Ik verbaas mij er echt over dat zovelen nooit met hun kinderen naar de arts gaan. Ik heb hier verdeeld over de twee kinderen met reflux, kma, rsv, chronische luchtweginfecties, chronische oorontstekingen, te naaien wondes etc te maken gehad. Hebben jullie dat dan echt nooit? Heb ik dan zo'n ongezonde kinderen?
haha oneerlijk he... Ik heb an sich gezonde kinderen, maar ze zijn inmiddels wel uitgespeeld met de treintjes in de wachtkamer.
Waarom is dat onzinnig? Wat verwachtte je dan dat moest gebeuren? Gewoon een voorschrift zonder je ooit te zien? Mag dat?
Ik heb 6 kinderen en niet 1 heeft reflux, kma, etc. Ook nooit 1 iets gebroken of verstuikt. Wel 1 of 2 keer een snee laten hechten, maar niks ernstigs. Of jij ongezonde kinderen hebt denk ik niet hoor, ik denk eerder dat ik mazzel heb dat ze bij mij eigenlijk nooit iets hebben.
Ik snap dat dit niet mag. Maar ik had op dat moment met dieren gewerkt die schimmel hadden. En had dat even over genomen. Misschien niet onzinnig, het kon niet anders. Maar zeker het kortste consult ooit en zeker met de minste woorden
Voor mijn middelste zoon zijn we in 2016 veel bij de huisarts geweest en later in het AMC omdat blijkt dat hij een afwijking aan zijn long en luchtpijp heeft. Nu dat verder onder controle is met medicatie komen we er niet veel meer. Denk niet dat je kids ongezond zijn, lijkt me eerder echt pech!
Ik ben 1x geweest bij de huisarts voor oor- en longontsteking. Toen dat weekend naar de HAP omdat ik ondanks 4 dagen antibiotica nog steeds 39+ graden koorts had ( moest dan weer terugkomen van de huisarts, en omdat dat in t weekend viel had hij al gezeg dat ik dan wel naar de HAP moest gaan) Oudste dochter eind dit jaar 5x geweest ivm continue hoesten waardoor ze totaal geen energie meer had. 1x longontsteking en 1x bronchites en 2 antibioticakuren en een pufje. Blijkt wel dat het RS virus bij oudere kinderen ook geen pretje is! Jongste 1x huisarts omdat een wond gelijmd moest worden en 1x HAP omdat ze van bovenaan de trap naar beneden was gevallen in t weekend en ze wilden haar toch graag even zien, had van mij niet gehoeven ik belde alleen om te vragen of ik haar s nachts moest wekken maar beter 1 keer te vaak dan te weinig!
De afgelopen 12 jaar... zolang wonen we hier Mijn man nog nooit Ik zelf nooit Eerste (10): 1x Tweede (8): nog nooit Derde (6): 4x
Een vriendin van mij dacht ook dat t kindje ringworm had, huisarts was druk of ze even foto's kon sturen, geen probleem dus foto gestuurd en de huisarts belt terug : ja dit is ringworm haal maar een zalfje bij de apotheek. Op dag 5 was t nog niet weg en het werd alleen maar erger! Was inmiddels weekend dus HAP gebeld... Wat blijkt oepsss toch geen ringworm maar galbulten! Schijnt op elkaar te lijken maar je kan het verschil wel voelen! Maar niet op een foto! Arme kind was alleen maar zieker geworden door die zalf! Lijkt me dus een goede zaak dat je ook voor ringworm langs moet komen.
Ik denk het.. ... Ik heb er 3 die al die dingen niet hebben. 1 is wel een brokkenpiloot, daar hebben we in 5 jaar tijd al 4x mee op de SEH gezeten (uitdroging, beenbreuk, 2x observatie na een val op zijn hoofd). Ik ben zelf een jaar of 3 geleden bij de huisarts geweest om mijn oren te laten uitspuiten. Mijn oudste kinderen zijn ook al een paar jaar niet geweest, laatste keer was voor het voorschrijven voor een zalfje tegen krentenbaard. Jongste is vorig jaar een keer door de huisarts gehecht na een val. Maar ziek zijn ze haast nooit.
Helaas voor mijzelf zowat wekelijks als het niet dagelijks is door mijn ziekte. De HA zei al als jij ooit geneest van deze ziekte (auto-immuun) zien we je nooit meer. Nu moet ik ook vaak bellen voor een doorverwijzing naar de SEH (kom dan op het spoed programma van de OK) Voor mijn kinderen alleen bij hoge koorts en ontstekingen (oor, longen etc) vaak bel ik met de assistente en vraag of we nog op de goede weg zijn.
Ik heb zelf meerdere keren ringworm gehad. Op een gegeven moment zei de huisarts dat ik gewoon zelf daktarin kon halen (of zalf tegen voetschimmel) Op een gegeven moment had ik weer zo'n plekje op mn rug. Ik smeren, maart ging niet weg, werd alleen maar groter. Toch maar langs de huisarts.. Bleek het een tekenbeet te zijn van een besmette teek. Gelijk aan de antibiotica. Gelukkig was ik nog op tijd.
Nee tuurlijk niet! Mijn kinderen zijn hardstikke gezond en hebben de ha/dermatoloog ook vaak genoeg gezien. Eczeem, krentenbaard, hand mond voetziekte, kma. Dat hebben heel veel kinderen. Een groepje mensen op het internet is niet altijd een afspiegeling van de werkelijkheid.
Om op de vraag terug te komen. Ik ben 2x geweest afgelopen jaar. 1x omdat ik al 2 weken buikgriep had wat niet over ging. 1x om moedervlekken te laten controleren. Mijn man is ook een aantal x geweest ivm nekhernia, een handoperatie en verwijzing voor vasectomie. Mijn zoon is ook geweest ivm hand mond voetziekte.
Inderdaad! Daarnaast zitten ze daar direct bij een specialist, en heeft ze nooit meegemaakt dat een arts "op het oog' een diagnose stelt. Een beetje een andere uiterste tov NL: - hier kun je 3 verschillende medicijnen proberen voordat een ha heeft gegokt wat je mankeert. Ik irriteer me dood aan 'ik denk aan A, probeer B maar', zonder enig onderzoek. Gewoon een lukrake diagnose obv een gesprekje van 2min. Ook voor kleine kinderen, bij ons echt vaak geleid tot veel ellende en verkeerde medicijnen. - bij mijn vriendin is het weer dat ze meteen bloed/urine/slijm/ontlasting onderzoek of foto maken. Niks 'waarschijnlijk een griepje', ze krijgt op papier de bloeduitslagen, welke virus/bacterie ze heeft enz. Ik begrijp nog steeds niet hoe de zorgverzekering bij hen zo laag kan blijven.
Nee, gewoon pech met de gezondheid Ik kom er in principe alleen voor de hoogstnoodzakelijke zaken mbt de kids, en zei voor de Kerst ook nog "mijn kids hebben immers nooit wat (qua ziekenhuisopnames)".... heb ik geweten, dag later zat ik op de spoed ivm steeds hoger oplopende koorts bij de jongste. Bleek uiteindelijk een heftige longontsteking te zijn.
Als je wettelijk ziek wil zijn voor je werk heb je een bewijs nodig dus moet je wel naar de huisarts. In extreme gevallen zal de huisarts langskomen denk ik. Binnen 24u moet het bewijs bij je werkgever zijn. Heel misschien binnen 48u. Laatst werd ons zoontje ziek met buikgriep. En hoe! 20x braken en diarree tegelijk per uur maar ook hiervoor moest ik een bewijs hebben dus met kleding en bakje naar de huisarts moeten gaan. Is gelukkig maar 2minuten van ons af. Heel vervelend als je ziek bent maar zo werkt het in België. Hierdoor blijven velen wel minder lang 'ziek'. Blijf je minder snel thuis bij een verkoudheidje en zijn er minder mensen zogenaamd ziek. Weet niet hoe dit in Nederland werkt maar in België kan je 2 keer max 2 weken ziek zijn per jaar. Dat wordt 100% uitbetaald. Daarna 70% en bij de 3e keer denk ik ook 70% Laatste gedeelte ben ik wel niet helemaal zeker van.