Hoi meiden, ik zit nog middenin mn kraamweek en ergste scenario wat ik kan bedenken komt uit: een kies met noodvulling die een wortelkanaalbehandeling moet, begint nu al vreselijk veel pijn te doen! Tandarts, en uiteraard ik, hoopten het uit te kunnen stellen met een noodvulling tot ná de kraamweek. Nu zie ik zó tegen die behandeling op! Ik kan sowieso niet tegen zolang achterover liggen, en ik moet een uur! Daarnaast het getril van de boor door mn hoofd, afschuwelijk! Het is de kies voor mn verstandskies, zou ik ervoor kunnen kiezen om die te laten trekken ipv behandelen? Of zou dat niet kunnen, en mag je dat niet zelf aangeven?
Au au!! En wat een vervelende timing! Ik zou er in eerste instantie voor kiezen om de kies proberen te behouden, hoe meer van je eigen tanden hoe beter. Maar voor zover ik weet mag je zelf ook aangeven dat ie er uit moet. Bij mijn wortelkanaalbehandeling werd toen aangegeven dat er altijd een kans is dat ze de tand niet kunnen redden. Veel sterkte!
Je mag ten alle tijden kiezen wat jij zelf als patiënt wilt, een tandarts kan je alleen maar adviseren. Ik persoonlijk ben ook van het behouden van je kies. Heb vorig jaar voor het eerst in mijn leven een WKB gehad en was als de dood! Ik kan je echt met 100% volle overtuiging zeggen dat het mij echt enorm is mee gevallen, ik heb absoluut geen pijn gevoeld en het voelde juist zelfs als een verademing. Het enige vervelende is dat je lang met je mond open moet liggen maar goed, als dat alles is, het is beter dan kiespijn geloof mij maar En ik ben echt een angsthaas, ik moet al een rustgevend iets nemen als ik naar een simpele controle moet. Ik zou dus eerder kiezen voor de WKB dan voor het trekken van de kies. Tip: Vraag van te voren even een prijsopgave aan je tandarts, dan weet je waar je aan toe bent want het is best prijzig. ( vind ik )
Ik vond het dus ook echt een verademing! Nog nooit zo blij geweest met de tandarts! Terwijl ik van te voren door iedereen goed bang was gemaakt. En achteraf denk ik dat die mensen wel bij een beul moeten zijn geweest. Hele “ingreep” stelde echt niet zoveel voor, behalve je mond langere tijd open houden.
Ik vond het reuze meevallen! Geboor viel me enorm mee. Ik had een goede verdoving ook. Het was eigenlijk zo klaar
Ik zeg trekken heb ik toen ook voor gekozen binnen vijf minuten was het klaar en drie dagen later kon ik normaal eten Was ook in mijn kraamweek ik wilde d'r snel vanaf
Maar dat is toch zonde? Waarom een tand niet proberen te redden als het nog kan? Een WKB gaat vaak in 2 behandelingen en die eerste valt echt reuze mee, na die eerste behandeling is vaak de pijn al weg omdat de tandarts je kies schoonmaakt.
Als het de achterste kies is zou ik hem laten trekken! Dan ben je er het snelste vanaf en je verstandskies komt dan verder naar voren! Ik heb veel wkb al gehad en steeds daarna alsnog problemen met die kiezen.. stukjes afbreken.. enz. Heb zelf pas ook een achterste kies laten trekken ipv wkb en ben er erg blij mee Succes!! En geniet van je kleintje!!
En dan begint een paar weken erna de ellende weer of er breekt een stukje af nee die achterste kiezen mogen er van mij echt uit als daar iets mee is blijf bezig
Valt echt reuze mee hoor. Bij de tweede behandeling lig je inderdaad wat langer in de stoel maar dit is ten eerste pijnloos, doen ze in veel gevallen zelfs zonder verdoving en een stuk kies afbreken kan natuurlijk met elke kies. Maar goed, ieder zijn ding.
Ik heb vorig jaar ook voor het eerst een wortelkanaalbehandeling gehad, en ook ik vond het reuze meevallen! Was goed verdoofd, echt geen centje pijn gevoeld.. Dus ik zou dat toch wel proberen hoor, trekken kan altijd nog!
Is ook zo. Ook al is het je achterste kies, ik heb zeker 2 jaar moeten wennen nadat die eruit was. Mis het eigenlijk nog steeds met eten.
Tuurlijk proberen te redden! Ik mis precies de kies waar het bij jou ook om gaat (of nou ja, je hebt natuurlijk 4 opties ) en het is echt een gemis.
Als jij 'm wilt laten trekken, kun je dat gewoon aangeven... Mijn tandarts adviseerde met eenzelfde kies dat ik' m beter kon laten trekken. De kies bestond al voornamelijk uit vulling en de kans dat er met de tijd een kroon op moet na een wkb is best groot. Daarbij komt dat een kies vaak behoorlijk prijzig is bij een wkb. Heb'm toen laten trekken en mis'm absoluut niet. Al valt een wkb heel erg mee hoor... Tegenwoordig zijn de verdovingen zo goed dat je er niks van voelt. (Zegt zij die in dr broek schijt voor de tandarts )
Ts Van harte gefeliciteerd! Ik heb pas nog een wortelkanaalbehandeling gehad en ik heb letterlijk geen greintje pijn gehad . Ook nadien geen pijn gehad. Ik zou zeker geen kies laten trekken.
Ik heb de 2e behandeling nog geen half uur in de stoel gezeten, vond het echt enorm meevallen allemaal.