Hier wordt op school de ochtendpauze ook 'fruitpauze' genoemd dus alle kinderen hebben fruit/groente mee, vanaf groep 1 t/m groep 8. Er wordt eerst gegeten en daarna gaan ze naar buiten. Niemand eet dan koek ofzo, omdat het nou eenmaal de fruitpauze is . Met de lunch hebben er blijkbaar kinderen soms wel een koek mee als ik het moet geloven van m'n dochters. Maar dat mag wel pas na het brood gegeten worden. Ook dat willen ze op school liever niet (en dat snap ik! Waarom wil je dat kinderen tijdens de lunch een roze koek ofzo eten, echt ik snap dat niet hoor). Maar op de een of andere manier wordt in de fruitpauze wel altijd door iedereen fruit/groente gegeten.
Het paaseitje? Onze kleuter is een van de weinigen die altijd gezond meeneemt, en ook op fruit trakteert en enkel water drinkt. Dus nee, die ene keer per kwartaal dat er een paasei oid meekomt... daar hoor ik juf niet over.
Fruit. Wat er rijp is die dag, en wat ze niet krijgen die week bij schoolfruit (ik hoef maar 2 dagen fruit mee te geven). Niks erbij, ze eten om 12.00 lunch en anders duurt het 10'uurtje zo tot 11.00 Bijna alle kinderen krijgen alleen fruit. Ze kijken enorm naar elkaars bakje, dus ik wil ook niet teveel afwijken (dan gaan alle kinderen om haar bakje heenhangen en dat wil ze zelf niet haha).
Onze dochter mag 1 keer per week een koekje en 4 keer fruit. Alleen ik hoor ze nooit over een koekje waardoor ik denk ik maar 1 of 2 keer per maand een koekje mee geef. Onze dochter lust alle fruit soorten en geniet er echt van. Ook grapefruit etc geef ik mee.
Het liefst zou ik mijn zoon fruit meegeven naar school, ben daar in groep 1 ook direct mee begonnen. Maar in zijn klas zijn er zo vaak traktaties (en dan vaak ongezonde traktaties) dat hij heel vaak zijn fruit weer mee naar huis nam. Dan is er weer een klasgenootje jarig, dan weer neemt een stagiaire afscheid enz. en bij hem op school hoeven ze bij een traktatie het van huis meegebrachte fruit niet op te eten. Werd er op een duur chagrijnig van, zovaak nam hij zijn fruit weer mee naar huis. En dan was het fruit dus niet meer lekker, na een hele dag in een bakje. Dus nu draai ik het om. Hij krijgt een granenreep/ontbijtkoek mee naar school en als hij thuiskomt, krijgt hij fruit. Donderdags is fruitdag op school, dan krijgt hij wel fruit mee. Net wat er in huis is, appel/banaan/aardbeien/mandarijn.
?!? Wat een ongezonde keuze van school. Hier trakteren ze tussen fruit en lunch in. Ik zou met de situatie op jullie school niet akkoord gaan. Je kan trouwens ook een appel , banaan of mandarijn in de schil meegeven. Die overleven een schooldag wel.
Hier op ma woe en vrijdag moeten ze fruit. En op di en do mogen ze een koekje kan sultana wafel of iets zijn
Ik heb het er al eens over gehad op het 10 minuten gesprek. Ze vonden het zelf ook eigenlijk niet kunnen, maar ja... en onlangs was de directeur jarig en toen kregen alle kinderen van de hele school een zakje chips.... mijn mond viel echt open.
Hier altijd fruit, afhankelijk van het seizoen. Tussen de middag eten ze of boterhammen met iets van rauwkost erbij of warm. In de namiddag krijgen ze nog een koekje, dat is via school geregeld. Als ze naar de BSO gaan hebben ze koek en water mee. Ze drinken op school ook alleen water.
Wat een aparte keuzes. Hier is fruit verplicht 's morgens en koekjes moeten 'droog' zijn. Dus geen chocolade ofzo. Om te trakteren mogen de jongste kleuters alleen iets gezonds of bijv. een simpele cupcake. In de klas van mijn oudste (nu groep 2) mag er al eens taart getrakteerd worden. Chips e.d. wordt hier helemaal niet toegelaten.
Hier fruit aan de jongste. Altijd alleen fruit. En drinken. Blauwe bessen op nummer 1. Vaak ook wel appel of frambozen. Oudste heeft droge crackers, een stukje donkere chocolade en tomaatjes. Soms appel of aardbei. Zij heeft in de ochtend altijd flinke trek. Ontbijt ook altijd goed. In de middag niet heel veel ( 2 boterhammen) en in de avond weer een volwassen portie warm eten.
Ze krijgen fruit mee. Heel soms een koekje of een snack a jack. @Nescio: Wat is er slechter aan chips dan aan taart?
Ben ik ook benieuwd naar. Ik heb liever dat mijn kinderen een zakje chips eten dan snoep of cupcakes eigenlijk.
Hier altijd fruit of rauwkost. Ik laat hem zelf kiezen. En een beker water. Qua traktaties vind ik alles prima. Zo lang het fruit ook gewoon gegeten wordt!
Fruit of groente (eigen vanaf dat ze 6mnd eten ze dat als 10uurtje). En dan alle soorten fruit en rauw eetbare groente. Meestal in een bakje met 2 of 3 vakjes en dan verschillende soorten mee. Behalve banaan of manderijn, die gaan heel in de tas.
De jongste 2 krijgen altijd fruit mee, op een uitzondering na (zoals gisteren toen de appels vanbinnen verrot bleken te zijn). De oudste krijgt rijstwafels, brood of paprika mee. Die eet helemaal geen fruit.