Oppas vergeet Mijn dochter mee te nemen

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door julia80, 7 feb 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    Mijn dochter Kwam vanochtend ineens met een verhaal op de proppen. Ze was een paar maanden geleden bij een vriendje uit haar klas gaan spelen. De oppas zou hen direct vanuit school mee naar huis nemen. Toen vertelde mijn dochter (ze is niet zo’n prater en soms komen in eens dit soort verhalen pas veel later naar boven) dat de oppas haar was vergeten. Ze stond op het schoolplein en de oppas was al weg gelopen met haar vriendje en zijn zus! Een ander (ouder) kindje had haar toen geholpen en weer terug naar binnen naar de juf gebracht. Ik weet niet precies hoe het toen is goed gekomen, maar uiteindelijk heeft de oppas haar dus wel meegenomen. Misschien Schoot het haar ineens te binnen. Mijn man heeft haar na twee uurtjes spelen weer opgehaald bij hen thuis en de oppas heeft niks hier over gezegd.
    Ik vind het zelf wel erg vervelend, mijn dochter is pas vier en ging daar voor het eerst spelen. Zouden jullie hier nog naar vragen bij de moeder? Of nu maar zo laten? Ik zal wel nog even aan de juf vragen of zij het hele verhaal nog wat beter kan vertellen, alhoewel het dus al een paar maanden geleden is gebeurd.
    Ze is daar overigens niet meer gaan spelen. Het zijn sowieso niet helemaal onze types dus ik ben daar ook niet zo heel rouwig om.
    Maar ik baal er wel als een stekker van.
     
  2. MaMa

    MaMa Fanatiek lid

    21 dec 2012
    2.663
    376
    83
    Vrouw
    Utreg
    Ik zou inderdaad bij de juf vragen wat er is gebeurd
    Die van mij verzint regelmatig grote verhalen dus ik check altijd voorzichtig de waarheid
     
  3. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.905
    3.932
    113
    Is het jullie vaste oppas of alleen dit keer omdat ze daar ging spelen?

    Als het de vaste oppas is zou ik even een gesprekje aangaan. We zijn allemaal mens maar eerlijk vertellen wat er is voorgevallen lijkt me wel handig. En anders zou ik mijn kind daar liever niet meer laten spelen of zelf brengen. Ook wel vreemd dat de juf niet gebeld heeft of jou nog aangesproken later. Zou er inderdaad nog even naar vragen. Kinderen hebben soms ook een rijke fantasie
     
  4. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    Die van mij niet en ik heb dan ook geen enkele twijfel dat het echt gebeurd is. Alleen precieze details vertelt ze dan niet duidelijk dus dat zou ik wel graag even van juf horen, of het om een halve minuut ging of 10 minuten bij wijze van
     
  5. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    Het is de vaste oppas van dat jongetje. Ik vond het sowieso al niet zo heel fijn om haar ergens voor het eerst te laten spelen terwijl de ouders er niet zijn, maar dacht ach het moet wel goedkomen. Extra vervelend om dit te horen dan dus. Maar ik moet inderdaad even bij de juf vragen of die me nog iets meer kan vertellen. Overigens neem ik de juf niet echt iets kwalijk hoor want over het algemeen vertrouw ik hen helemaal
     
  6. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Hoe lang heeft je dochter er alleen gestaan dan? Dat zou ik denk ik eerst willen weten. Kinderen van die leeftijd hebben nog geen tijdsbesef en dan voelt alles een stuk langer aan terwijl het in werkelijk misschien om 2 minuten ging voordat de oppas zich realissleerde dat ze ook haar mee moest nemen. Wie weet had ze nog niet eens het schoolplein verlaten toen ze dacht 'oh ja!'.
     
  7. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    Klopt dat weet ik inderdaad niet precies. Ze vertelde wel dat een ander kindje haar heeft geholpen en weer mee naar binnen heeft gebracht dus het zal wel iets langer dan dat zijn geweest. Maar goed ik moet eerst maar eens even aan de juf vragen denk ik zo
     
  8. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik zou zeker wel de ouders van dat kindje hierop aanspreken, maar ja, dit soort dingen kunnen gebeuren. Ik vind het eigenlijk kwalijker van de juf, hier houden de leerkrachten bij de kleuters goed in de gaten of elk kind opgehaald is.
     
    fafa en tuc vinden dit leuk.
  9. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    Ik snap jouw redenatie wel en daar zit ook zeker wel wat in. Ik begrijp alleen dat het voor de juffen wel heel lastig is, ze zag waarschijnlijk dat mijn dochter met haar vriendje gewoon mee liep en aangezien ik waarschijnlijk in de agenda had opgeschreven dat zij bij hem ging spelen dacht dus dat is goed. Als vervolgens de oppas buiten het klaslokaal niet meer weet dat mijn dochter met haar meegaat en gewoon weg loopt dan snap ik wel dat het op die manier zo is gelopen. Voor de juffen is het ook wel een onmogelijke taak om van 30 kinderen precies steeds te zien wie er die dag met welke vader, moeder, oppas, opa, oma, bso meegaat.
    Maar ja het idee dat mijn dochter alleen op het schoolplein heeft gestaan en niet wist wat ze moest doen vind ik wel hartverscheurend...
     
  10. Leo85

    Leo85 Niet meer actief

    Lijkt me vreselijk, wel slecht dat niemand hier wat over zegt inderdaad, oppas niet en juf niet.. Hier is het gelukkig wel gebruikelijk bij de kleuters dat je wel op het schoolplein staat, en ze dan pas 'meegeeft' aan vriendjes en vriendinnetjes.. Heb je dat gedoe ook niet.. Hoe vaak mijn dochter ineens met iemand anders of helemaal niet af wil spreken :rolleyes:
     
  11. Ballon

    Ballon Niet meer actief

    Maar loopt de juf dan niet mee naar buiten? Ik liep altijd mee naar buiten checkte of er geen overgebleven kleutertjes op het plein stonden.
     
  12. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Zou mij ook niet lekker zitten hoor, zo'n oppas. Dl zou zelf trouwens ook meteen aan de bel trekken als een speelafspraakje niet meeloopt.
     
  13. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik vind het van beide kanten fout. Van de oppas uiteraard (al zou het voor mij ook gek voelen om daar nu na een paar maanden over te beginnen tegen die ouders).

    Maar zeker ook van de juf. Ik vind op zn minst dat ze dit even had moeten melden aan jou: goh er is gister even iets mis gegaan met de oppas van pietje.
    En hoe een kleuter alleen op een schoolplein staat vind ik ook nogal wat. Hier blijven de kleuters in de klas, de schuifdeur gaat een klein stukje open en 1 voor 1 roept de juf de kinderen die mogen komen.
     
    fafa vindt dit leuk.
  14. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.178
    10.716
    113
    Hier worden de kleutertjes bij de klas opgehaald. Pas als juf de bijbehorende ouder of ophaler ziet, mag het kind de klas uit.
     
  15. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    Bedankt voor al jullie reacties! Bij ons gaat het ook zo, alleen is het misschien in dit geval net een beetje mis gegaan. Ik heb mijn dochter net nog even flink ondervraagd haha en ze zei dat de juf had gezegd dat ze wel alleen naar buiten mocht (ik weet niet precies waarom, of ze had verteld dat ze nog met de oppas mee moest of dat hij er aannam dat ik buiten stond geen idee). Ook zei ze dat juf daarna ‘het spijt me ‘ tegen haar had gezegd en met haar mee is gelopen naar de oppas toe. Nu vind ik het ook wel een beetje gek eigenlijk dat de juf zelf niks hier over heeft gezegd de dag erna
     
  16. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    4 jan 2012
    4.815
    2.674
    113
    Hier precies zo. Ik sta zo'n drie dagen per week voor niks op het schoolplein en kom dan weer zonder kleuter thuis, met alleen mijn baby. Maar ze zijn nog te wispelturig om 's ochtends al een speelafspraak te maken. Alle ouders bij de kleuters doen het zo bij ons op school.
     
  17. Rian85

    Rian85 Fanatiek lid

    21 feb 2012
    2.830
    477
    83
    Vrouw
    Hier ook. Meestal s'ochtends plannen om met Pietje mee te gaan maar komt ze met Marie aan de hand naar buiten na school.... Ach ja ik sta regelmatig voor niets op school.
     
  18. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ik zou dit toch nog even bespreken met de juf, dan kan zij bv in het vervolg beter opletten wie met wie mee gaat. Met 30 kleuters niet eenvoudig, maar ook echt niet onmogelijk. Hier gaat dat bv heel goed, de juf last kinderen pas de klas uit als hun ophaler er is en ze ziet dan dus ook dat het kind naar de oohaler gaat ipv op het plein dwaalt.
    Hier geven we het ook altijd aan bij de juf als kleuters na school met een vriendje meegaan.
     
  19. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.866
    5.139
    113
    Home
    ik zou mijn kind hierin niet zomaar geloven hoor
    sowieso navragen bij de juf en oppas en als het echt zo is dan zou ik het heel erg vinden dat niemand wat gezegd heeft
    maar kinderen verzinnen van alles ook als je denkt dat ze dat niet doen...
     
  20. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Ik zou ook eerst voorzichtig navraag doen of het inderdaad zo gegaan is.

    Ik ga eigenlijk altijd nog naar school hoor, bij speelafspraakjes, juist ook om dit soort dingen te voorkomen. Soms willen ze toch ineens niet spelen, komt het ineens toch niet uit, zijn ze ineens niet lekker. En soms staat er ineens een oppas of een grote zus die ik helemaal niet ken en wil ik mijn kind daar gewoon niet aan meegeven.
     

Deel Deze Pagina