervelend dat de arts aan gaf dat het niet bestond,ook van de littekens. Maar als je waterpokken krijgt als volwassene (wat goed mogelijk is als de vaccin maar 20 jaar werkt) is de kans aanzienlijk groter dat je wel complicaties krijgt zoals longontsteking of afwijkingen bij de foetus als je op dat moment zwanger bent. Vandaar de terughoudendheid voor vaccinatie hiertegen bij veel mensen. Dit is nou eenmaal een ziekte die je beter jong kunt hebben. Is het fijn? Nee. Zijn littekens mooi? Nee maar dat is een cosmetisch iets. Je kan ook van zat andere dingen littekens over houden.
    Is het beter om jong er ziek van te zijn? Meestal wel.
     
    dreumesje vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina