Grenzen opzoeken, continu strijd (dochter 5)

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Nescio, 31 jan 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    @Biny ja we verbinden er zeker consequenties aan. Geen verhaaltje inderdaad, of geen iPad. Maar ze 'vergeet' dat op het moment zelf.

    @Adje dat klinkt goed, zo'n kalender. Ze heeft denk ik meer overzicht nodig in haar hoofd.

    Ze is gelukkig als ze zich kan concentreren. Met Lego alleen iets bouwen, of samen een moeilijke puzzel maken.

    Vandaag ging het redelijk uit school. Ik heb me expres wat afzijdig gehouden en ze hebben heerlijk gespeeld. Af en toe kwam ze spontaan iets vertellen. Ook het eten ging goed. Eerst wat gezeur over de bloemkool maar ik heb dat straal genegeerd en toen begon ze toch te eten, met de mededeling dat het toch wel lekker was.

    Naar bed gaan was weer een issue, hier hebben we haar bui ook genegeerd en ik heb gewoon haar zus in bed gelegd en voorgelezen. Meerdere malen gevraagd of ze erbij wilde komen zitten, maar ze bleef liever mokken op de gang. Ik ben dus naar beneden gegaan en heb haar genegeerd. Toen het stil was ben ik gaan kijken, ze had haar pyjama half aan en was 'verdrietig omdat ze riep maar niemand kwam'. Ja, dat moment heb ik natuurlijk aangegrepen om haar op haar eigen gedrag te wijzen. Het leek nu wel binnen te komen want ze is binnen 5 min gaan slapen zonder gezeur.

    Zien wat de dag morgen brengt..
     
    Biny en Adje vinden dit leuk.
  2. Line

    Line Fanatiek lid

    7 jan 2007
    2.694
    266
    83
    En dat laatste wat je zegt, dat mag je echt achterwege houden. Het is het gedrag van je dochter! Het zegt toch niet dat jij een slechte moeder bent? Ik vind je heel streng voor jezelf. En dat maakt zo’n ochtend dan nog ingewikkelder.

    Als je op tijd op school wil komen met 3 kinderen ontkom je niet aan gemopper of hier en daar wat confrontaties. En het ene kind werkt makkelijker mee dan het ander. Zo is het.

    Probeer het wat kleiner voor jezelf te maken. Want je bent een hele lieve moeder die gewoon haar best doet!
     
  3. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Dank je wel, erg lief. Ik weet dat ik het mezelf gauw te moeilijk maak. Ik zie haar gedrag dan snel als een falen van mij. 'Ik begrijp mijn eigen kind niet', dat idee. Maar je hebt gelijk. Dit heeft niets met mij te maken.
     
    Biny vindt dit leuk.
  4. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Wat knap van je!
     
    Nescio vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina