Slapen jullie goed op vakantie? Bij mij is dit altijd drama, vaak kan ik niet eens in slaap komen en als ik in slaap val word ik middenin de nacht wakker en kan dan niet meer verder slapen. Zo gaat voor mij de lol van op vakantie gaan wel voorbij. Heb al melatonine etc geprobeert, maar ook dat helpt niet. Zit er sterk overna te denken om voor de volgende vakantie slaap pillen bij de huisarts te vragen. Hebben jullie nog tips?
Waar denk je dat het aan ligt? De andere omgeving, geur, ander bed, of bijv een andere routine dan thuis? Ik heb het eigenlijk juist andersom (helaas mijn kinderen niet dus die houden me wakker) maar wat het bij mij dus is dat ik echt tot rust kom doordat het anders dan anders is en vaak ook een stuk donkerder. Verder heb ik wel altijd mijn eigen kussen mee, dat zou je kunnen proberen? En je eigen beddengoed bijv. Wordt t ook niet beter in de loop van de vakantie?
Ik heb het ook en na een tijdje ben ik daardoor ook zo uitgeput dat de vakantie gewoon echt minder leuk wordt.
Ik slaap op vakantie ook een stuk slechter. Word vaak om 5 uur al wakker en val met veel moeite weer in slaap. Ik ben er overigens niet vermoeider door.
Ik herken het niet, tenzij het bed slecht lig... Sterker nog door onze trip naar Barcelona ben ik er achtergekomen dat ik een nieuw matras wil, dat lag zooooo lekker! Wij gaan ook altijd vroeg naar bed op vakantie, gewoon omdat we moe zijn en staan vroeg op omdat de zon al lekker schijnt. Laten ons meer leiden door de natuurlijke behoeftes van slapen.
Ik had dat altijd. Bij mij bleek apneu de boosdoener. Sinds mijn cpap slaap ik op vakantie ook supergoed.
Idem, ben na een paar dagen vakantie doodop. Vorige week een weekend naar een hotel geweest met man, 2 dagen wakker gelegen. Ik doe het niet meer. Volgende keer gaan de kids logeren en wij slapen heerlijk thuis. Hoewel ik thuis ook niet een hele goede slaper ben hoor
Ik had dit afgelopen vakantie ook. Ik ben overigens wel bekend met chronisch inslaapprobleem, waarvoor melatonine en amytriptilline. Afgelopen vakantie ben ik van de 11 dagen welgeteld 1 nacht vlot ingeslapen, waarna ik om kwart over 2 rechtop in bed zat omdat ik een wild beest vlakbij hoorde in het bos (zaten lynxen in dat gebied, het geluid klonk precies zo, ezel die ik ben om dat te gaan opzoeken misschien) En dan ga ik piekeren. Of ik mijn zoontje hoor huilen, of ik nog meer dieren hoor, of die misschien via de heuvel op het balkon naast mijn raam kunnen komen... En plassen, ik moet als ik niet kan slapen iedere 10 minuten plassen. Op een gegeven moment moet ik echt heel hard tegen mezelf zeggen: nu is het afgelopen!! Ik denk dat er op vakantie veel indrukken zijn, vaak hoge verwachtingen wat onbewust misschien toch meer stress geeft dan wat je je bewust bent
Ik herken het ook. De eerste nacht slaap ik helemaal niet, daarna steeds iets beter en tegen de tijd dat we naar huis gaan slaap ik goed... Ik slaap met cpap en mijn eigen lakens, maar ik blijf het lastig vinden.
Ja ik ben sowieso niet een beste slaper em de eerste paar nachten slaap ik slecht. Overigens ben ik er niet vermoeider door en vind ik vakantie nog steeds 10x leuker dan thuis blijven!
Herkenbaar. Zeker de eerste paar nachten als we op vakantie zijn kom ik heel slecht in slaap en wordt ik van bijna alle geluiden steeds wakker. Maar thuis slaap ik ook niet altijd goed.
Nee niet echt, de 1e 2 nachten wel vroeg wakker. Verder slaap ik korter dan thuis maar op de camping in de semi buitenlucht kwalitatief beter ofzo. Nu slaap ik op het moment thuis heel slecht al maanden. Daar baal ik echt van.
ik herken het echt niet, maar wat lijkt me dat vreselijk vervelend zeg!! Ik ga liggen en slaap eigenlijk altijd binnen 2 min. waar ik ook ben: op de bank, in de auto (hoewel ik dat iets lastiger vind) volgens mij kan ik zelfs op de vloer wel slapen, mits ik mijn eigen kussen heb (dat is wel echt een voorwaarde). Een héél enkele keer, zeg 1 of 2x per jaar komt het voor dat ik niet in slaap kan komen, dat vind ik echt ver-schrik-ke-lijk!! Moet er dus niet aan denken om zoals sommigen van jullie nachtenlang wakker te liggen
Nee, geen last van gelukkig. Wel slaap ik soms de dag voor mijn vakantie slecht. Zo moet ik morgenochtend om 5 uur op Schiphol zijn en loop nu nog de laatste beetjes in te pakken, dus ga veel te laat en gestresst naar bed zo.
Ik slaap juist door als ik op vakantie ben. Thuis word ik altijd 5 keer op een nacht wakker. Slaappillen zijn in zekere zin denk ik niet de oplossing, meestal slaap je dan 4 uur heel diep en daarna ben je klaar wakker. Dat vertelde toen de huisarts en dat gebeurde vervolgens ook. Oohja tip als je slaappillen besluit te nemen en als je ze krijgt. Niet innemen en dan nog denken dat je je tanden enzo kan poetsen. Ik liep "dronken" naar mijn bed. Ik dacht toen dat duurt vast wel even voordat dat werkt haha.