Orgaandonor ben ik al vanaf de leeftijd dat ik daar zelf over mocht beslissen. Stamceldonor (nog) niet. Ga ik me wel even in verdiepen naar aanleiding van dit topic. Bloeddonor niet. Ik ben een held op sokken als het om naalden gaat. Als het moet, moet het. Maar ik ga me niet "vrijwillig lek" laten prikken.
Overig vind ik de vraag wanneer iemand om welke reden dan ook niet wil doneren of je zelf wel wilt ontvangen altijd zeer bijzonder... Alsof iemand alleen maar zou mogen krijgen wanneer hij geeft. Is dat de reden dat iemand daarom donor is? Volgens mij is de opzet om donor te zijn een ander helpen, uit onbaatzuchtigheid. Niet om met een vinger te wijzen naar een ander (waarbij er nog altijd 3 naar jezelf wijzen )
Mijn werd dat dus idd net gevraagd... Vind het een dooddoener echt waar en ja ik denk dat wrong om die reden heel veel nieuwe donoren geworven worden nu.
Ik wil dit er eindelijk niet bijhalen maar goed. Inderdaad het is (geloofstechnisch)nu echt een nee voor mij aan het worden.
Organen; daar mogen mn nabestaanden over beslissen. Bloed; geweest, ben AB+, maar prikken / bloed geven gaat heel moeizaam helaas. Dus me afgemeld tijdens de zwangerschap van de oudste.
Ik heb bewust een ‘nee’ geregistreerd omdat je organen bij donatie uit je lichaam gehaald worden op de OK, waar je dus nog ademend en met kloppend hart naartoe gereden wordt. Je nabestaanden zijn niet bij het overlijden en zien je pas later weer. Dit zou ik niet willen. Ik ben er niet over uit of ik wel zou willen ontvangen. Wat bloed betreft ben ik een enorm watje en ga ik al half tegen de grond voor 1 buisje bloed prikken dus een halve liter doneren is niet echt een optie. Het plan van D’66 ben ik (los van of ik nou voor of tegen orgaandonatie op zich ben) enorm op tegen omdat het mij het gevoel geeft dat de staat over de lichamen van burgers gaat beslissen. Als er iets persoonlijk, intiem en mijn eigendom is, is het wel mijn lichaam.
precies! Veel mensen staan daar niet bij stil, denken dat organen uit een dood lichaam worden gehaald, terwijl de werkelijkheid is dat je nog leeft. Je sterft pas op de operatietafel.
Mocht die wet er door komen dan ga ik voor nee. Omdat ik er heel veel moeite mee heb dat men schijnt te denken dat ze voor mij mogen bepalen dat mijn organen weggeven kunnen worden. Staat het me vrij? Zeg ik ja! Maar leg je het me min of meer op dan vind ik dat zeer kwalijk en doe ik daar uit principe niet aan mee. Wie weet ga ik er ooit anders over denken maar voor nu is mijn 1e gedachte nee, ik bepaal of ik het wil of niet en niet eoa regering.
Over die nieuwe wet tov hoe het nu is? Voor mij is er weinig verschil, omdat je altijd je 'nee'nog door kan geven. Dus heb je toch net zoveel beschikking over je eigen lichaam? Daarbij blijf ik het raar vinden dat de nabestaanden het laatste woord hebben, dus waar doen we het uberhaupt voor, dat registreren?
Ik vind het echt een verschrikking te lezen dat mensen ineens niet willen doneren door een wet. Dan is de reden van orgaandonor zijn toch niet opeens anders? Als je nabestaanden het laatste woord hebben dan laat je hen toch gewoon weten wat je niet wilt doneren? Draai het eens om: nu beslist de overheid voor je dat je geen donor bent. Dan zeggen ze toch ook iets over je lichaam?
Dat weet ik maar maakt voor mij persoonlijk geen verschil Ik vraag me sinds ik kinderen heb, regelmatig af, hoe "blij" en dankbaar ik zou zijn, mochten zij onverhoopt ooit gebruik moeten maken van een donororgaan. Het ontvangen van een donororgaan garandeert niets maar het is wel een KANS op een beter/langer leven. Niet geschoten is sowieso mis. Ik ben zelf geregistreerd als orgaandonor. Toch, desondanks geen flauw idee of ik zelf zou willen ontvangen. Maar ik vind het een fijn en mooi idee dat ik iemand anders zijn dierbare kan (proberen te) redden door hetgeen ikzelf toch niet meer gebruiken zal, af te staan
Nee nu laat de overheid de beslissing bij een persoon zelf of zijn familie. Met deze wet hopen ze gewoon dat heel veel mensen het gaan vergeten te registreren om vervolgens een ja te kunnen toepassen in geval van overlijden. (Vind ik dan he)
Maar den ben je al hersendood verklaard... ze houden je dan idd nog aan de beademing omdat de organen zuurstofrijk bloed nodig hebben. Overigens kan weefseldonatie (huid, bot- spier- en oogweefsel, hartkleppen, bloedvaten) gedoneerd worden als je 'echt' dood bent. Kan ook als je thuis overlijdt.