Staking basisscholen

Discussie in 'De lounge' gestart door Koraal82, 19 okt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lisa280887

    Lisa280887 Niet meer actief

    Waarom zo’n nare reactie? Is dat nodig? Schieten we er wat mee op?
     
    Youtan en dds vinden dit leuk.
  2. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Mijn kinderen schieten ook niks op met stakingen en hogere salarissen van de leerkrachten. Als ik eerlijk ben zou ik ook best wel mijn belastinggeld terug willen krijgen dat gebruikt wordt voor doorbetaling van salarissen van stakende leerkrachten.
     
    Lieke1989 en lies276 vinden dit leuk.
  3. lies276

    lies276 Niet meer actief

    De toiletten van de kinderen worden elke dag door de pleinwacht schoongemaakt.
    Voor het stofzuigen, afnemen van de tafeltjes en dweilen komt er dagelijks een schoonmaakster.
    6 keer per jaar is er een schoonmaakavond en je wordt als ouder geacht 3 avonden te komen.
    Dan worden de ramen gezeemd, de kasten van de muur getrokken en de extra dingen gedaan.
    Voor de kinderen dus geen ramp als dat niet gebeurd, maar voor de leerkrachten heel fijn als hun lokaal weer eens lekker gesopt en opgeruimd is.
    Deze keer dus niet..........een signaal van de ouders dat ze de stakingen zat zijn!

    Ik ben er absoluut niet van overtuigt dat de stakingen in het belang van de kinderen is.
    Werkdruk te hoog? Zeker! Al valt daar zonder extra geld al een hoop aan te doen.
    Er is nu extra geld om de werkdruk omlaag te krijgen.
    Hogere salarissen om het verschil met het vo te compenseren? Onzin!
    Het beroep daar aantrekkelijker door maken? Ook onzin!
     
    Debaky vindt dit leuk.
  4. miepje77

    miepje77 Fanatiek lid

    25 mei 2008
    1.881
    448
    83
    Ik heb zelf al best wat moeite moeten doen om opvang te regelen en moet dan met werkdagen gaan schuiven. Ook kost de extra opvang een hoop geld. Mijn inbreng om mee te gaan met uitstapjes, schoonmaken, lezen etc etc is er deze maanden ook niet. Heb er ook even geen zin in.
     
    lies276 vindt dit leuk.
  5. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Beetje flauw dit... als de werkdruk te hoog is valt dat niet te compenseren met vakantiedagen. Het onderwijs van vroeger kan je niet vergelijken met nu, leraren hebben nu zoveel meer taken, ouders en kinderen worden mondiger. En sinds een tijdje passend onderwijs wat nog meer druk/problemen met zich mee brengt.
    En studiedagen... je kind is vrij maar de leerkrachten niet hoor!

    Ik vind dat eisen van loonsverhoging belachelijk, daarmee haal je de werkdruk niet weg. Er moet geld naar het onderwijs om de werkdruk te verlagen en wat mij betreft wordt er gestopt met passend onderwijs. Ik vraag me af of hier iemand beter van is geworden.
     
    Triangel en Lisa280887 vinden dit leuk.
  6. Bloem85

    Bloem85 Niet meer actief

    Als leerkracht zijnde geneer ik me haast voor de reacties die geplaatst worden. Ik denk dat veel ouders niet beseffen dat het doel van het onderwijs, de leerkrachten, ALTIJD het kind is! Keuzes worden gemaakt omdat we kinderen willen laten ontwikkelen (Sociaal, emotioneel, cognitief, motorisch) en de afgelopen jaren zijn er teveel eisen van bovenaf gekomen waardoor je als leerkracht het gevoel hebt niet meer het kind op de eerste plaats hebt staan! Als leerkracht wordt je geacht om ouders veel en vaak in te lichten, alles wat je doet vast te leggen, schoolbrede vergaringen, maar ook in bouwen of met werkgroepen. Er zijn te veel randvoorwaarden waardoor je het gevoel hebt niet toe te komen aan het belangrijkste: DE ONTWIKKELING VAN HET KIND!

    ik ben niet pro staken en een loonsverhoging is voor mij niet nodig (ik kies een baan omdat ik er passie voor heb en niet voor het loon) maar het is denk ik wel tijd dat er veranderingen in het basisonderwijs worden doorgevoerd ivm de werkdruk en het minder interessante vak van lerrkrachtpo.
     
    ikkie97, Youtan, dds en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  7. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.245
    11.825
    113
    Volgens mij zijn alle ouders het hier juist mee eens. De ouders die in dit topic schrijven beseffen dit juist wel. Ze plaatsen alleen vraagtekens bij de manier waarop zaken lopen, vragen zich af of op deze wijze staken de manier is om dingen voor elkaar te krijgen en denken juist mee inoplossingen en dragen adviezen aan. Jammer dat je dat er niet uit hebt kunnen halen. Naar mijn idee is dit overduidelijk en ook heel vaak al gezegd. Ik weiger om in het vakje ‘ lastige ouder, die niet het beste voor zijn kind wil, die niet zou zien hoe waardevol leerkrachten zijn, die niet de lasten en werkdruk van de leraren ziet’ weggezet te worden, alleen omdat ik niet voor deze manier van staken ben.
     
    jessy77, Lieke1989 en bloem82 vinden dit leuk.
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja passend onderwijs is niet wat men ervan gehoopt had. Maar als daar mee gestopt wordt moet het hele onderwijs anders ingericht worden. Vroeger had je zmlk en zmok, nu zit alles door elkaar op de meeste scholen. Maar je kunt een kind met leerproblemen of een kind met ASS niet zetten bij een aggressief kind met een onstabiele thuissituatie.
    Dus dan moet alles op de schop.
     
    rijo vindt dit leuk.
  9. Bloem85

    Bloem85 Niet meer actief

    Sorry, ik moest er bij benoemen dat ik alleen een aantal laatste reacties had gelezen! En had het dus vooral daartegen!
     
  10. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.272
    2.034
    113
    Het passend onderwijs mag van mij ook teruggedraaid worden. Op papier een superleuk idee, maar in de praktijk werkt het niet. De kinderen (geen uitzonderingen!) komen niet tot hun recht en krijgen niet de aandacht die ze verdienen en nodig hebben. Ik heb nu 29 kleuters, waarvan twee kinderen uit groep 2 een iq van net 60 hebben. Langer gekleuterd in groep 1, dus nu in groep 2, en op zijn vroegst na de zomervakantie naar het speciaal onderwijs. Het duurt allemaal zooooo lang.. En maar weer een observatie, en weer een gesprek, en weer een onderzoek, weer een formulier invullen, ouders die niet willen.. Van het kastje naar de muur, het is zo ontzettend frustrerend.. Ik heb er slapeloze nachten van!
     
    Lisa280887 vindt dit leuk.
  11. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Het is geen loonsverhoging van 3,25%.

    Het was een loonsverhoging van 1% in augustus en toen een extra 1,5% in januari en dat is het. Die overige 0,75% was een stijging van het IKB om de eindejaarsuitkering van “maar” 6% omhoog te trekken naar 6,75%.
     
  12. Lisa280887

    Lisa280887 Niet meer actief

    Ik heb ook wel genoeg reacties gezien die precies zijn zoals jij omschreef. ‘Staken over de rug van mijn kind’ is er een van. Vreselijk zoals wij leerkrachten worden neergezet in dit topic.
     
    puzzelstukje, Bloem85, rijo en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Je kunt het verdraaien zoals je wilt maar als je echt het beste met leerlingen voor hebt ga je door met lesgeven en ga je met behulp van de vakbonden in strijt voor de loonsverhoging waarvan je denkt recht op te hebben. Dan ga niet staken en dus de leerlingen de dupe laten worden omdat je een conflict hebt met je werkgever. Het probleem zit tussen jullie en jullie werkgever. Niet bij mijn kind. Zoek maar een andere weg om dat op te lossen.
     
    amdaa en Caithy vinden dit leuk.
  14. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Nou ja goed, vlak de leerkrachten in dit topic niet uit, er zijn er een paar die er ook wat van kunnen hoor. Of zijn de nare reacties richting de 'zeurende, mopperende, lastige en vervelende' ouders je even ontgaan?
    Gaat toch echt 2 kanten op hier dus die slachtoffersrol is niet echt nodig naar mijn mening.
     
    bloem82, Syane en Lieke1989 vinden dit leuk.
  15. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Weet je wat ik zo onbegrijpelijk vind, het salaris wat er verdiend word door een leraar is echt zo slecht nog niet. Als je zo'n baan wilt dan doe je het toch ook niet alleen maar voor het geld maar toch ook omdat je hart er ligt? Als je gaat studeren kijk je toch niet eerst naar wat het salaris en dan pas naar het beroep op zich?

    Een kennis van mij is ook lerares en die zegt letterlijk dat het echt geen slechte verdiensten zijn voor een leraar, zij ( en meerdere collega's met haar ) zullen er niet wakker van liggen als het salaris niet veranderd omdat zij sowieso enorm genieten van het beroep wat ze uitvoeren. Hun hart ligt in het onderwijs. Natuurlijk is meer salaris leuk, wie vind dat niet? Maar als we eerlijk zijn, is dat nou serieus nodig? Zoals zij ook al zegt, er is nu een heel groot geld bedrag vrijgekomen waardoor er straks veel uit handen word genomen en wij dus minder taken krijgen, is het dan echt reëel om voor minder werk straks meer geld te krijgen?. Ik ben het eigenlijk wel met haar eens.
     
    bloem82, Syane en Lieke1989 vinden dit leuk.
  16. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Ik zat eens te kijken naar het overzicht van RTL waarin je kan zien welk bedrag iedere school krijgt. Bedrag is ongeveer 150,- per kind en scholen mogen het bedrag naar eigen inzicht gebruiken.

    "Een school kan bijvoorbeeld een begeleider inhuren die helpt om te ontdekken welke taken anders georganiseerd kunnen worden. Maar er kan ook worden gekozen voor het inkopen van software of voor het inplannen van een vergadertraining. Het project begint klein, om te zien welke initiatieven goed werken op scholen. Later wordt bekeken hoe andere scholen van deze kennis kunnen profiteren." (Bron: Rijksoverheid)

    IK weet het niet hoor, maar ik kan me eerlijk gezegd niet voorstellen dat het onderwijs verbeterd en de werkdruk verminderd op deze manier. Het hele systeem werkt gewoon niet, dat los je toch niet op dmv bijv. een vergadertraining? Waarschijnlijk zal de aanschaf van een ander adninistratiesysteem voor leraren wel iets efficiënter werken, maar ik kan me gewoon niet voorstellen dat het geld wat iedere school krijgt (en de loonsverhoging) de problemen gaan oplossen.

    En ja, we moeten ergens beginnen, maar kunnen ze dat geld niet beter steken in een beter onderwijssysteem? Daar heeft uiteindelijk IEDEREEN profijt van. Misschien wat kritisch, maar ik denk niet dat ik iets ga zien van de bijna 50K. die onze school krijgt.
     
  17. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Maar die veranderen kunnen er nu komen door het geld wat vrij is gegeven voor de werkdruk vermindering, dan hebben jullie toch wat jullie wilde? Waarom dan gaan zeiken over meer salaris. Dat doe je voor jezelf en niet voor de kinderen, de kinderen worden er echt niet beter van als jij een biefstukje meer per week kan eten.
     
  18. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.245
    11.825
    113
    Daarbij vraag ik me echt af of er meer mannen kiezen voor de pabo en het vak als PO-leerkracht als er netto iets meer geld bij komt per maand. Het is een vak wat je echt moet liggen. Ik ben echt benieuwd waar dit soort argumenten op gestoeld zijn. Wat voor cijfers liggen hieronder? Hoeveel mannen zouden om deze reden wel in het PO willen werken in Nederland?
     
  19. IkbenTess

    IkbenTess Fanatiek lid

    14 dec 2016
    2.115
    1.090
    113
    Vrouw
    Nederland
    Denk dat extra geld wel kan helpen. Om een eigen voorbeeld te geven: mijn oudste heeft ass en is hoogbegaafd, en komt op gewoon onderwijs beter tot zijn recht dan op sbo waar het niveau meestal toch lager ligt (mijn jongste zit op sbo)
    De school heeft een begeleidster met mega ervaring speciaal voor kinderen zoals mijn zoon, en zij begeleidt hem standaard 2x per week 1 op 1 en soms bij lastige dagen zoals carnaval. Daarnaast krijgt hij Grieks en binnenkort een stukje natuurkunde in de plusgroep. Straks kunnen ze misschien nog meer doen zei de begeleidster al.
    Ik weet dat dit uitzondering is, maar op deze school is het wel mogelijk dankzij dit soort bijdragen. Ik denk alleen dat wel gemonitord moet worden wat er met dat geld gebeurt.

    Salarisverhoging... ik weet het niet. Maar extra geld naar de scholen vind ik niet per se slecht.
     
  20. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Laat ik vooropstellen dat ik niet perse voor de stakingen voor meer loon, ik vraag het me gewoon af... Ik lees steeds over de rug van de kinderen en de kinderen zijn hier de dupe van. Maar hoezo? Zit je kind diep in de put door die dag vrij? Weet je zeker dat alle kinderen het jaar over moeten doen door die dag vrij? Krijgen kinderen het de rest van het jaar heel zwaar door die dag vrij?
    Hier is het antwoord op die 3 vragen nee. Mijn kind is dus niet de dupe van de stakingen, mijn kind is blij met een extra dagje vrij van school hoewel ze het erg leuk vind. Imo zijn het vooral de ouders die er de dupe van zijn omdat ze extra opvang moeten regelen/ betalen. Het kost hun misschien een vrije dag. Dus kinderen de dupe? Nee sorry ik zie dat niet waar de kinderen de dupe van moeten zijn. Dus als we het over de rug van kinderen gaan hebben zou ik eerst gaan kijken wie nou echt last heeft van de stakingen. Jij of je kinderen?
     
    masami, dds, puzzelstukje en 2 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina