Ik heb afgelopen zomer ook precies hetzelfde topic geplaatst. Ook hier geloof ik. Het zwanger worden wilde maar niet lukken.. Hele fijne reacties gehad! Heeft me echt gerust gesteld. En het is helemaal goed gekomen !( Zie onderschrift) Heerlijk dat er wat tijd tussen zit!!
Ik vind het helemaal niet veel. Bij ons zit er 7 jaar tussen zoon en dochter en zou niet anders willen. Pas af en toe op mijn nichtje van 3 maanden en vind het maar zwaar een baby en peuter in huis. Heb echt respect voor alle moeders die dat fluitend doen, de dagelijkse zorg voor baby en peuter, ik zou gillend gek worden.
Je hebt helaas niet altijd een keuze. Ik had een minder groot verschil ook leuk gevonden maar inmiddels zijn wij een jaar bezig voor de 2de en dochter is nu 2. Dus er zal een verschil tussen zitten. Voor beide heeft wat te zeggen denk ik.
Wij wouden er minimum 3 jaar tussen, nu zal er bijna 3,5 jaar verschil tussen zitten Mij lijkt het ideaal! Dochter weet dat er een baby op komst is, geeft mijn buik geregeld kusjes, is supertrots dat ze grote zus wordt en een broertje krijgt. Ze gaat sinds ze 2,5 jaar is naar school, dus overdag ga ik alle tijd hebben voor de baby. Als baby/peuter was ze nogal aanhankelijk, mag er niet aan denken om er weinig leeftijdsverschil tussen te hebben Hoe het gaat zijn qua samen spelen e.d weet ik natuurlijk nog niet.. Ik en mijn broer schelen 2,5 jaar en dat ging vroeger wel goed. Rond de puberteit even minder, maar nu ik een dochter heb gaat het weer prima.
Hier zit er straks ruim 5 jaar tussen. Her leeftijdsverschil is echt 1 van de weinige dingen waar ik me echt niet druk over kan maken hoor. Wat wil je er aan doen? Stel dat je 3 jaar tussen beide kinderen ideaal vindt, maar na 1,5 jaar ben je nog niet zwanger. Ga je dan stoppen met proberen omdat het leeftijdsverschil te groot wordt? Alles heeft zo zijn voor- en nadelen denk ik. Ik vind het wel prima dat dochter al bijna 5 is en zichzelf een beetje kan redden in en om het huis. Aan- en uitkleden, tandenpoetsen, naar de wc, iets te eten/drinken pakken, zichzelf even vermaken, enz. Als er straks een baby bij is, lijkt die redelijke mate van zelfstandig zijn me een heel fijne bijkomstigheid. Zij gaat al naar school, dus onder schooltijd heb ik dan ook nog even 1-op-1 tijd met haar kleine broertje. Hoe de band tussen de kinderen wordt, kun je van tevoren toch niet voorspellen.
Mijn kinderen schelen bijna 3 jaar en spelen heel erg veel samen. Helaas hebben ze ook vaak ruzie, maar dat hoort erbij. Wat ik heel duidelijk bij mezelf en ook bij wat andere vrienden met ongeveer dit leeftijdsverschil zie, is dat de oudste zich wat jonger gedraagt en de jongste zich wat ouder. Daardoor werkt het nu prima. Misschien komt er straks een tijd dat de oudste gaat puberen en ze niet meer met haar zusje wil spelen, maar vooralsnog zijn het echt beste vriendinnen.
Tussen onze kinderen zit 20 maanden, ik wilde juist zo snel mogelijk van die baby/peutertijd af haha. En van de 1e was ik niet snel zwanger maar de 2e was onverwachts toch snel. Het heeft in mijn ogen ook geen garantie dat ze dikke maatjes worden, zelf scheel ik 2 jaar met mijn oudste broer en 2 jaar met mijn zusje onder mij en daar na scheelt het 6-11-16-19 jaar ik kan het meeste nog met 6 jaar en 16 jaar verschil. Qua karakter lijken wij meer op elkaar.
Ik wilde er 3 jaar tussen, maar het is 4,5 jaar geworden. En eigenlijk vind ik het .... ideaal!!! Mijn dochter is nu heel zelfstandig en is doordeweeks op school. Enige nadelen zijn: heen en weer naar school met een baby (=gesleep met maxi cosi en korte slaapjes) en met een baby naar zwemles (=gesleep en warm!) Voor de rest alleen maar voordelen. Zus en broer genieten van elkaar. Ik scheelde 6 en 10 jaar met mijn broers. Altijd leuk geweest. Alleen voor mij jammer dat ze op een gegeven moment op zichzelf gingen wonen en ik nog een paar jaar alleen achter bleef met m'n ouders haha.
Hier zit er 4 jaar tussen en vind het echt heerlijk! Ontzettend kunnen genieten van de oudste, nu weer alle tijd voor de jongste terwijl de ander op school zit. Het zijn ook echt 2 handen op 1 buik!
Bij mij zit tussen 1&2 exact 13 maanden en tussen 2&3 15m2d. Tussen nr 3 en 4 zit 3j2m. Ik moet zeggen dat vind ik een hele andere dynamiek. Ik geniet veel meer van het dicht op elkaar zitten. Daarom toch besloten dat er een nr 5 komt en die gaat 14 maanden schelen met nr 4. Dus ik vind het te veel maar ik kan me heel goed voorstellen dat heel veel ouders het juist lekker vinden.
Zoon nr 2 is nu 3 weken, zoon nr 1 wordt eind deze maand 3. Ik vind het leeftijdsverschil niet te groot. Ik zeg altijd dat “ergens tussen de twee en vier jaar” voor mij ideaal is. 1,5 jaar ertussen vind ik te weinig (misschien leuk voor de kinderen maar ik moet er serieus niet aan denken) en vijf jaar vind ik wel veel. Je hebt er alleen niet altijd iets over te zeggen. Met mijn zus verschil ik 2,5 jaar. Met mijn (jongere) broer een jaar en negen maanden. Als kind trok ik meer naar mijn zus, vanaf de tienerjaren meer naar mijn broer. Het ligt niet zozeer aan leeftijd, meer aan interesses en karakter. Mijn zus en mijn broer scheelden bijna vijf jaar en hadden ook nog eens een heel ander karakter. Het contact was prima, maar ze deelden niet heel veel.