Donor Ja of Nee

Discussie in 'De lounge' gestart door aYh4L8, 9 feb 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Donor Ja of Nee

  1. Ja orgaandonor

    187 stem(men)
    62,8%
  2. Nee orgaandonor

    75 stem(men)
    25,2%
  3. Orgaan en bloed

    31 stem(men)
    10,4%
  4. Alleen bloed

    5 stem(men)
    1,7%
  5. Alleen plasma

    0 stem(men)
    0,0%
  1. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Mooi omschreven
     
    PBV en jessy77 vinden dit leuk.
  2. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Ach vond het zo sneu, het was nog maar zo kort geleden en dan al zo op tv er naar gevraagd worden!
     
  3. In your eyes

    In your eyes Niet meer actief

    Maar hoever wil je dat dan doortrekken? Ik lees ook wel eens reacties van mensen die niet willen doneren omdat ze niet willen dat hun orgaan bij een crimineel terecht komt. Wanneer er eisen gesteld gaan worden aan orgaandonatie is er sowieso al geen sprake meer van de onbaatzuchtigheid van het doneren zelf.
    Iemand die om persoonlijke redenen (bijvoorbeeld geloof) niet doneert kan een beter mens zijn dan iemand die wel doneert. Sinds wanneer is de waarde van iemands leven te bepalen door een enkele keuze, en waarom zou een potentiële donor over het recht van oordelen over de waarde van een mensenleven mogen beschikken?
     
    PBV, Lieke1989, mamabri en 4 anderen vinden dit leuk.
  4. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Ik ben orgaandonor.
    Maar heb aangegeven dat ze alles mogen hebben behalve mijn ogen.

    Bloeddonor & plasma ben ik niet.
     
  5. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.174
    4.485
    113
    Ik heb geregistreerd dat mijn naasten mogen beslissen wat er gaat gebeuren.
    Bloed donor kan ik niet zijn, ook voor stamceldonatie zijn bij mij te recent dingen geweest waardoor dat niet kan.
     
  6. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Dat vind ik dus niet.

    Nu zeggen ze je bent GEEN donor. Als je levens wilt redden dan MOET je moeite doen.
     
    Chocolat en jessy77 vinden dit leuk.
  7. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Dan interpreteren we het beide anders. Maar dat mag gelukkig ook:)
     
    Blijdorp vindt dit leuk.
  8. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.229
    28.211
    113
    Je bent dood, je hebt niets meer aan je organen. Ze gaan de grond in, de oven in of een ander lijf in. Ik vind het niet meer dan logisch dat de standaard een ander lijf wordt ipv oven/grond.
    En wil je dat niet? Prima, dat kun je dan aangeven.
     
    maartje84, Soto en Chocolat vinden dit leuk.
  9. Marchella

    Marchella Niet meer actief

    Hahaha kan ik wel snappen hoor. Dat heb ik ook in de discussies wat je je kind te eten en drinken mee mag geven naar school :p
     
    cowgirl80 en jessy77 vinden dit leuk.
  10. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Weet ik niet..
     
  11. Feye

    Feye VIP lid

    26 nov 2013
    6.465
    3.912
    113
    Vrouw
    Ik werk in de wetenschapswereld in de zorg, dus ik kan mij hier idd in vinden.

    Ik ga je zeker niet overhalen om wel donor te worden hoor. Dat is een weloverwogen keuze die ieder voor zich moet maken.
     
    mamabri vindt dit leuk.
  12. Sue87

    Sue87 Niet meer actief

    Ik ben volledig donor, maar ik wil mijn lichaam niet afstaan aan de wetenschap.

    Ik mag helaas geen bloed/plasma/stamcel doneren i.v.m een auto-immuunstoornis en de kans dat ik er zelf zwak/ziek van word. Helaas, maar wel begrijpelijk.
     
  13. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Maar gewoon nieuwsgierig he. Als je nou kanker krijgt (hoop natuurlijk dat het nooit gebeurd!!) maar wil je dan wel chemo? Of een andere levensreddende behandeling? Of is het dan ook Gods beslissing? Hoop niet dat je het verkeer opvat want is echt een oprechte vraag.
     
  14. harlene2014

    harlene2014 Fanatiek lid

    23 mei 2014
    3.426
    920
    113
    Haaglanden
    Ik heb het gelezen en dan mag ik er als nog naar vragen, niet? Excuses was oprecht geïnteresseerd omdat ik het met je eens ben.
     
    jupke vindt dit leuk.
  15. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Ik ben wel donor, niks uitgesloten. Mijn man heeft helaas nog steeds niks doorgegeven. Hij twijfelt al jaren en heeft een beetje een instelling van als ik niks doe, hoef ik er ook niet over na te denken. Tot grote ergernis van mij, ik vind het echt heel belangrijk dat iedereen ten minste iets doorgeeft. Of je nu (om welke reden dan ook) wel of geen donor wil zijn.
     
    Blijdorp vindt dit leuk.
  16. harlene2014

    harlene2014 Fanatiek lid

    23 mei 2014
    3.426
    920
    113
    Haaglanden
    Dubbel
     
  17. Humava

    Humava Niet meer actief

    Ja wel donor maar niet voor bloed. Ik sta ook geregistreerd bij Matchis als stamceldonor
     
  18. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Ik ben orgaandonor en stamceldonor.

    Ik vind het nieuwe wetsvoorstel fantastisch. De reden dat veel mensen (dus niet alle) zich op dit moment niet registreren is omdat ze er niet bij stil staan, het steeds uitstellen, vergeten, te veel gedoe vinden, etc. Het komt in ieder onderzoek opnieuw naar voren. Veel mensen willen wel donor zijn maar hebben zich toch nog niet laten registreren. Daarom willen ze de wet wijzigen zoals hij in heel veel landen in de EU is. Omdat mensen die iets niet willen, veel eerder actie ondernemen dan mensen die iets wel willen.

    De overheid beslist hiermee helemaal niet of jij wel of geen donor bent. De overheid beslist hiermee alleen dat je actie moet ondernemen als je geen door wilt zijn. Je bent op ieder moment vrij om Nee te laten registreren. Je beslist dus nog altijd zelf.
     
    maartje84, tuc, Zara75 en 7 anderen vinden dit leuk.
  19. Kerstster

    Kerstster Actief lid

    1 nov 2015
    261
    31
    28
    Vrouw
    Silvermoon City
    Dit heb ik eigenlijk nooit geweten, en begin nu echt te twijfelen. Ik ben nu wel donor maar vind dit idee eigenlijk best eng.
     
  20. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ik laat mijn man beslissen. En andersom ook zo.
    We hebben het er regelmatig over , en onze standpunten veranderen nog wel eens.
    Bloeddonor mag ik helaas niet, zou ik wel willen.
     

Deel Deze Pagina