Tips gezocht: reflux en hongerige baby

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door madelein, 4 apr 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    onze zoon van nu ruim 4 mnd heeft ernstige ( verborgen) reflux. Hierdoor was het een huilbaby, en heeft 1.5 week opgenomen gelegen. Nu gaat het heel goed, met medicatie en indikken en een strak voedingsschema.
    Hij moet minimaal 3 en het liefst 4 uur tussen voedingen houden, anders blijft z’n maag te vol en krijgt hij weer veel last.
    Hij krijgt gekolfde borstvoeding, en gaat 2 voedingen per dag aan de borst met een flesje met nutriton vooraf.
    Hij groeit hier super op. Is een beer, 67 cm en 7.5 kg :)

    Nu merken we de laatste week dat hij hongeriger wordt. De 4 uur tussen de voedingen redden we alleen s nachts. Overdag heeft ie meer honger.

    Echt bijvoeden willen we eigenlijk pas rond 6 mnd mee beginnen, dmv rapley.
    Zijn er nu opties? Iets van rijstebloem een optie? Of toch maar eerder bijvoeden? Ben benieuwd naar jullie ervaringen.
     
  2. Poesta

    Poesta Bekend lid

    13 aug 2015
    879
    307
    63
    Lastig! Ik zou zelf niet met ‘gewoon bujvoeden’ beginnen als je liever Rapley gaat doen. Hapjes groente en fruit vullen veel minder dan melk. Misschien dan toch overleggen om het tijdsinterval iets kleiner te maken of de flessen iets groter?
    Klinkt toch alsof z’n maagje na 4 uur, of al eerder, weer leeg begint te raken.
    Van wanneer is het advies ‘om de vier uur’, en hoe bepaal je de hoeveelheden? Want hij groeit zo te lezen lekker, en kan dus wel wat brandstof gebruiken :)
     
  3. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Nee rapley kan nu zeker niet, hij kan nog niet zitten. Dat is idd ook waar wat je zegt, dat hapjes minder voedzaam zijn...
    We geven hem nu wanneer hij honger heeft, tenzij dat echt binnen die 3 uur is.
    Dat advies is 4 wk geleden nog besproken door de kinderarts. Zij willen eigenlijk zien dat hij naar 5 voedingen gaat, maar dat redt ie niet.
    Grotere flessen hebben we idd ook geprobeerd, maar hij krijgt max 170 weg. Soms 180 maar dat is een uitzondering. We bieden wel 180 aan.

    Ja verbruikt gewoon veel. Is een druk ventje, die ook nog af en toe heel veel energie steekt in heel erg huilen. Gelukkig al stuk minder dan een paar maanden terug, maar hij heeft z’n momentjes ;)
     
  4. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Is het een optie om naar flesjes van 150cc te gaan en dat om de 3-3,5 uur?
    Als je rapley wilt doen zou ik inderdaad nog niet beginnen en daarbij heeft dat ook niet zoveel nut, want 3 happen worteltjes vult natuurlijk verder niet.
    Rijstebloem zou ik in jullie geval (heb het hele vorige topic grotendeels gevolgd) niet aandurven, hij is al zo gevoelig voor alles. Zelfs onze dochter die verder een heel doorsnee baby was/is reageerde slecht op de rijstebloem.
    Merk je nog verschil tussen fles of borstvoeding?
     
  5. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Dat willen de kinderartsen liever niet, die willen grotere hoeveelheden en meer tijd ertussen. De maag wordt anders te vaak geactiveerd en maakt meer zuur aan.
    Inmiddels geven wij dus tussen de 160 en 180 ( hij drinkt het niet altijd helemaal op) en dat elke 3-4 uur. We voeden hem nu dus eigenlijk op verzoek. Voor ons geen probleem op zich.

    Hij is idd enorm gevoelig. Hmm slecht plan dan idd om rijstebloem of iets te proberen als ik jouw ervaring lees!

    Hij krijgt alleen maar borstvoeding, ik kolf alles ;).
     
  6. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Oke ja ik snap het wel, maar hij geeft nu toch aan dat hij 4uur te lang vind en grotere flessen niet op krijgt, maar aan de andere kant,als je op verzoek voed zou ik dus gewoon een fles geven als hij daarom vraagt.
    Oh ik zie dat het er verkeerd staat, maar bedoelde dus of hij bijvoorbeeld langer verzadigd is na een live voeding of juist na een fles. Of je daar misschien verschil in merkt... Je weet immers niet wat hij uit je borst haalt.
     
    madelein vindt dit leuk.
  7. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Wel moedig van jou om fulltime te kolven, nog steeds!

    Heb je zelf gemerkt dat het advies van om de vier uur een fles helpt, of doe je dat enkel omwille van het advies van de kinderarts? Want het klinkt mij behoorlijk gek in de oren. Bv is licht verteerbaar, na anderhalf uur is de maag volledig leeg. Dus dat betekent dat je zoontje érg lang met een lage maag moet. Wat zorgt voor onrust, en huilen, en huilen verergert reflux wegens lucht happen.

    Ik neem aan dat je de leefregels van @Averlhach volgt ivm kleine speen etc?
     
  8. Diaantje88

    Diaantje88 Bekend lid

    10 feb 2013
    612
    86
    28
    Kan je het niet gewoon proberen wat vaker kleine flesjes.. als de reflux weer erger word dan merk je dat snel genoeg om daarmee te stoppen maar of die nou overstuur raakt omdat die honger heeft of omdat die last heeft van maagzuur het verergerd het beide...volgens mij doet rijstebloem weinig altans hier verergerd alleen maar weer de krampjes waar jou zoontje geloof ik ook last van had...

    Ik zou gewoon proberen te geven wanneer die erom vraagt..hij groeit immers en heeft dus meer nodig.. die van.mij weegt ong 6.5 kg krijgt 180 cc verdikt niet alles komt eruit dus ong 150 cc 5x per dag...
     
  9. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Dank je. Voelt niet als moedig, doe het graag voor hem :)

    Ja we merken het gelijk als hij binnen die 3 uur gedronken heeft. Dan is het gelijk mis, hikken, spugen, en meer huilen.

    Ja leefregels etc volgen we op.
    We laten hem niet huilen hoor. Ook als hij binnen die 3 uur komt krijgt ie wel. Maar we proberen het wel te rekken.

    Vaker kleine voedingen werken ook averechts voor de reflux helaas. Ik moet al mijn borstvoedingservaring en kennis aan de kant gooien bij hem.

    Ik merk dat hij na de borst wat vaker onrustig is. Hij drinkt dan vaak teveel en te snel eigenlijk. Maar met 2x per dag gaat dit wel, vaker lukt hierdoor niet.

    Kinderarts gaf wel aan dat bijvoeden nu al wel goed zou zijn voor hem ivm allergieën jn de familie. Maar dat wil ik dus liever nog niet
     
  10. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Heb je een lactatiekundige geconsulteerd voor de problemen na het live drinken? Blokvoeden, juiste aanhap, biological nurturing, sterke tsr verminderen... Het kan allemaal helpen.
     
  11. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Jep. Hele traject al dubbel doorlopen. Lk thuis geweest en via het zh heeft een tweede lk meegekeken. Ligt niet aan mijn voeden of zijn drinken. Ik heb snel veel melk, alle melk komt binnen 4-5 min. Met kolven ook ( das dan weer een voordeel ;)). Dat kan hij niet verwerken.
    Hij krijgt 1 borst per keer, laat tsr aflopen, zijn hap is goed, er is daar helaas geen winst te behalen. Nog een onhandig ding is dat hij aan de borst niet stopt als hij vol zit. Met een flesje wel, waarschijnlijk omdat dit langzamer gaat en hem meer moeite kost.

    Op zich hebben we wat dat allemaal betreft nu wel eindelijk een modus gevonden wat voor iedereen werkt. Alleen meneer is een vreetzak geloof ik ;)

    Net zat ik een appel te eten met hem op schoot, trekt ie de appel uit m’n hand en zuigt erop. Eerste keer dat hij wat anders dan melk proefde, hij vond het heerlijk. En kwaad dat ie werd toen ik het uit z’n handen trok :eek:.
    Ik hoop het nog een maandje te kunnen rekken zonder bijvoeding. Dan is ie 5.5 maand, op die leeftijd zijn we met dl ook begonnen met rapley.

    Mijn idee was trouwens wel om bijvoeding tussen de voedingen door te geven. Dus puur als extraatje. Niet ter vervanging van melk.
     
    Shakes vindt dit leuk.
  12. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.246
    28.265
    113
    Ik ken rapley niet maar misschien mag hij een yoghurtje oid?
    Anders de kinderarts vragen om advies?
     
  13. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Op deze leeftijd absoluut nog niet. Slecht voor de nieren.
     
  14. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Het lastige in jullie situatie is dat het precies het omgekeerde is dan er normaal gesproken geadviseerd wordt.
    Normaal wordt er gezegd bij reflux kleine voedingen en dan wat vaker, maar dat gaat in jullie geval dus niet op omdat grote voedingen met meer tijd ertussen lijkt te werken.
    Ik blijf het een gek advies vinden, maar wat werkt, dat werkt. Nu eindelijk wat rust dus niet teveel aan gaan sleutelen.
    Ik zou contact opnemen met je kinderarts en kijken wat die adviseert.
    Rijstebloem is ook bijvoeding, maar in principe is Jbpm dat ook.
    Maar het kan ook zo zijn dat rijstebloem juist weer meer zuur gaat opwekken. En daar ben ik met fruit en groente nog meer bang voor.
    Maar je kunt natuurlijk proberen wat groente op een lepeltje te geven tussendoor. Een of twee hapjes per dag zal de honger niet stillen, maar misschien helpt het hem wel doordat het even een andere smaak in de mond is, even met wat anders bezig zijn.
    Je kunt zelf goed zien of hij genoeg heeft gehad, en dus de regie qua hoeveelheid bij hem laten. Misschien is vaste voeding voor hem wel de oplossing.

    En dan straks met 6 maand kan hij waarschijnlijk zitten en kan hij lekker mee aan tafel en proeven en proberen te eten wat jullie eten. Als je dan voor nu zorgt dat hij qua hoeveelheid niet afhankelijk wordt van de groente, maakt het ook niet uit als het hem zelf nog niet zo goed lukt straks.
    Of je blijft straks die hapjes er ook bij geven. Net hoe het gaat.

    Het gaat allemaal helaas niet zoals je gehoopt had, dat is lastig, maar misschien werkt het op deze manier voor jullie.
     
    madelein vindt dit leuk.
  15. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.246
    28.265
    113
    Dan heb ik niets gezegd :D

    Ik zou overleggen met de kinderarts. Ik sta wel achter het idee dat het goed is om het maagje rust te gunnen, maar als hij honger heeft dan moet er toch meer eten in zou je zeggen.
     
  16. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Bijvoeding kan ook positief zijn voor kindjes met reflux.

    Ik ben zelf voorstander van beginnen met bijvoeding op of rond de 6 maanden. Juist om de darmen de tijd te gunnen om te volgroeien.
    Echter soms ontkom je er minder goed aan om eerder te beginnen. En soms kan het juist positief zijn om bij reflux eerder te beginnen.

    Dus als hij geen last heeft van gevoelige darmen, voor zover je weet, kan je de overweging maken om het eens te proberen. Begin dan met milde groentes en liever vers. Vers is vaak minder vloeibaar en kan beter in de maag blijven. Fruit zou ik nog wel even wachten.
    Rijstebloem heeft vaak een negatief effect bij reflux. Dit komt omdat het uit de maag dik is en in de maag weer vloeibaar wordt. Rijstebloem is overigens net zo goed bijvoeding als groente of fruit.

    Als je begint gewoon voorzichtig en rustig opbouwen en het geen normale voeding laten vervallen.

    Overigens is er juist rond deze leeftijd ook een meer honger fase, juist omdat ze ook weer meer leren en meer kunnen. Dat kost energie. Soms kan je dit 'gewoon' uitzitten.
     
    madelein vindt dit leuk.
  17. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Z’n zus heeft kma, en ik zelf ook. Dus niet handig om mee te beginnen ;)

    @Shakes : O dat wist ik niet eens! Maar sowieso geen optie voor ons om met melkproducten te beginnen.

    @Fristi2012: nee idd. Hij is geen ‘standaard’ geval helaas. Daarom duurde het in het zh ook 1.5 week voor ze erachter waren wat werkt voor hem. Aan voedingen gaan we idd zo min mogelijk sleutelen.
    Hmm is ook wel een goeie wat je zegt ja, dat fruit en groente misschien meer zuur opwekt. Had ik nog niet eens over nagedacht...
    De kinderarts raadde eigenlijk al aan met 3.5 mnd te beginnen met bijvoeding. Met name omdat je vaak schijnt te zien dat kindjes met reflux het daar goed op doen, minder vloeibaar en dus minder reflux. Maar qua darmen en ontwikkeling etc vind ik dat eigenlijk te vroeg. Weet gewoon niet waar ik goed aan doe, en wil idd niet alles weer ontregelen. Hij lijkt wel veel interesse te hebben in eten, maar dat hoort ook bij de leeftijd natuurlijk. We kunnen hem eigenlijk niet meer op schoot aan tafel hebben omdat hij dan het eten van ons bord pakt.

    We moeten over 2 wk weer naar de kinderarts, dan zal ik het zeker overleggen.
     
  18. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    We zijn met dl met avocado en wortel begonnen. Alles sowieso vers, ik ben niet zo van de blik en potjes ;)

    Het is dus echt een kwestie van uitproberen als ik het zo van jullie lees.

    Hij heeft wel nog af en toe krampjes. Maar ik schrijf dit meer toe aan de nutriton en forlax. Hij reageerde best flink op de nutriton, raakte compleet verstopt ervan.
    Geen idee of dat betekend dat z’n darmen gevoelig zijn. Het maakt verder niet uit voor hem wat ik eet.
     
  19. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Mijn dochter had stevige reflux en kma, maar ik ben bij haar ook op vier maand gestart met groente. Niet te vloeibaar, pure groente, geen fruit want meer kans op zuur, vier dagen achtereen hetzelfde. Zachte groeten als pompoen of courgette. Ging goed. Zoontje heeft pas op zes maand groente gekregen omdat ik inderdaad geen fan ben van te vroeg starten. Maar soms helpt het wel.
     
    madelein vindt dit leuk.
  20. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.015
    2.377
    113
    Bij onze vreetkees met reflux was wel echt de oplossing om met bijvoeren te starten. Maar goed, ik heb rapley nooit overwogen dus de stap was voor mij prima. Uiteindelijk werd het pas echt minder toen hij meer uit zichzelf ging zitten. Sneu :(
     
    madelein vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina