Erg pijnlijk om te lezen inderdaad. "Stief is toch anders dan eigen vind ik" Helaas ben ik ook een stiefkind en liep het niet zo heel soepel vroeger op zijn zachts gezegd, misschien dat deze opmerking mij meer raakt dan wat de bedoeling is.
Hier liggen de oudste 2 rond 19.30uur in bed. Mijn man werkt elke avond, wel gewoon thuis aan de keukentafel. Maar gezellig samen op de bank gebeurd zelden door de weeks. Ik vouw vaak nog een wasje op, haal de stofzuiger door de woonkamer en daarna plof ik op de bank.
De hond uitlaten, douchen, tv kijken, soms nog wat opruimen en was opvouwen en internetten op mijn telefoon. Soms ook nog sporten.
Terwijl één van ons onze zoon laat douchen en op bed legt, gaat de ander beneden stofzuigen en opruimen, zodat er niks meer hoeft te gebeuren. Ja, af en toe piept de droger en moet er nog een lading opgevouwen worden, maar dat doen we ook vaak samen dus dat is zo gepiept. En dan heb ik dus van 19:30 tot 22:30 tijd om: -De Sims te spelen en tegelijkertijd te Netflixen -In mijn atelier te werken (schilderen, tekenen, keramiek, etc.) -Met een vriendin thee te drinken en te kletsen -Naar vioolles te gaan/viool te spelen -Gitaar te spelen
Hier ook. En dan heb ik meestal nog 10 dingen die ook echt moeten gebeuren, dus blijkbaar past dit bij ons
Hier ook weinig avond, maar dat komt doordat de kinderen om 20:30-21:00 naar bed gaan (zijn al 10 en bijna 8), ik dan nog wat opruim of de was moet ophangen, en tegenwoordig een beetje op tijd in bed wil liggen. Ik dacht altijd, als ze ouder worden heb je meer tijd voor jezelf maar dat is dus niet zo, eerder andersom In de avond ruim ik dus wat op en doe eventueel de was, daarna lekker op de bank internetten/spelletje op mijn telefoon en met een half oog met mijn man zijn serie op netfllix volgen
Twee avonden in de week sport ik. Dan douche ik als ik thuis kom en kijken we nog even tv of ik ben met werk bezig. Één dag in de week werkt mijn man tot laat en ga ik uitgebreid in bad, lees een tijdschrift, netflix etc. Vrijdag en zaterdag zijn we meestal met vrienden of uiteten/iets doen. De overige twee avonden vaak iets aan het huishouden, voor werk en daarna een film/spelletje.
Vooral Netflix of lezen of zp. Vanaf deze week weer yoga. Kleine slaapt meestal rond 19.30 uur en ik meestal rond 21 uur want de wekker gaat om 5.30 uur en anders ben ik niet te genieten!
Vind je je avonden vervelend? Of is het meer dat je tv kijken niet nuttig vindt? Als je het eigenlijk prima vindt, waarom veranderen? Ik zie niet in waarom Sudoku een beter tijdsverdrijf is dan tv kijken. Ontspanning is ontspanning en hoe dat mag je zelf weten. Ik ben ‘s avonds altijd gewoon lui! Na het eten doe ik niets nuttigs meer, gewoon geen zin in. Mijn man kijkt tv en ik lees meestal, van een schermpje (EBooks). Films kijken heb ik niet zo’n gefuld voor en qua tv houden wij van andere dingen. Prima, dus ik lees.
Ja dat dacht ik ook altijd haha De oudste is alweer 14 jaar en die krijg je echt niet meer voor 22 uur naar boven. Soms erg irritant want een normaal gesprek voeren met elkaar kan nauwelijks want iedere keer hoor je wie, wat, waarom... Gelukkig sport die meerdere avonden per week. Ik kan echt weleens terug verlangen naar die onbezorgde tijd dat het om 8 uur stil was in huis pff
Hier gaat de jongste om 8 uur naar boven. De oudste om 9 uur. En eerlijk gezegd, heb ik het dan ook wel gehad. Meestal ruim ik dan nog even beneden op en ga naar bed en daar nog even tv kijken. Diamond painten vind ik erg leuk om te doen. Zoon heeft er ook 1 en dan doen we dat samen. Of we doen spelletjes (dochter is daar gek op) Verder lees ik graag en kijk ik tv, wat internetten, puzzelboekje, borduren, haken. De avonden zijn altijd zo om.
Wat een zalige luxe om elke avond tijd te hebben om op je kont te zitten! Ik werk lange dagen, was de laatste maanden niet vaak voor 19.00 thuis. Soms had manlief dan al gekookt, vaak ook niet. Dus al dan niet nog koken, eten, en kinderen naar bed (lastige slapers) en het is al minstens 21.00 voor er rust in de tent is. Vaak nemen we dan even een half uurtje voor een koffie en het journaal terugkijken. Dan moet al het huishouden nog, moeten de dingen geregeld worden qua administratie en zo, en heb ik eigenlijk altijd nog wel wat te doen qua werk, iets studeren of schrijven of werk-administratie bijwerken. Het is dan ook elke avond een dilemma of ik daar even goed voor ga zitten en dus veel te laat naar bed ga, of dat ik kies voor min of meer voldoende slaap en werk laat liggen. Als het meezit, ga ik sporten. Het enige moment dat ik meer TV kijk dan het journaal, is als ik de was ga vouwen. Aan iets lezen dat niet met mn werk te maken heeft, kom ik eigenlijk alleen toe in lange vakanties.
Maar daar kies je toch zelf voor, het soort werk? Heb je geen parttime dag, of je man? Ik ben altijd rond 18:15, mijn man heeft dan al gekookt en ik kan geen werk mee naar huis nemen dus daar hoef ik niets meer aan te doen
Pfff ik ook. Hoe ouder ze worden hoe minder tijd voor jezelf savonds. Heb daar enorm aan moeten wennen.
tv kijken, series of films puzzelen spelletjes internetten momenteel vakantie uitzoeken lekker lang douchen schoonmaken beetje huishouden waar ik overdag niet aan toe kwam of geen zin in had.
Maar dan neem ik voor het gemak aan dat je erg veel voldoening uit je werk haalt en dat met plezier doet. Mijn jeus zou dat niet zijn nl. ik werk om te leven en leef niet om te werken. Wij zitten beiden in het onderwijs en hebben tijd genoeg over om te kunnen lapswanzen.
Onze zoon gaat rond 19:30 uur naar bed. Daarna worden de laatste huishoudelijke klusjes afgewerkt (was ophangen, fornuis schoonmaken, dat soort dingen). Meestal zit ik rond 20 uur wel op de bank. Dinsdag is mijn repetitie-avond voor de muziekvereniging dus dan ben ik standaard niet thuis. Mijn man werkt meestal op maandag- en donderdagavond en op die avonden lees ik wat of ik kijk tv. Online shoppen is ook een leuk tijdverdrijf. Woensdag en vrijdag hebben we samen en dan kijken we samen een film of een cabaretprogramma. Best veel tv dus. De laatste weken zijn we ‘s avonds meer aan het klussen omdat onze zoon naar een nieuwe kamer op zolder verhuist en de babykamer wat opgefrist moet worden. Maar dat is een tijdelijk iets. In de zomer (bij mooi weer) zijn we veel meer buiten. Dan eten we buiten en blijven we lang natafelen of gaan na het eten nog even wandelen. Best raar dat we dat in de winter veel minder doen en veel meer voor de tv ploffen terwijl er eigenlijk niks op is.
Ik doe ‘s avonds niet zo veel meer. Meestal tv kijken, wat internetten, spelletjes op mijn Ipad, boek lezen. Mijn oudste dochters zijn op tot 21/21.30 uur. Maar dat vind ik eigenlijk alleen maar gezellig en ik heb niet het gevoel dat ik daardoor mijn avond kwijt ben. Tegenwoordig doe ik ook regelmatig voorbereidend kookwerk (groentes snijden, vlees marineren, boemboes maken) in de avond. Dan kan ik het ‘s morgens al opzetten (slowcooker) en heb ik overdag weer meer tijd voor andere dingen en heb ik geen ‘last’ van mijn ondernemende peuter die meestal tijdens het koken aandacht gaat trekken. Maar dat is echt het enige huishoudelijke wat ik dan nog doe en da doe ik heel lui voor de tv
tv/netflix kijken, ook regelmatig de wasmand erbij en vouwen maar 2x per week sporten douchen werken (laptop) internetten Man en ik kijken soms samen tv, soms apart. We zijn wel altijd allebei beneden (in dezelfde ruimte zegmaar). Kan bijvoorbeeld zo zijn dat ik iets op tv kijk en mijn man met de laptop op schoot netflix kijkt, maar dat we toch samen op dezelfde bank zitten/liggen/hangen.