Mijn 3 jarige tweeling zijn altijd voorbeeldige slapers geweest. Van 7 tot 7 en een middag dutje tussen de 1,5 en 2 uur. 6 weken geleden zijn we verhuisd en 2 weken geleden is onze vierde geboren. Nummer 3 is 1,5 en heeft nergens last van maar de tweeling... slecht slapen, ze vallen pas rond 20.30 in slaap. 'S nachts worden ze wakker en huilen ze wederom hartverscheurend. Het gaat over angst en enge dingen. Zielig, vermoeiend voor iedereen. Zijn er verder nog tips? Zal ik ze tussen de middag na een uurtje maar wakker maken of dat dat uithaalt voor de avond?
Heb je zelf al eens in hun kamer gelegen? Voelt het wel prettig aan? Misschien dat er net een vervelende lichtstraal of tocht op de plek van hun bed is, waardoor het heel oncomfortabel is. Er is bovendien heel veel veranderd in korte tijd, dus daar moeten ze ook aan wennen. Kunnen ze aangeven waar ze bang voor zijn? Bij mijn driejarige helpt het als we zeggen dat we de babyfoon aan hebben en we haar dus kunnen horen. Helaas heeft ze ook af en toe nachtangsten en daar helpt niks tegen, alleen uitzitten en zorgen dat ze zich niet bezeert.
Je hebt veel veranderingen in een korte tijd. Hebben jullie nu wel de rust en regelmaat? Hou de dag voorspelbaar en vooral na het eten. Met 3 sliep onze uk helemaal niet meer overdag. Toen hij snachts veel wakker was/ smorgens om 5 uur en of pas laat sliep haalde we van de slaap tijd elke keer een half uur af. Daarna ging het slapen weer goed.gaan ze nu niet te vroeg naar bed? Toen hij nog 1 uur sliep gingen we om 19.30 naar boven en sliep hij om 20.00 Dus of de rust smiddags zo houden en later slapen of middagslaapje inkorten en normale tijd naar bed.kijken wat past ook bij het ritme van de rest van het gezin.
Ik denk 2 dingen, veel veranderingen de laatste tijd, dus logisch dat ze daardoor wat onrustiger zijn. Daarbij vind ik dat ze heel veel slapen, 's nachts van 19.00-7.00 en dan 's middags ook nog 2 uur, dat is 14 uur in totaal terwijl 11-12 uur op deze leeftijd een gemiddelde is. Toen hij hier 's middags nog sliep (tot 2,5 jaar) ging hij altijd pas rond 20.00/20.30 naar bed, eerder was hij gewoon niet moe. Inmiddels slaapt hij dus allang niet meer en gaat tussen 19.00-19.30 naar bed en is 's morgens ergens tussen 6.00-8.00 wakker, hij is nu 3,5. Sinds z'n middagslaapje eraf ging sliep hij 's avonds en 's nachts ook weer veel beter. Snap met nog 2 jonge kinderen dat het lekker is als ze nog even slapen, maar ik zou geloof ik toch echt eens proberen hoe ze het doen zonder slaapje.
Je zult het moeten uitzitten denk ik, over een paar weken houdt het waarschijnlijk vanzelf op met dat gespook 's nachts. Ik zou nu niet aan het middagslaapje rommelen, maar ze 's avonds wel iets later op bed leggen . Een half uurtje of zo, dan slapen ze hopelijk iets beter in.
Dit denk ik ook. En teveel overdag slapen waardoor het logisch is dat ze 's avonds laat slapen, en veel veranderingen, nieuw (eng) huis. Denk dat je de middagslaapjes beter kan laten en het verder de tijd geven.
Ze willen tussen de middag weg héél graag naar bed. Dan zijn ze helemaal over the moon van vermoeidheid. Het ritme en de regelmaat zit er nu weer goed in. Maar goed, dat is dus pas sinds een weekje dus laten we het nog maar even de tijd geven. Qua geruststelling zeg ik inderdaad ook dat ik ze kan horen met de babyfoon, dat ik thuis ben en dat ik altijd nog even terug kom om te kijken.
Misschien gewoon de drukte van de veranderingen icm een ontwikkelingssprong? Dan gaat het vaak na 2 a 3 weken opeens veel beter. Hier is het bij mijn driejarige ook een drama als ze 's middags slaapt, maar ik had zelf t/m mijn vierde middagslaapjes nodig. Het verschilt heel erg per kind
En als je vraagt wat er is? Komt er een duidelijk antwoord?? Misschien even hun angsten serieus nemen, monsters wegjagen e.d. Verder vind ik ook dat ze vrij veel slapen. Onze dochter is 2,5 en slaapt al een aantal maanden niet meer overdag. Was even doorbijten maar het was hier ook drama 's avonds en 's nachts, nu ze niet meer slaapt overdag, slaapt ze 's nachts weer goed en gaat lekker tussen half zeven en zeven naar bed en is dan tussen zes en zeven de volgende ochtend wakker. Anders het slaapje in gaan korten en zo helemaal afbouwen?? Succes.
Als ze echt niet zonder middagslaapje kunnen, zou ik ze wat later naar bed doen, dus niet om 19:00 maar om 20:00.
Angsten (in het donker) zijn normaal op die leeftijd en kunnen zomaar uit niks, door een verandering of ingrijpende gebeurtenis ontstaan. Onze dochter van 3,5 sliep ook ineens niet goed meer door en maar blijven roepen en moeilijk doen. Uiteindelijk hebben wij een nachtlampje op haar kamer gezet en mag de deur van haar kamer open. Sindsdien slaapt ze weer als een roosje Ook vraag ik me af of ze niet te vroeg naar bed gaan icm met hun middagslaapje. Ik stel ook voor om ze of later naar bed te brengen en/of het middagdutje schrappen.
Dan zou ik ze van 13.00-14.00 laten slapen en dan 's avonds wat later naar bed doen. Als onze zoon (3,5) nu nog wel eens 's middags slaapt blijft hij 's avonds ook gerust tot 20.30/21.00 op, hij is dan eerder gewoon echt niet moe. Als ik hem dan toch om 19.30 naar bed breng komt hij er het 1e uur constant uit met allerlei smoesjes.
Gisteren heb ik ze rond 19.45 naar bed gedaan. Dochter sliep meteen,zoon niet. Hij heeft het ook het ergste. Mijn vriend is in de kamer ernaast gaan werken, dat vond hij fijn en is toen alsnog in slaap gevallen zonder te huilen. Mijn zoon heeft het wel over eng en niet alleen willen zijn. Maar wat precies eng is komt er niet uit. Alleen is hij trouwens ook niet, hij deelt de kamer met zijn tweelingzus.
Maar was je zoon nog lang wakker? Op zich niet erg als ze nog even wakker zijn. Hier mijn jongste die lange tijd niet alleen wilde zijn. Ben er op blijven hameren dat ze niet alleen was, wij waren gewoon beneden en haar zus sliep boven, dus ze was helemaal niet alleen. En soms sliep (en nu nog soms) in ons bed, ik denk dat wij dan dichterbij voelden ofzo . Wij legden haar dan als wij gingen slapen in haar eigen bed.
20.30 sliep hij pas. Normaal slaapt hij in 5 minuten in dus ja het is allemaal even anders. We gaan nog maar niet aan de middagslaap rommelen. Eerst eens nog wat weekjes wennen aan broer en nieuwe huis en ietsje later naar bed. Als het over een maand nog zo is dan kunnen we altijd schakelen. Bij ons in bed mag wel maar dan wil tweelingzus en zus op de kamer ernaast ook. En de baby ligt al in de co sleeper. Mijn vriend stapt dan even bij de twins in bed, werkt ook gelukkig.
Gisteren sliep hij binnen 5 minuutjes. Ik heb 'm bij zijn tweelingzus in de achterkant van het bed gelegd. Samen in een 1 persoons, voeten aan voeten. Vanavond probeer ik het weer!