November 2017 mama's

Discussie in 'De mama's' gestart door Elsa86, 4 nov 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ilse84

    Ilse84 Fanatiek lid

    25 nov 2016
    1.278
    755
    113
    @baboon hoe lang duurde die periode bij jou en hoe heb je het borstweigeren aangepakt. Ben wel benieuwd.

    Knap hoe je al in een ritme zit! Slaapt jou UK ook maar kort achter elkaar? Ik loop hier ook gedurende haar slaap 7x naar boven om te hopen dat ze weer even verder slaapt.

    Vanmiddag ga ik naar een osteopaat. Heb gehoord dat het ook met refluxklachten goeie resultaten zijn behaald. Misschien is dat nog wat voor je.
     
  2. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.571
    3.507
    113
    Dat kan zeker. Ik maak al vanaf het begin flesjes met koud water en dat warm ik op in de magnetron. Heel af en toe doe ik kokend water met koud water.
     
  3. Sterretje31

    Sterretje31 Bekend lid

    8 nov 2014
    726
    75
    28
    Heb het eerste flesje er net in :) had 120/4 gemaakt maar ze laat de helft staan.
    Wij hebben geen magnetron dus heb water gekookt en aangevuld met koud water.
     
  4. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    3 feb 2017
    3.491
    2.487
    113
    Vrouw
    Limburg
    @manaolana hier een rompertje met lange mouwen en een lekker warme gewatteerde slaapzak (gewoon simpele van prenatal met lange mouwen). Heb een actieve trappelaar die de dekens af trapt. Tot nu toe dus nog geen pyama gebruikt. Liggen in de kast te liggen haha..

    @Sterretje31 knap dat je de keuze hebt gemaakt, het zal even zwaar zijn maar hopelijk voel je je snel weer happy! Je kleintje zal het op kV ook prima doen. Ze zal er even aan moeten wennen met de speen van de fles aanhappen en het er uit zuigen, heel anders dan borst. Hier ook koud kraanwater en magnetron. Gekookt water met koud water kan vast ook wel. Alleen warm water uit de kraan kan niet overal in Nederland ivm kalk in het water. Bij ons zou het wel kunnen maar ik doe het niet, heb al paar keer krampjes gehad daardoor.
     
  5. baboon

    baboon Lid

    21 jul 2017
    81
    16
    8
    Vrouw
    Ik werd er ook wanhopig van... Duurde ongeveer een week. Soms pakte ze hem wel, maar meestal niet. Twee dagen weigerde ze ook de fles. Ik heb mn best gedaan om het haar zo makkelijk mogelijk te maken: alleen aanleggen als ze rustig was, gekolfd zodat de ergste druk eraf was en ze dus geen heftige tsr te verwerken had (en dan had ik ook meteen een flesje moedermelk als ze de borst weigerde), verschillende houdingen (maar wat de ene keer werkte, werkte de andere keer weer niet). Voor mn gevoel is ze die week ook slecht gegroeid. Het borstweigeren was ineens over, van de een op de andere dag. Pushen om toch te drinken had hier een averechts effect, dus als ze niet wilde heb ik ook niet 'aangedrongen'. Dan werd ze helemaal driftig. Ik hou het er maar op dat ze even niet lekker in haar vel zat....

    Hoe was het bij de osteopaat? Wij zijn er ook geweest, 2 weken geleden. Ze kon (zonder dat ik het verteld had) merken dat ze als sterrenkijker geboren is en veel in stuit heeft gelegen tijdens de zwangerschap. Dat vond ik wel wat zeggen! Ik weet niet helemaal of het wat gedaan heeft, maar ik heb wel de indruk dat ze beter in haar vel zit (kan ook komen doordat ze wat ouder wordt en haar darmpjes meer gewend raken... maargoed, je weet bij een baby toch nooit waardoor het precies komt als het even wat beter gaat).

    @manaolana Hier slaapt ze gewoon in haar kleding van overdag. Is meestal toch iets comfortabels. Ik heb nog geen goed passende slaapzak. Als ze daaraan toe is, doe ik haar daar denk ik in een romper in.

    Voor wie een slaapzak gebruikt: welke maat hebben jullie? Qua kleding zit Norah nu nog net in 56.
     
  6. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    3 feb 2017
    3.491
    2.487
    113
    Vrouw
    Limburg
    Ik heb bij de prenatal kleine slaapzakjes gehaald in maat 56/62, die heeft ze vanaf de kraamweek al aan gehad. Samen met de kraamzorg gekeken of het kon en het mocht. Zo lang het hoofdje maar niet door de hoofdopening kan schieten is het goed. We hebben de mouwtjes 2x opgerold, daarna 1x en daarna gewoon normaal, en nu vind ik ze al te krap.. ze heeft in de lengte nu maat 62 (ze was vorige week woensdag 59 cm dus daar zullen er nu wel weer 1 of 2 bij zitten...), ze is erg smal voor haar lengte maar ik heb nu bij de prenatal een zelfde slaapzakje gekocht in maat 68/74. Zit wat ruimer, lekker makkelijk weer aan te trekken en het hoofdje kan er niet door. En ze heeft meer beenruimte die ze ook nodig heeft. Hele fijne slaapzakken.
    De 56/62 was een witte gewatteerde winterslaapzak van Draakje, de 68/74 een lichtroze met hartjes ook van het eigen merk van prenatal, ook gewatteerd met lange mouwen.
     
  7. baboon

    baboon Lid

    21 jul 2017
    81
    16
    8
    Vrouw
    Dank je voor de info! Ik ga eens kijken bij prenatal :) Norah was bij de vorige meting 55,9cm dus die zal de 56/62 nu wel passen. Ze heeft een groot hoofd dus ik denk dat ze niet snel wegzakt
     
  8. Katin87

    Katin87 Fanatiek lid

    20 feb 2017
    1.348
    3.093
    113
    Poeh hier een erg onrustige en boze baby de laatste dagen. Wordt er een beetje wanhopig van soms (zeker nu mijn vriend een week in het buitenland zit en ik er alleen voor sta). Kleine slaapt overdag niet langer dan een half uur achter elkaar, is sowieso eerst boos als ze in bed ligt. Ook als ze beneden is kan ze van het ene op het andere moment heel boos worden en hard huilen. Ze laat zich dan moeilijk troosten. Heel vermoeiend voor haar, maar ook van mij. Ben haast blij dat ik maandag weer begin met werken.. En ik weet ook hoe erg dat klinkt :(
     
  9. Ilse84

    Ilse84 Fanatiek lid

    25 nov 2016
    1.278
    755
    113
    Owh ik hoop zo dat het bij mij ook maar een week duurt.

    Osteopaat heef geconstateerd dat er blokkades in haar nek en hoofd zitten. Ze heeft ook veel in stuit en ze is gedraaid tijdens de bevalling, ze lag ook in sterrenkijker positie. Ook was er het een en ander gaande in haar buik. We moeten nog een keer terugkomen.
     
  10. Sterretje31

    Sterretje31 Bekend lid

    8 nov 2014
    726
    75
    28
    Ik heb net de Puckababy newborn bag besteld. Had de puckababy piep maar merkte dat ze overdag opeens heel erg goed sliep wanneer ze haar fluffy jasje aanhad. Dus hopelijk geeft deze slaapzak haar alle warmte en geborgenheid die ze nodig heeft om lekker te slapen.
     
  11. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    3 feb 2017
    3.491
    2.487
    113
    Vrouw
    Limburg
    @baboon veel plezier met shoppen! ;) Die van mij was al 52 cm bij de geboorte, dus ik denk dat die van jou inderdaad wel in de 56/62 past. Zal wel nog maar eventjes zijn denk ik, een maandje?

    @Katin87 he bah wat frustrerend he! Ik kan me wel voorstellen dat je dan naar maandag uit kijkt, echt niet gek hoor! Zit ze misschien in een sprongetje? Dan heb ik ook een terror kind.. laatste sprongetje heeft ze bijna een week last van gehad en toen was het spontaan weer over en een vrolijk kind.
    Kan familie of vrienden je niet even bijspringen dit weekend zodat je even een paar uurtjes kan bijkomen? Sterkte!

    @Ilse84 wat fijn om te lezen dat de osteopaat iets heeft kunnen vinden! Toch een goed idee geweest! Hopelijk gaat het na een paar behandelingen beter en hebben jullie dan ook een vrolijk rustig kindje.

    Ik ga morgen een weekendje weg met mijn beste vriendin. Hoe leuk ik dat ook vindt, ik ga mijn meisje wel heel erg missen en daar kijk ik tegenop. De eerste keer dat ik haar zo lang niet ga zien. Het is wel goed voor me om even weg te zijn, ik moet echt de controle uit handen gaan leren geven. Vind ik zo lastig! Even 3 dagen geen baby.. die blijft lekker bij papa en papa gaat waarschijnlijk met haar naar oma :rolleyes: die ook weer blij. Even 3 dagen hopelijk bijtanken voor mij, me mentaal voorbereiden op weer beginnen met werken volgende week, verhuizen over 2,5 weken, en mijn meisje een beetje loslaten.. :cry::rolleyes:
     
  12. SJ86

    SJ86 Fanatiek lid

    19 feb 2015
    2.068
    39
    48
    Hier net zo...
     
  13. baboon

    baboon Lid

    21 jul 2017
    81
    16
    8
    Vrouw
    Oh, die ziet er ook goed uit zeg! Wil je laten weten hoe hij bevalt? Ik vind puckababy super klinken, maar wel duur om gewoon even te proberen...

    Thanks! :)

    Geniet van je weekendje weg. Lijkt me inderdaad ook heel lastig... Ik ga morgenmiddag en avond weg en dat vind ik al heftig, hahaha... Zometeen proberen of ze melk uit de vriezer lust. Klinkt alsof jij drukke weken tegemoet gaat! Verhuizen als je net weer begonnen bent met werken lijkt me ook heftig. Moet je veel doen?

    Ik ben weer lekker aan het stoeien met de verplichte rust voor mijn meisje. Vind het wel lastig hoor. Overdag slaapt ze moeilijk in en mag ik blij zijn als ze 1 cyclus doorslaapt. Ik probeer haar altijd minimaal 2 cyclussen te laten slapen, maar daar heb ik dus een dagtaak aan. Expres de komende dagen (op morgen na dan, maar neem aan dat papa dan hetzelfde aanhoudt) niks gepland, zodat we veel in het bedje kunnen oefenen en ik hopelijk ook echt iets door kan zetten.

    Wanneer moeten jullie allemaal weer gaan werken? Mijn verlof loopt officieel over een kleine 2 weken af, maar ik heb er nog 1,5 week vakantie aan vast geplakt en begin dan 5 februari weer. Ben nu een beetje aan het voorbereiden. Stickers besteld voor op de flesjes op de opvang, kledinglabels (tip: www.goedgemerkt.nl) voor in de reservekleertjes die ze meekrijgt, bewaarflesjes voor moedermelk en een handkolf. Ik heb een dubbelzijdige elektrische, maar vind het niet zo prettig om die mee te nemen. Discreet kolven is er niet bij, haha. Ik wil even kijken of ik niet toevallig met een handkolf net zo makkelijk kolf. Veel handzamer en dus makkelijker mee te nemen, stiller en niet afhankelijk van een stopcontact. Voor de bv-ers onder ons: wat voor kolf hebben en gebruiken jullie?

    @Katin87 Helemaal niet gek, hoor! Ik begrijp je gevoel volkomen. Toen mijn man 3 weken na de geboorte weer moest gaan werken, was ik jaloers dat hij kon gaan werken en ik thuis bleef met de baby. Alleen dus ook nog. Nu gaat het gelukkig beter met me, m.n. na een paar nachten beter slapen. Zorg dat je aan je rust toekomt! (Ik weet het, makkelijker gezegd dan gedaan....) Succes! (Ik vind het overigens nog steeds een lekker idee om weer aan het werk te gaan in februari. Ik hou ontzettend veel van m'n kindje, maar vind het ook wel lekker om weer wat anders aan mijn hoofd te hebben.)
     
  14. baboon

    baboon Lid

    21 jul 2017
    81
    16
    8
    Vrouw
    Doet hier trouwens iemand aan babyzwemmen? Lijkt me aan de ene kant heel leuk, maar aan de andere kant ook veel gedoe... Ik zoek ervaringen :)
     
  15. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.571
    3.507
    113
    Ik heb het gedaan met de oudste 2. Vind het erg leuk en met 1 kindje absoluut geen gedoe. Met 2 werd al lastiger en nu met 3 zie ik helemaal geen mogelijkheid. Deed het ook niet standaard elke week.
     
    Ilse84 vindt dit leuk.
  16. Katin87

    Katin87 Fanatiek lid

    20 feb 2017
    1.348
    3.093
    113
    Hoi! Ik heb een vraagje over de voeding. Ik geef ons meisjes 15 ml kv, het streven is om 7-11-15-19-23u. Dat zou ook goed uitkomen als ik maandag weer aan het werk ga. Alleen gaat dit schema nu nig niet helemaal op, omdat de kleine ‘s nachts ook nog 1 keer komt en dan ‘s ochtends later dan 7 uur. Dit corrigeer ik nu door dan een kleiner flesje te geven, zodat ik uiteindelijk wel op het schema uitkom.
    Maar.. Ik wil haar straks als ze naar de opvang gaat wel eerst een flesje geven om 7u, zodat ze daar gevoed aankomt en het schema klopt. Zal ik haar dan ‘s nachts een klein flesje geven en om 7u weer? Hoe dan andere moeders dat? Onze meid komt meestal rond 4u ‘s nachts
     
    Aanne88 vindt dit leuk.
  17. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Medela swing. Kan ook op 4aa batterijen heel handig :D. Je hoort m wel.

    En babyzwemmen wil ik binnenkort gaan proberen. Maandag krijgt ze haar tweede prikjes en daarna wilde ik gaan beginnen met zwemmen. Helaas is dat op woensdag en dan moet ik werken dus kan het alleen nog tijdens het restant van mijn verlof doen (tot 1 maart) daarna wordt het gewoon zwemmen.
     
  18. ike

    ike Fanatiek lid

    5 jul 2013
    1.573
    118
    63
    Gehandicaptenzorg
    Waalwijk
    @baboon Ik heb vd week een horigen borstkolf gekocht. Deze heeft een accu, ik geloof dat je 4x 30 minuten daarmee kan kolven. Hoezo wil je discreet kolven? Op je werk heb je recht op een afgesloten ruimte om te kolven. Bij ons thuis lopen veel mensen rond ik doe dan een hydrofieldoek over de schilden/kolfflesjes.
    Ik wil ook gaan babyzwemmen, dit kan bij ons zwembad vanaf 3 maanden. Binnenkort een keer een proefles doen.
     
    Ilse84 vindt dit leuk.
  19. baboon

    baboon Lid

    21 jul 2017
    81
    16
    8
    Vrouw
    #839 baboon, 13 jan 2018
    Laatst bewerkt: 13 jan 2018
    Discreet kolven is niet perse voor op m'n werk, maar meer als ik op stap ben (bijv. paardrijden, uit eten met vrienden, etc.). Ik heb een handkolf besteld en geprobeerd vandaag en dat werkte ook prima. Lekker handzaam om mee te nemen. Morgen proberen op stal :) Toch minder gedoe dan met de elektrische met de snoeren enzo.
     
  20. ike

    ike Fanatiek lid

    5 jul 2013
    1.573
    118
    63
    Gehandicaptenzorg
    Waalwijk
    @baboon Dat snap ik wel. Kan die van jou niet op accu of met batterijen? Welke heb jij? Als handkolf ook goed werkt is het helemaal fijn, heb je 2 opties.
     

Deel Deze Pagina