zwangerschapscholestase / ingeleid worden ervaring gezocht

Discussie in 'De bevalling' gestart door FoxyDiamond, 28 feb 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Hi,

    Lig momenteel in het ziekenhuis met 38.5 week, net te horen gekregen dat ik zwangerschapscholestase heb en morgen ingeleid ga worden. Mijn waarde was 58, ik weet dat alles boven de 40 gevaarlijk kan zijn en ze daarom inleiden maar is deze waarde echt gevaarlijk hoog of gewoon hoog? Want waarom leiden ze me pas morgenochtend in en niet nu al, is dat standaard? Verpleging had niet echt antwoord en wacht al een uur op de gynaecoloog. Ik hoop dat er iemand is die dit ook heeft meegemaakt en gerust kan stellen. Voel me echt gestressed.. bah
     
  2. Regenboog01

    Regenboog01 Bekend lid

    23 jan 2017
    792
    478
    63
    Ik ga je uit de brand helpen voor zover ik kan.
    Ik ben geen specialist maar heb ook cholestase gehad. Mijn waarde was 144 met 35 weken. Ik ben met 37 weken ingeleid, eerder gingen ze het kindje niet halen.
    Ik denk dat je je geen zorgen hoeft te maken met een waarde van 58, het is wel verhoogd maar zoals je ziet niet schrikbarend hoog. Anders hadden ze je nu meteen ingeleid.
    Het brengt wel risiso’s met zich mee maar aangezien je 38.5 bent en morgen ingeleid wordt, komt het vast goed!
     
  3. Regenboog01

    Regenboog01 Bekend lid

    23 jan 2017
    792
    478
    63
    De gyn ondertussen al langs geweest? Al je vragen kunnen stellen?
    Hoe kwamen ze erachter en was dat ook de reden waarom je in het ziekenhuis bent?
     
  4. xDelicious

    xDelicious Actief lid

    5 jan 2017
    492
    241
    43
    Vrouw
    Als je het net te horen hebt gekregen heb je zeker ook geen symptomen gehad ervan? Of wel?
    Als je wel symptomen heb gehad of hebt, kan je me dit dan laten weten?
     
  5. Regenboog01

    Regenboog01 Bekend lid

    23 jan 2017
    792
    478
    63
    Ik ben niet TS, maar kan je wel mijn ervarinf vertellen? Ik had last van jeuk, met name op mijn rug en benen. Niet onder mijn voetzolen of in mijn handpalmen wat het meest voorkomende verschijnsel is. Dat was apart. Maar ik had steeds onverklaarbare jeuk en na het krabben kwam het elke keer weer terug. Toen ben ik doorgestuurd en de eerste keer dat ik geprikt was, was mijn waarde 26. Vrij laag dus nog, maar toch had ik al klachten. Na 1 week was dit ondanks de medicatie opgelopen naar 144. Nu begreep ik wel van de gyn dat medicatie vaak helpt om de waardes onder redelijke controle te houden. Ik had dus gewoon pech en was een uitzondering daarin.

    Heb je ook klachten? Of twijfel je?
     
  6. xDelicious

    xDelicious Actief lid

    5 jan 2017
    492
    241
    43
    Vrouw
    Ja, ik heb sinds een paar dagen jeuk. Ook niet onder mijn handpalmen of voetzolen maar echt overal. Mijn armen, benen, buik en rug.. Ik las er toen over op het internet en heel toevallig zag ik net dit topic.
    Ik heb ook dagenlang bloed in mijn urine gehad, waar geen oorzaak voor is gevonden in het ziekenhuis. Dat is gelukkig nu wel gestopt, maar kan altijd weer terugkomen.

    Maar het belangrijkste nu is; het maakt niet uit hoe ik zit of lig, alles begint spontaan te jeuken en ik word er gek van... GEK :cry::cry:
    Heb je tips?? :cry:

    Hoe was het verder afgelopen met je? De bevalling was uiteindelijk zelf begonnen of moest je daarvoor naar het ziekenhuis of ben je ingeleid?
     
  7. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ik had met 36wkn een waarde van 198 ofzo, ondanks medicatie (Ursochol), dus ik werd wel nog voor de 37wkn ingeleid. Inleiding verliep goed, na de bevalling ook vrijwel meteen jeukvrij gelukkig!
     
  8. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Ik heb alleen snachts jeuk overal en benoemde het tussen neus en lippen door tegen de verloskundige. Moest toen gelijk bloedprikken en de waardes waren de volgende dag, vandaag dus, binnen. Ik heb inmiddels een arts gesproken, omdat ik me veel zorgen maak om de baby krijg ik voor het slapen gaan nog een ctg scan en morgen wordt de ballon geplaatst. Ik hoop dat dat snel voor voldoende ontsluiting gaat zorgen want ik ben echt bang dat Mn waardes alleen maar gaan stijgen.. heb wel medicatie gehad dus hopelijk werkt het
     
  9. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Werd je ingeleid dmv een ballon? Hoe snel konden ze daarna de vliezen breken?
     
  10. Regenboog01

    Regenboog01 Bekend lid

    23 jan 2017
    792
    478
    63
    Oh wat vervelend. Ik weet hoe naar jeuk voelt.. Om inderdaad gek van te worden.
    Ik zou het sowieso even aangeven bij de vk en bloed latem prikken hiervoor.
    Wat bij mij een klein beetje hielp was koelzalf, verder niets. Dit kun je halen bij de apotheek en kan veilig gebruikt worden tijdens de zwangerschap.

    Met 36.6 weken kreeg ik een ballon en met 37 weken ben ik ingeleid. Mijn bevalling verliep rampzalig, maar dat kwam door de weeenstorm en omdat mijn kindje heel klein was en nog niet zo sterk met 46 cm en 2500 gram. Zij had het dus best zwaar tijdens de bevalling. Daardoor een knip en vaccumpomp. Nog steeds klein van stuk, maar ze doet het prima. Ik heb niet het idee dat zij last heeft gehad van de cholestase.
     
  11. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Laat morgen gelijk je bloed controleren. Ik heb dus alleen Snachts jeuk overal, en dacht ook dat het wel meeviel. Daarom ook 5 dagen mee doorgelopen en Nu lig ik in het ziekenhuis.
     
  12. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ik kreeg ‘s avonds de ballon, de volgende ochtend een mooie 3cm en meteen vliezen kunnen breken, daarna aan infuus en 7u later was dochter er. Het was wel heftig, maar heel vergelijkbaar met de niet-ingeleide bevalling van mijn oudste.
     
  13. Regenboog01

    Regenboog01 Bekend lid

    23 jan 2017
    792
    478
    63
    Bij mij ging het precies hetzelfde, ik noemde het ook op tussen neus en lippen door en ineens gebeurde er van alles, was zo gek.
    Wat fijn dat je een ctg krijgt.. Mijn dichter deed het prima en had niet het idee dat ze er echt last van had. Ik hoop dat dat je een beetje geruststelt.
    Bij mij viel het ballonnetje al na 1.5 uur uit en ze hadden het echt goed geplaatst. Toen had ik 2 cm ontsluiting, maar het zette niet door dus de dag erna braken ze mijn vliezen en toen ingeleid.
    Meestal duurt het wel even voordat de waardes stijgen. Het kan snel gaan, maar niet met 1 dag..
    Probeer een beetje te slapen en veel succes!!

    Mijn bealling duurde 7.5 uur. Was best heftig, maar dat komt niet door de cholestase ofzo. Had anders ook zo kunnen zijn.
     
  14. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Ah oké, ik stel me er maar op in dat hij vrijdag pas geboren gaat worden als ze de ballon morgenochtend plaatsen.. ik hoop dat de medicijnen de waardes stabiel houden of misschien laten zakken in hoeverre dat kan. Want ze gaan morgen in ieder geval niet nog is de waardes controleren.
     
  15. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Dankje voor je reactie. Hij beweegt wel minder dan ik gewend ben maar dat kan ook door mijn stress level komen, bloeddruk ook flink gestegen namelijk. Ben echt een stresser van mezelf. Ik denk als ik nu thuis zou zitten en van niets zou weten hij een stuk actiever zou zijn. Hopen dat het snel morgen is en ik een beetje kan slapen
     
  16. Regenboog01

    Regenboog01 Bekend lid

    23 jan 2017
    792
    478
    63
    Dat begrijp ik wel. Het komt ook niet vaak voor. Ik was ook een beetje aan het stressen. Mijn dochter is 3 weken in de gaten gehouden en de ene dag bewoog ze meer dan de andere dag. Ik dacht ook dat het daar misschien door kwam, maar de artsen zeiden dat het anders misschien ook zo geweest zou zijn en middels ctg werd gezien dat ze het gewoon nog prima had in mijn buik. Ik had gewoon een klein kindje..
    Mij hielp een boek lezen altijd wat of een filmpje. Daar werd ik slaperig van..
    Succes!! Zal aan je denken en komt vast allemaal goed. Jet heef ook geen zin om nogmaals je waardes te prikken aangezien je al ingeleid gaat worden. Bij mij deden ze dat ook mar 1 keer per week, dat was voldoende zeiden ze.
     
  17. xDelicious

    xDelicious Actief lid

    5 jan 2017
    492
    241
    43
    Vrouw
    Ik ga morgen meteen bellen naar de vk en kijken wat ze zeggen. Voor nu heb ik talkpoeder gezet op mijn hele lichaam en het is wel een beetje verlicht.

    Klinkt eng allemaal, vooral omdat een ballon wordt geplaatst dmv een eendenbek toch? Ik vond het gebruik van een eendenbek echt zeer pijnlijk..
    Mijn zoontje was bij zijn geboorte ook heel klein, woog 2610 gram en ik beviel 2 dagen voor de uitgerekende datum! En met deze zwangerschap is de baby ook heel klein, is gebleken uit de groeiecho's die ik gehad heb. Tis echt een enge gedachte, maar het doet me goed te lezen dat het goed is gekomen :D
     
  18. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Bij het plaatsen van mijn ballon hadden ze een heel prettige eendenbek! Ik had eerder zo’n koud, metalen ding gehad, maar bij de inleiding was hij van plastic en dat voelde al veeel prettiger, ook een ander formaat in mijn herinnering. Ballon plaatsen voelt even zeurderig, zeker ook dan vol spuiten, maar viel me erg mee. Hier zat hij de eerste keer scheef, bij de tweede poging flopte hij zo op de grond ( :D ) en derde poging was gelukkig goed ;) Daarna kon ik gewoon fijn douchen en slapen, ik had wat last van gerommel ‘s nachts, paar keer gedoucht (hemels tegen de jeuk!!! ik stond sowieso 10x per dag onder een koude douche). Maar viel me echt mee!
     
    Regenboog01 vindt dit leuk.
  19. Regenboog01

    Regenboog01 Bekend lid

    23 jan 2017
    792
    478
    63
    Wat ik altijd in mijn hoofd hield is dat de risico’s pas komen vanaf 37 a 38 weken, daarvoor niet. Dus sowieso tot die tijd kan je gerust zijn zei de gyn.
    Bij mijndeed de ensemble wel heel zeer, maar ik had wel een metalen en geen plastic zoals @Fuddey zegt. Misschien scheelt dat wel heel erg ja.
    Sowieso scheelt het per persoon of het gevoelig is daar beneden..
    het is even geen fijn moment maar de pijn daarvan is ook snel weer weg.
    Een koude douche helpt idd ook tegen de jeuk, die nam ik ook zo’n 4 x per dag.
    Makkelijker gezegd dan gedaan maar probeer vooral niet te krabben want dat kan weer wondjes veroorzaken en dat dan weer risico op infecties. Wrijf dan liever..
    sowieso even bellen en ik hoop dat er niets aan de hand is bij je!!
     
  20. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Ja de risico's komen idd pas vanaf 37 weken en daarom ben ik zo gestressed want ben 38.5 nu.. maar ctg gehad net, was helemaal goed, en wordt zo gehaald voor de ballon. Hopelijk kan ik vandaag nog bevallen en moet ik niet nog een dag wachten. Had gisteren wel iets ontsluiting en vannacht krampen en bruine afscheiding dus misschien is er nog wat ontsluiting bij gekomen.
     

Deel Deze Pagina