November 2017 mama's

Discussion in 'De mama's' started by Elsa86, Nov 4, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    Jun 30, 2014
    6,571
    3,507
    113
    Ja ik ben daar heel relaxed in. Als ik wel wat gedaan krijg is dat mooi en zo niet, dan niet. Morgen is er weer een dag. Als ik nergens naartoe moet start ik in alle rust op. Eerst Mia de fles, dan de kinderen naar beneden en eten. Daarna een keer aankleden. Ik zie elke dag wel weer hoe de dag zal gaan.
     
  2. Luckyme96

    Luckyme96 Bekend lid

    May 22, 2017
    553
    437
    63
    Female
    Mijn dochter zit al op school dus wij ‘moeten’ elke dag op tijd ergens staan. Het is fijn dat ze al op school zit, maar dat is wel het nadeel ervan ;) dat vond ik zo heerlijk in de babytijd van mijn dochter
     
  3. Luckyme96

    Luckyme96 Bekend lid

    May 22, 2017
    553
    437
    63
    Female
    Oeps. Stukje weggevallen. Maar bedoelde te zeggen dat ik het zo lekker vond met dochter om niks te ‘moeten’. Was echt genieten, niet die ‘verplichting van school en alles daaromheen ( afspreken, feestje ed)
     
  4. Samila

    Samila Actief lid

    Apr 25, 2015
    399
    46
    28
    NULL
    NULL
    Hier gaat oudste naar school. Die doet alles zelf. Helpt ook mee met de kleintjes. Als ze zin heeft. Oudste staat als eerste op en maakt zich klaar voor school. Middelste springt dan ook ergens rond en zet ik onder de douche. Kleine heeft dan al eerste fles gehad en voor haar maak ik badje klaar.
    Middelste kleed ik aan en maak ik ontbijtje voor klaar. Hij eet samen met zijn zus ontbijt. Jongste gaat dan in bad en kleed ik aan. Oudste gaat ondertussen naar school. Jongste gaat dan weer slapen en maak ik mezelf klaar. Middelste speelt dan of kijkt tv. Dan ga ik eten..afwas doen. De was doen of schoonmaken. Dan gaan ik met de kleintjes de deur uit als ik een afspraak heb of een boodschap moet doen. Voor 3 uur ben ik weer thuis en ga ik koken. Oudste komt dan thuis. Gaan we eten. Huiswerk. Iedereen klaarmaken voor de nacht. 8 uur ligeen alle kinderen in bed te slapen. Dan is het mama time. Max 10 uur lig ik zelf in bed. Volgende dag weer vroeg op. Half 6. Wanneer ik weer aan het werk ga zal ik de de avond tevoren koken voor de volgende dag enog de was verhuisd naar het weekend. zo heb ik het altijd edaan vanaf de oudste.
     
    Ilse84, Luckyme96 and Mikkie32 like this.
  5. ike

    ike Fanatiek lid

    Jul 5, 2013
    1,573
    118
    63
    Gehandicaptenzorg
    Waalwijk
    @DangerBlonde tegen ons had het cb gezegd dat bij prikjes 120 mg paracetamol mocht. Maar ALLEEN met prikjes!! Zo nadrukkelijk als ik het schrijf is dat tegen ons gezegd.
    Van te voren geven zou ik zelf niet doen. E had om 12uur de prikjes gehad en om 17uur had ze pas pijn, als ik het om 12 uur gegeven had was het allamg uitgewerkt toen zij het nodig had. Nu hebben wij een halfuur gewacht met het geven van de zetpil en toen duurde het nog 3 kwartier voor ze weer volledig rustig was. Volgende keer wacht ik 10 minuten ofzo.
     
  6. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Ik zou 120 echt afraden hoor. Dat is heel veel. 60 mag eigenlijk al niet onder de 3 mndn maar inderdaad wél bij prikjes of op doktersadvies. Mijn meisje heeft het niet nodig gehad. Geen koorts of pijn gehad. Sliep alleen de rest van de dag als een blok.
     
  7. Samila

    Samila Actief lid

    Apr 25, 2015
    399
    46
    28
    NULL
    NULL
    Ik heb geen van mijn kinderen paracetamol gegeven bij prikjes. Ik geef pas paracetamol als ze echt koorts hebben of heel veel pijn. Maar na prikies zijn ze niet echt ziek geweest.
     
  8. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    Jun 30, 2014
    6,571
    3,507
    113
    Ik geef ze ook niks voordat ze de prikjes krijgen. Alleen bij pijn of hoge koorts. Onder de 39 graden geef ik geen zetpil tenzij ze er last van hebben.
     
  9. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    Feb 3, 2017
    3,491
    2,487
    113
    Female
    Limburg
    is het zo slecht dan om een zetpil te geven, dat jullie dat vrijwel niet doen?
    Ik las op internet dat zetpillen op gewicht gaan, 3-5,5 kg is 60 Mg en 6- nogwat kg 120 Mg geloof ik.
     
  10. Katin87

    Katin87 Fanatiek lid

    Feb 20, 2017
    1,348
    3,093
    113
    Bij de vorige keer prikjes heb ik een halve zetpil nadertijd gegeven op aanraden van het cb
     
  11. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    Jun 30, 2014
    6,571
    3,507
    113
    Het is niet zozeer slecht om een zetpil te geven, maar ik geef zoiets liever alleen als het echt nodig is. En idd vaak krijgen ze pas last als de zetpil al is uitgewerkt.

    Ik geef ook niet snel een zetpil als een kind koorts heeft. Koorts heeft een functie en met een zetpil onderdruk je het alleen maar. Alleen 's avonds als de koorts boven de 39 graden is.
     
  12. Luckyme96

    Luckyme96 Bekend lid

    May 22, 2017
    553
    437
    63
    Female
    Ik ben niet echt terughoudend met paracetamol. Ik geef ze echt niet zomaar, maar als ik denk dat ze er baat bij hebben, geef ik het wel gewoon. Waarschijnlijk zal ik de komende prikken ook een PCM geven
     
  13. baboon

    baboon Lid

    Jul 21, 2017
    81
    16
    8
    Female
    Ons meisje heeft vandaag ook haar eerste prikjes gehad. Vond het reuze meevallen. Ze moest even huilen op het moment van prikken, maar was heel makkelijk te troosten. Gelukkig! Ze ging zelfs lachend weg. Ze heeft de prikjes om 10 uur vanmorgen gehad en heeft er nu wel last van. Vanmiddag was ze erg huilerig en hangerig, echt heel zielig. Ook wat verhoging. Nu is ze in slaap gevallen en slaapt ze ook echt als een blok. Heb er sinds het bezoek aan het cb ook nauwelijks voeding in gekregen. Was dat bij jullie ook zo? Maak ik me dan gelijk weer zorgen om... Ze komt erg sloom over en pakt de borst ook slecht, dus ik bied het al aan in een flesje (is voor haar makkelijker en ze pakt de fles normaal goed).

    Qua pijnstilling adviseerde het cb mij om het alleen te geven als het echt niet gaat, omdat paracetamol ook weer de werking van de enting tegen kan gaan. Ik weet niet in hoeverre dit klopt... Ik geef sowieso niet graag snel medicatie / pijnstilling. Ook niet voor mezelf, laat staan voor zo'n kleintje.

    Ik blijf bv erg lastig vinden. Ze drinkt erg wisselend. Heeft last van haar darmen en (verborgen) reflux. Volgens mij heeft dat allebei veel invloed op haar drinkgedrag. Als ze zich goed oelt, drinkt ze goed, maar anders niet. Ze krijgt op verzoek en drinkt heel vaak niet eens 1 borst leeg. Met als gevolg dat mijn borsten op een gegeven moment weer op klappen staan en het voor haar ook moeilijker wordt om te drinken. Komen we weer in een vicieuze cirkel terecht. Ik vind het ook lastig om het doorbreken, want als ik mijn borsten afkolf op die momenten, stimuleer ik de melkproductie weer, en dat wil ik dus juist niet. Het cb adviseerde om borstvoeding deels af te bouwen en 1 of 2 voedingen per dag te vervangen door kunstvoeding. Niet omdat dat nodig is (want ze groeit goed volgens het cb), maar omdat dat mij wat ontlast en meer rust geeft. Ik twijfel er nog over. Hier iemand ervaring met de combi van bv en kv? Vandaag leek het me toch niet handig om ermee te starten, aangezien ze net haar entingen heeft gehad en ik dan ook niet goed kan beoordelen hoe ze op de kv reageert. Ze heeft dat tot nu toe nog nooit gehad en omdat ze al zoveel last heeft van haar darmen....

    Zijn jullie baby's oha tevreden? Ik heb het idee dat ons meisje wel relatief veel huilt. Ze is 's ochtends vaak vrolijk, maar 's middags en 's avonds kunnen echt een drama zijn. Ze komt dan ook allesbehalve over als een tevreden baby. Ik word daar erg onzeker van en het breekt me ook echt op. Ik vraag me oprecht af hoe mensen met meerdere kinderen het allemaal doen. Ik ben echt helemaal op en heb maar 1 baby en 2 honden om me druk om te maken (ok, en een huishouden, maar toch). Ik heb nu al het idee dat ik tekortschiet met het huishouden en de honden, en soms ook met de baby als ik haar toch weer mee moet slepen terwijl ze eigenlijk beter thuis kan blijven, omdat ik een boodschap moet doen of de honden uit moet laten.
     
  14. Sterretje31

    Sterretje31 Bekend lid

    Nov 8, 2014
    726
    75
    28
    Er zijn ook zetpillen van viburcol, dat is een homeopatisch alternatief voor paracetamol. Ik geef het niet bij koorts, aangezien koorts een belangrijke functie heeft om ‘de ziekte’ aan te pakken, maar heb het m’n meisje laatst gegeven na het laseren van haar tongriem en lipbandje.
    Ik heb niet eens paracetamol zetpillen in huis en moet zeggen dat ik ze ook niet gemist heb bij mn oudste.
     
  15. elita

    elita Bekend lid

    Feb 25, 2014
    720
    74
    28
    NULL
    NULL
    Ik geef hij koorts ook altijd paracetamol. Vorig zoontje had door het kdv echt om de 2 weken een nieuw virus te pakken met koorts. En met koorts was jij echt niet lekker en ziek. Met paracetamol was hij prima.
    Ik geef niet voor de vaccinatie pcm omdat dat de werking kan beïnvloeden. Als hij kater koorts krijgt dan wel (eerste zoontje heeft na iedere vaccinatie 39.0-39.5 gehad dus was er blij mee).

    Baboon het wordt vanzelf weer beter. Ik vond het met 1 kind ook altijd wel wat zwaar toen Ze zo klein waren. Nu denk ik wat was het toen relaxed als je maar naar 1 kind moet omkijken. Maar dat is denk ik een normale reactie.
    Mbt de borstvoeding. Als je borsten te vol zijn kan je ook even voor het drinken 1-2 min kolven om de druk eraf te halen dan kan de kleine daarna weer makkelijker aanhappen/minder verslikken.
    Jij moet zelf de keuze maken of je bv met kunstvoeding wil combineren nu. Misschien geeft het je meer rust en misschien in eerste instantie niet omdat de darmen weer aan andere voeding moeten wennen. Mijn ervaring met vorig kind was wel dat als je eenmaal kunstvoeding geeft je makkelijker met de borstvoeding gaat stoppen omdat je ziet dat het met kunstvoeding ook goed gaat. Maar nu moet ik er zelf nog niet aan denken
     
  16. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    Feb 3, 2017
    3,491
    2,487
    113
    Female
    Limburg
    Nu ben ik wel erg benieuwd, ik ben een groentje wat dit betreft.. Wat voor functie heeft koorts met die prikjes?
    Ik grijp zelf ook niet meteen naar pijnstillers, maar ik ben wel migraine klant. En geloof me dan pak ik echt wat want anders functioneer ik helemaal niet meer. Ik kan me voorstellen dat pijnbeleving voor een baby heel anders/heftiger voelt. En baby pijnstillers zijn er niet voor niks. Is dan de afweging baby pijn laten lijden of iets geven tegen de pijn of moet ik dan bang zijn dat t zetpilletje niet meer werkt als ik ze ‘te vaak’ geef?
    Misschien dezelfde afweging als felle voorstanders of tegenstanders van pijnstilling tijdens de bevalling? De ene ervaart het super pijnlijk en de ander fietst er doorheen? (Zonder iemand te beledigen want ik bedoel het niet zo) Met andere woorden, hoe weet ik van mijn baby, die niet kan praten en vertellen hoe ze zich voelt, en hoeveel pijn ze heeft, en 6 uur lang achter elkaar krijst wat ze normaal nooit zo doet, of ze echt pijn heeft en of ik haar daar iets voor moet geven? Ze had nog net geen koorts maar wel wat verhoging voor haar doen (37,8-37,9 en nogmaal is 37,1-37,3). Daar wordt ik dan weer onzeker van. Ik wil het beste voor mijn kindje uiteraard, niets verkeerds geven maar ook niet onnodig pijn laten lijden.

    @Sterretje31 wat voor iets is dat dan, en in hoeverre is dat beter dan paracetamol en wat voor iets zit daar in wat pijnstillend is?

    @baboon ik ben pro kunstvoeding, maar ik weet ook niet wat borstvoeding geven is. Ik hoor alleen in mijn omgeving relatief weinig dames waar alles super goed gaat met de borstvoeding en die het zelf allemaal nog perfect trekken in hun eentje. Ik vind het super knap dat je het tot nu toe al hebt volgehouden en ik hoop dat je er een balans in kan vinden zodat je jezelf ook weer wat lekkerder voelt. Want jij bent ook belangrijk, en jij hebt ook je needs, niet alleen je baby en haar borstvoeding. Ik heb over het algemeen een tevreden kind met kunstvoeding, maar heb ook geen refluxkind, geen huilbaby, en de darmkrampjes zijn helemaal onder controle nu met de sab simplex. Misschien zou ze dat met borstvoeding ook tevreden zijn geweest, dus het is een vertekend beeld.
     
  17. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    Feb 3, 2017
    3,491
    2,487
    113
    Female
    Limburg
    Hebben jullie ook soms moeite met de controle uit handen geven over je kindje?
    Ik merk dat ik dat zo lastig vind! Bij mijn man gaat het nu wel redelijk, die heeft me gezegd dat ie t vervelend vond als ik zei dat ik bang was om weer te gaan werken want dan ben ik niet meer thuis en hoe moet het dan allemaal.. gaf hem het gevoel dat ik geen vertrouwen had in zijn kunnen.
    Maar vandaag had ik een crematie en heb ik meisje naar manlief zijn broertje gebracht (die zelf een zoontje heeft van 5 nu) en zijn moeder (waar broer bij in huis woont). Hij wilde graag een schema hoe ze ongeveer de dag doorbracht. Ik heb dat netjes opgeschreven en gezegd dat ie zich een niet te strak aan moest houden maar moest kijken wat ze ongeveer nodig had. Bij ons thuis werkt dat schema zo ongeveer perfect. Ze huilt amper behalve even als er een fles/luier/slaapje moet. Hun hebben het dus geprobeerd en meisje heeft de hele dag gehuild en slecht gedronken (misschien waren ze wat te voorzichtig, meisje heeft het wegslaan van de fles uitgevonden alsof ze niet meer wil en wordt dan boos omdat de fles weg is :rolleyes:). Wilde ook niet slapen volgens hun in bedje terwijl ze dat thuis wel gewoon een paar uur doet.
    Vervolgens krijg ik te horen dat zoontje van 5 noooooit huilde (???:confused:), dat hij zoooo makkelijk was en bij iedereen op de arm kon en precies deed wat ie moest doen. En dat mijn kind dus tussen de regels door maar eenkennig was en moeilijk en tja elk kind is anders he en mama doet het toch altijd anders dan wij, en als ze straks met onze verhuizing moest oppassen en ze deed elke dag zo dan moest ze ook maar af en toe bij ons blijven want dat trok oma niet. :oops: Ik voel me nu al helemaal bezwaard om te vragen of ze willen oppassen terwijl ze een vaste oppasdag in de week wilde zodat ik kon werken. Ben bang dat ik ze lastig ben en mijn kind ze lastig is en dat ik haar ermee opzadel. En dat wil ik niet. En als ik haar probeer te vertellen dat ik het heel moeilijk vind om de controle weg te geven en het moeilijk vind om te horen dat meisje de hele dag zo lastig is geweest (dan kom ik het liefst meteen weer terug naar huis en wil ik het zelf doen) begrijpt ze dat niet. Want zij moest vroeger alles alleen doen met drie kinderen. En dat deed ze ook maar even. En haar kinderen waren allemaal anders en makkelijker. Dus ik dacht dan moet ze t met ons meisje ook wel kunnen maar toch lukt t niet. Ik weet niet meer hoe ik het voor hun dan makkelijker kan maken en leuker nu meisje nog geen heel vast schema heeft.
    Maar vervolgens schrijft ze wel meteen weer een nieuwe datum in haar agenda voor over twee weken. Ik snap t niet meer hoor.
     
  18. Miesjella

    Miesjella Bekend lid

    Jan 18, 2017
    641
    279
    63
    NULL
    NULL
    Ik combineer nu ook bv met fv omdat ik straks volledig op fv wil als ik weer ga werken. Moet zeggen dat dat erg goed gaat, af en toe wat vollere beetje pijnlijke borsten maar valt me nog mee.

    @DangerBlonde ik ga het ook lastig vinden om haar straks weg te brengen (hebben we tot nu toe nog niet gedaan ook). je doet het zelf toch altijd het beste! Ze gaat straks elke dinsdag naar Mn schoonmoeder en maak dan ook een schriftje en wil graag dat ze daarin zet hoeveel ze gedronken en geslapen heeft, luiers en bijzonderheden. Alleen even voor de eerste paar x.
    En ik denk ook maar zo dat het voor hun ook weer even wennen is en dat uiteindelijk allemaal wel goedkomt.

    Ons meisje is echt een grote slaapkop, pakt snachts makkelijk 7-8 uur slaap. Zojuist heb ik der maar wakker gemaakt nadat ze om 18.00 uur voor het laatst gedronken had. Vaak is ze overdag wel meer wakker als ze snachts zoveel slaapt.
     
  19. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    Jun 30, 2014
    6,571
    3,507
    113
    @DangerBlonde als ze echt krijst na de prikjes ga ik ervan uit dat ze pijn heeft en zou ik haar een zetpil geven.

    Wat vervelend dat ze zo onrustig was bij de oppas. En dan ook nog die opmerkingen, dat maakt je dan echt wel onzeker. Maar een kindje van 9 weken is echt nog niet eenkennig. Ik heb altijd het liefst dat mijn moeder op past. Die weet precies hoe en wat ze moet doen. Mia hoeft niet naar de opvang omdat ik alleen ga werken als mijn man thuis is. Bij de andere 2 had ik trouwens nooit moeite om ze weg te brengen.
     
  20. Katin87

    Katin87 Fanatiek lid

    Feb 20, 2017
    1,348
    3,093
    113
    @baboon Ik herken me volledig in jouw verhaal over een ontevreden baby. ‘s Ochtends is ze meestal vrolijk, maar ‘s middags en ‘s avonds moet ze vaak en veel huilen. Dat komt dan meestal vanuit het niets. Het ene moment lacht ze en een tel later breekt de pleuris uit. Ik heb dan ook geen idee waar het aan ligt en vind het erg frustrerend. Het is ook mijn eerste kindje, dus alles is nieuw.. Ik ga er maar vanuit dat als ze wat ouder wordt het vanzelf allemaal wat beter gaat..
     

Share This Page