hoe toch nog snel in omvang afvallen?

Discussie in 'De lounge' gestart door mamabri, 11 jan 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Ik begrijp het ook echt wel hoor! Ik ben ook geen ontbijtmens, mijn ouders kregen het vroeger ook niet voor elkaar om mij te laten ontbijten... Meestal was het iets van fruit of zo wat er nog wel in ging, maar een boterham kreeg ik echt niet weg. Sinds de kinderen probeer ik wel wat mee te ontbijten, meestal ben ik dan wel al 1.5 uur op. Rond 10.00 eet ik dan nog een keer iets en dan krijg ik het wel weg.

    Misschien is het een optie om toch iets in de loop van de ochtend te pakken, desnoods doe je er een uur over. Het is net als met stoppen met snoepen in de avond; eerst barst je van de trek en na een tijdje ben je er gewoon aan gewend. En anders om 11.00 een brunch met een salade oid?
     
  2. mamabri

    mamabri Niet meer actief


    Ik moest van mijn moeder verplicht een hele boterham eten voordat ik de deur uit mocht. uiteraard had ze daar gelijk in, mijn kinderen moeten ook eten voor ze weg mogen, maar hierdoor ben ik direct met ontbijten gestopt toen ik de deur uit ging. En ook de lunch was nooit een succes: ik doe over 1 boterham rustig een half uur. Vind eten eigenlijk meer lastig dan fijn of lekker. Ik heb er ook gewoon geen geduld voor. Iets om lastig uit te leggen. Ik ken ook niemand die dit heeft.
    Het is ook niet dat ik weinig lust, want eigenlijk eet ik vrijwel alles wel, maar het heeft meestal wel met het tijdstip te maken. Best een vervelend iets.

    Zou 1 soepstengel 's morgens dan al "ontbijt" genoemd mogen worden?
     
  3. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Nou je bent echt niet de enige hoor! Mijn zoontje van 6 houdt ook niet zo van brood, het is gewoon knap hoe lang hij over 1 boterham kan doen. Maar wanneer ik hem daarentegen een banaan of een beschuitje geef, is het zo weg!

    Beginnen met een soepstengel lijkt mij helemaal niet verkeerd, je moet tenslotte ergens beginnen! Daarna kan je proberen uit te vinden wat voor jou wel werkt.

    Lust je smoothies trouwens? Dat is misschien ook nog een alternatief, dat gaat vaak makkelijker als eten. Er zijn genoeg recepten te vinden zonder citrus fruit.
     
  4. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    het enige fruit dat ik eten kan is citrus, andersom dus ;) dus ik denk dat ik geen smoothie kan drinken.

    Eten gaat bij mij altijd heel langzaam, avondeten zit ik rustig 45 min aan. dus het is niet omdat ik het niet lust, ik kauw veel en eet daardoor erg langzaam. Wat overigens wel gezond is, maar niet altijd even handig, haha

    maar mede doordat ik er zo lang over doe en ik eigenlijk geen hongergevoel heb, heb ik een soort tegenzin gekregen voor eten.
     
  5. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Smoothie kun je ook maken met yoghurt sinaasappelsap en bijv spinazie..
     
    mamabri vindt dit leuk.
  6. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Oh haha, begrijpend lezen is ook een kunst ;) Maar er zijn echt heel veel smoothies te bedenken obv citrusfruit. En Google anders eens op (groene) smoothie zonder fruit.
     
    Marchella en mamabri vinden dit leuk.
  7. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    okeeeee, laat die smoothies maar zitten :confused: Dat is echt niks voor mij: chiazaad, gerst, havermout, noten (ook allergisch voor), postelein, raapstelen, boerenkool.....

    Nee, dank je wel!

    dan eet ik liever wat rauwkost hoor, brrrrrrr
     
  8. famofthree

    famofthree Fanatiek lid

    13 sep 2017
    1.024
    1.031
    113
    Vrouw
    en een beetje yoghurt/kwark, ergens om zeg 9.00 ?

    Vind je salade lekker? anders maak je een basis en eet je daar 2/3 dagen van.
    of 2 eitjes roerbakken in een pan met kruiden, in 3 min klaar en in 2 min opgegeten.

    Om je lichaam ook weer te laten verbranden zal er wel eerst iets in moeten.

    koolhydraat arm/vrij en gluten vrij zijn vaak tijdelijke buik verminderaars.. , geen brood, geen aard, geen rijst etc.
    groentes en kip/vis of ei.

    maar daar zul jij dan wel weer echt veel van moeten eten om aan je minimale inname te kunnen komen en ik denk dat dat niet lukt.Nu scheelt geen koolhydraten vaak wel in vol gevoel.
     
    mamabri vindt dit leuk.
  9. famofthree

    famofthree Fanatiek lid

    13 sep 2017
    1.024
    1.031
    113
    Vrouw
    haha groente smoothies vind ik ook niets, maar gewoon een bekertje joghurt en daardoor een vers geperst sinaasappeltje.. ja lekker! drinkt makkelijk weg maar geeft je maag wel iets te doen.
     
  10. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    ja, bij het ziekenhuisdieet mag je yoghurt en sinaasappels. Ik perste altijd de sinaasappel en mengde dat door de yoghurt. Beetje zoetstof en was best lekker.
     
  11. famofthree

    famofthree Fanatiek lid

    13 sep 2017
    1.024
    1.031
    113
    Vrouw
    dat is een prima ontbijtje.. minus zoetstof.. je eet ook roomboter ipv smeerbare plastic derrie.. dus zonder zoetigheid.... echt dat is ook best lekker na de eerste slok of met een drupje honing of met een beetje suiker i.p.v. andere derrie:p. ;):)
     
  12. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Prima ontbijt toch! Ik ben zelf ook niet van al dat ‘gedoe’ zo vroeg in de morgen ;)
     
  13. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    ja, maar dat is zeker niet om 8 uur 's morgens hoor....pas tegen lunchtijd begon ik er mee.
     
  14. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.260
    11.867
    113
    Beter als niks. En als je dat nu standaard invoert en dat steeds iets vervroegt. Het is ook gewoon gewoonte wat te veranderen is. Kwestie van wennen.
     
    Deliana vindt dit leuk.
  15. NavyCrimson91

    NavyCrimson91 Niet meer actief

    Brood is sowieso een grote stap in ontbijt. Ik zou proberen met andere dingen te beginnen ipv brood.
    Ik heb mijn ontbijt echt wel nodig, maar brood... Zo taai, droog, lang kauwen, valt zwaar op de maag; kortom ik krijg het echt niet weg.
    Ik heb dit alleen met het ontbijt, bij de lunch eet ik prima brood.

    Ik heb toen heel lang niet ontbeten, wat achteraf gezien echt door het brood kwam.
    Nu eet ik altijd yoghurt/kwark. Dat is zo simpel, lekker dun, glijdt gewoon weg ;)
    Ik eet vaak yoghurt met cacaopoeder of kaneel voor wat extra smaak (echt aan te raden!). En een klein schepje suiker.
    Meestal vul ik het aan met nog wat fruit of granola.

    Kan je nu een beetje dunne yoghurt proberen in plaats van je eerste kopje thee?
    Daarnaast zou ik echt consequent iets gaan eten, ook al is het maar iets kleins. Steeds ietsje vroeger gaan eten, hopelijk raakt je lichaam er dan aan gewend ;)
     
  16. Ahava

    Ahava Fanatiek lid

    27 mei 2011
    1.138
    201
    63
    Misschien niet leuk om te horen, maar volgens mij heb je gewoon de verkeerde jurk gekocht. Je gewicht bij je lengte is nu gewoon prima, misschien zit het er gewoon niet in...ik zou mezelf niet blijven kwellen en op zoek gaan naar een andere mooie jurk!
     
    MnnW vindt dit leuk.
  17. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.280
    28.396
    113
    Maar als je nooit ontbijt, nauwelijks luncht en eigenlijk geen tussendoortjes eet. Hoe komt het dan dat je nog 65 kilo weegt? Met zo weinig eten zou je zeggen dat je veel lichter zou moeten zijn toch?

    Zelf geen tips voor je.
    Ik ben (was, want sinds de zwangerschap is het beter) ook een slechte eter. Ik eet alles maar ik eet gewoon niet om dezelfde redenen als jij. Geen tijd, geen trek, geen zin. Resultaat was wel dat ik 48 kilo woog.
     
  18. SDonya

    SDonya Niet meer actief

    Aankomende periode de juiste verdeling van je macros eten en daarnaast voldoende lichaamsbeweging (liefst sporten).

    Maaltijd frequentie maakt niet uit, gaat om het aantal wat je binnen krijgt per dag. Als je te weinig eet dan gaat je lichaam in overlevingsstand en houd het juist vet vast. Als je voldoende binnen krijgt dan gaat je lichaam verbranden. Als jij in de middag n avond beter eet dan gewoon alles in de middag en avond eten. Je lichaam kan echt geen klok kijken dus of je het in de ochtend of avond nuttigt maakt niks uit.. Als je maar wel de juiste hoeveelheden binnen krijgt en niet te veel of te weinig.
     
    mamabri vindt dit leuk.
  19. Lafelife

    Lafelife Fanatiek lid

    25 apr 2017
    1.604
    1.064
    113
    Vrouw
    Waar heb je wel zin aan in de ochtend of middag. Brood hoeft niet. Je kan ook om 11 uur ontbijten. En om 14:00 lunchen bv?
     
  20. Manque

    Manque Niet meer actief

    Precies dit. Het kan ook aan je bouw liggen, dan maakt het niet uit in welke maat je die jurk koopt, het past dan gewoon niet bij je. Ik heb op die manier ook een jurk gekocht die ik prachtig vond, maar net niet dicht kon bij de borst en toen ik 15 kilo was afgevallen kon die daar nog steeds niet dicht.... En het is dus maat 40, terwijl ik nu van broeken maat 38 heb.
     

Deel Deze Pagina