Museumjaarkaart voor een peuter? Museumtips ook welkom

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door Twinkle81, 10 jan 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    4 jul 2014
    4.945
    1.033
    113
    Voorschoten
    Wij zitten eraan te denken om een museumjaarkaart te kopen.
    Nu is onze dochter bijna 3 en twijfel ik of ik er voor haar één moet halen.
    Ik zag dat bijvoorbeeld het Kinderboekenmuseum in Den Haag bijvoorbeeld entree voor driejarigen berekend.
    Weet iemand (uit ervaring) of er veel musea zijn waar een driejarige entree moeten betalen? Of is het zo weinig dat de aanschaf van een museumjaarkaart dan juist erg duur is?

    We wonen dicht bij Leiden/Den Haag en zullen dus sowieso het Kinderboekenmuseum, Naturalis en Archeon bezoeken. Misschien ook het museum voor Volkenkunde bij een leuke tentoonstelling (Japan was ook voor onze peuter erg leuk, ook al was ze nog maar 2 en Naturalis vond ze als eenjarige al mooi, vooral het interactieve gedeelte en het gedeelte met de dieren). Naturalis, Archeon en Volkenkunde zijn sowieso t/m 3 jaar gratis.
    Ook musea als Nemo en 't Heim lijken mij leuk voor onze peuter die erg van onderzoeken houdt.

    Tips voor musea zijn uiteraard ook welkom
     
  2. Wen86

    Wen86 Fanatiek lid

    12 apr 2011
    2.165
    178
    63
    Wij hebben het wel gedaan.
    Gaan regelmatig naar het kinderboekenmuseum, Museon, Naturalis, Archeon, Nemo (amsterdam)
     
  3. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Volgens mij zijn er vrij weinig musea waar een 3jarige ook moet betalen, dus ik zou, als je van plan bent ze maar 1 keer te bezoeken voor haar gewoon een los kaartje kopen.
    Ik weet alleen van het kinderboekenmuseum en het Nijntje museum dat peuters daar moeten betalen.

    Veel tips heb ik verder niet, mijn kinderen zijn een stuk ouder, dus zij hebben weer andere interesses. Maar toen wij afgelopen zomer bij Aviodrome waren, zag ik daar ook veel peuters rondlopen. Lijkt mij voor die leeftijd ook zeker al heel leuk!
     
  4. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.175
    4.487
    113
    Veel musea zijn peuters tm 3 gratis. Dus voor jezelf een jaarkaart kopen en je kunt je dochtertje gewoon meenemen.
     
  5. Feye

    Feye VIP lid

    26 nov 2013
    6.467
    3.913
    113
    Vrouw
    Wij hadden voor onze 3 jarige er nog geen, omdat de musea die op ons lijstje stonden bijna allemaal gratis waren.

    Aviodrome, spoorwegmuseum, nijntje, kinderboekenmuseum waren hier favoriet. Verder eerlijk gezegd nog niet veel bezocht.
     
  6. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    4 jul 2014
    4.945
    1.033
    113
    Voorschoten
    Aviodrome, Nijntje en Kinderboekenmuseum vragen allemaal entree voor driejarigen :(
     
  7. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.080
    12.033
    113
    Wij gaan voor een rotterdampas. Daarmee kan je ook naar het kinderboekenmuseum, maar ook tegen gereduceerd tarief naar Blijdorp, plaswijck en andere talloze activiteiten/ musea bezoeken.
     
  8. mapepejo

    mapepejo Fanatiek lid

    27 aug 2014
    1.593
    541
    113
    Natuurmuseum in Tilburg was bij onze 3jarige zoon echt een hit! (gratis tm 3 jaar).
    Helemaal ingericht op kinderen! Van alles te zien en te doen. Puzzeltjes maken, spelletje doen, kleuren, aanraken, voelen etc. Veel (opgezette) dieren.
    Maar het allerleukste was toch wel de Kikker Wereld op de 3e verdieping. Kikker van Max Velthuis.
    Daar kun je spelen in zijn huisje, verkleden als Kikker, puzzelen, "visjes vangen", "appeltjes plukken", "taartjes maken" en meer. Wij zijn er 3 uur geweest, toen hadden wij het wel gezien, maar als het aan hem had gelegen waren we nog veeel langer gebleven!
     
  9. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.830
    3.625
    113
    Onze kinderen zijn dol op:

    - Museon Den Haag
    - Oertijdmuseum Boxtel
    - Natuurhistorisch museum Tilburg
    - Spoorwegmuseum Utrecht
    - natuurhistorisch museum Leeuwarden
     
  10. Minigirl

    Minigirl Fanatiek lid

    17 feb 2013
    1.036
    12
    38
    Vrouw
    lawyer
    Den Haag
    je hebt ook de Den Haag uitpas, daarmee heb je ook gereduceerd entree tot sommige activiteiten
     
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    Wij gaan heel vaak naar musea en hebben voor onze kinderen tot ze 4 waren niet gedaan. Het overgrote deel is gratis, mocht je nu naast het spoorwegmuseum wonen en er vaak heen gaan, dan weegt het ws wel op, maar voor ons toen niet.

    Onze favo musea:
    - oertijdmuseum Boxtel (kun je sowieso geen museumjaarkaart gebruiken)
    - natuurmuseum Tilburg
    - kinderboekenmuseum
    - spoorwegmuseum
    - Nemo
    - Aviodrome
    - Museon
     
  12. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Hier hebben de oudste twee (en wij) er een. Ik denk dat het tot 4 jaar niet lonend is, of je moet echt een paar keer per jaar naar het kinderboekenmuseum/nijntje museum enz willen, maar veel musea rekenen pas entree vanaf 4 jaar of ouder.
    Maar onze jongste komt dus ook al regelmatig in het museum en vindt dit ook al erg leuk; veel musea zijn hier ook prima op ingericht. Voor de kleintjes in het Maritiem Museum ook leuk (professor Plons).

    In Leiden heb je ook het Rijksmuseum voor Oudheden, vonden ze vorige jaar ook leuk en het Boerhaave schijnt ook leuk te zijn. Maar die zijn beide misschien voor iets ouder.
     

Deel Deze Pagina