Lente /zomer kleding drama

Discussie in 'De lounge' gestart door crystals, 12 apr 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. crystals

    crystals Actief lid

    20 okt 2015
    404
    95
    28
    Rond de lente wanneer het warmer begint te worden, begint de ellende bij mij weer. Wat moet ik aan doen? Voor de herfst /winter kan ik vaak wel goede kleding score (even afkloppen als een malle).
    Ik heb nooit echt mijn eigen stijl kunnen ontwikkelen of vinden. Thuis loop ik het liefst in trainings pakken. Buiten draag ik maar een beetje wat ik pas. Ik heb vaak pech met broeken kopen of te los of te strak. En met het warme weer weet ik helemaal niet wat ik aan moet. Ik draag graag zwart en donkere kleuren, niet echt geschikt voor de lente en zomer dus. Ik voel mij niet echt thuis in jurkjes. Deze neem ik vaak zo lang mogelijk. Verder val ik het liefst, niet graag op buiten (trauma's uit het verleden). De spullen die ik had beginnen langzaam echt te klein te worden of er verwassen uit te zien. Hoog tijd om dus iets aan mijn kleding kast te gaan doen maar waar moet ik mee beginnen??? Gisteren even op zalando wezen kijken en ik betrap mezelf er steeds op dat ik al items aan het uitzoeken ben voor het najaar, maar ik heb nu nieuwe spullen nodig! Daarnaast ben ik gewoon erg toe aan een nieuwe look.. Ik heb de afgelopen jaren behoorlijk wat shit over mij heen gehad. Ik wil gewoon die periodes zoveel mogelijk achter mij laten voor zover dat natuurlijk kan.

    Ik zal een beetje beschrijven hoe ik eruit zie.
    Ik heb een beetje een peer vormig figuur. Boven en rond mijn middel wat slanker, en mijn billen en benen dikker. Een lichte huid. Misschien zelfs wel wat te licht. Elk adertje valt op. Verder is mijn huid erg gevoelig voor bepaalde stoffen zoals bijv kant daar krijg ik echt een vreselijke jeuk van. Ik vind mezelf er vaak lomp uit zien. Ik houd erg van comfortabel.



    Ik denk dat ik voor nu een aantal goede basics nodig heb. Wat broeken die goed te dragen zijn met wat mooier weer en misschien toch wat langere jurkjes.
    Hebben jullie misschien wat tips? Of wat draag je zelf graag als het wat warmer begint te worden?
     
  2. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    In de zomer draag ik graag maxi-jurken, of een jeans met dun vest erover en dan een bloesje of t-shirt er onder. Liefst zo veel mogelijk katoen. Van die wijde (linnen) broeken draag ik ook erg graag. En tuniekjes. Ik heb een hekel aan korte rokjes en korte broeken. Dus die draag ik alleen als de mussen dood van het dak vallen.

    Qua kleuren; behalve zwart kun je kijken naar bruin, legergroen, grijstinten, evt combineren met 1 kledingstuk met een printje. Dat oogt wat vriendelijker maar is toch lekker neutraal en sober (niet opvallend).
     
    crystals en Lamode vinden dit leuk.
  3. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.043
    16.551
    113
    mijn tip is, ga eens naar een winkel en pak dingen uit het rek waarbij je denkt " Hmm ik denk niet dat dit helemaal leuk is. " je zult jezelf verbazen!

    Mijn kleding style is kantoor achting. Ik heb heel veel colbertjes in de kast hangen, (ongeveer 20 a 22. :oops:)super handig bij dit weer, als ik dan een jurkje met korte mouwen aan heb en ik krijg het koud heb ik altijd een colbertje die bij mijn jurk past.
    Verder hou ik zelf erg van blousjes, je hebt bij de Zara blousjes die wijd vallen ( die heb ik meestal aan, ook al ben ik slank)

    Je kan bijvoorbeeld zorgen dat je voornamelijke donkere kleding in de kast hebt hangen, maar door middel van sieraden en colbertjes er kleur in brengen. Je nagels in een bijpassende kleur lakken.( soms koop ik goedkope sieraden en als ik dan een bepaalde kleur jurk draag waarbij die kleur sieraden niet te vinden zijn, koop ik de goede kleur nagellak en zorg ik dat de oorbellen gewoon bij mijn kleding passen.:rolleyes: Niemand die het ziet.) Je hoeft namelijk echt niet met knal roze kleding te lopen om een lente of zomer gevoel te krijgen.

    Nogmaals ga een winkel in pak kleuren en kleding uit de rekken die je normaal voorbij zou lopen!
     
    crystals vindt dit leuk.
  4. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Voor jezelf zou ik je echt een kleur en stijladvies aanraden, dat heeft mij ontzettend geholpen in kleding uitzoeken en het geeft mij een enorme boost zelfvertrouwen!

    Ik zou eens kijken naar katoenen maxi-jurken met een vestje of spijkerjasje eroverheen. Bijvoorbeeld een zwarte jurk met een donkerblauw jasje?
    Verder een paar goede spijkerbroeken en een paar goede korte broeken (al is het maar voor thuis in de achtertuin!).

    Vanwege je hele lichte huid zou ik de pastelkleuren laten hangen en juist neigen naar donkerblauw, donkergroen/legergroen en misschien zelfs een beetje bordeaux.

    Ik vind zalando snel te ‘veel’ en koop graag jurkjes bij WE. Lekkere stoffen, goede kwaliteit, comfortabel, maar wel een leuke uitstraling
     
    crystals vindt dit leuk.
  5. crystals

    crystals Actief lid

    20 okt 2015
    404
    95
    28
    Dankjewel en erg leuke tips ! Ik ben dus niet de enige die niet van korte rokjes en broeken houd  :) De kleuren die je benoemd vind ik eigenlijk ook wel heel erg leuk. Wat stom dat ik daar niet over heb nagedacht. Leuke tips dankjewel
     
  6. 2littlemonkeys

    2littlemonkeys Fanatiek lid

    27 feb 2015
    4.563
    2.765
    113
    Vrouw
    Noord Nederland
    Als je van een leuke look houdt, maar toch nog wat casual zou je eens kunnen kijken naar:
    - maxi jurk met spijkerjasje
    - chino met simpel gestreept shirt of leuke blouse
    - jeans met wat wijdere blouse erop (een iets baggy jeans kan ook)

    Zelf ben ik erg van de spijkerjasjes en iets kortere leren jasjes. Dat past bijna bij alles. Ook vind ik een trenchcoat altijd erg handig om te hebben. Verder dus een chino, licht baggy jeans, maxi jurk, bloesjes, simpele gestreepte shirts en iets wijdere jumpers (dun fijn stofje).
    Oh ik ben trouwens absoluut niet de slankste :)
     
    crystals vindt dit leuk.
  7. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Ik draag eigenlijk, sinds ik niet meer graatmager ben, het liefst jurkjes, lekker makkelijk en zit altijd goed. Zwart draag ik ook gewoon in de zomer (doen ze in de rest vd wereld ook). En qua niet opvallen zit je met zachte, natuurlijke kleuren altijd goed.
     
    pippa26, 2littlemonkeys en crystals vinden dit leuk.
  8. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Zalando is erg "overwhelming" (ik weet het Nederlandse woord niet) als je een beetje onzeker bent. Ik weet redelijk goed wat ik wil en ik word er al zenuwachtig van.
    Is er een goede damesmode zaak in de buurt? Een wat grotere winkel waar nog wat oudere dames werken, of tenminste dames die er al langer werken met ervaring? Ik zou samen met iemand die je vertrouwt (moeder, zus, goede vriendin, partner) naar zo'n winkel gaan en uitleggen wat je zoekt, gewoon wat je net hebt omschreven. En expliciet vragen om advies. Dat ze dingen aandragen binnen de box, maar ook een beetje erbuiten wat jij niet meteen zelf zou kiezen. En dan alles passen en niet op de hanger al afkeuren. Probeer verschillende stijlen, verschillende tinten en kleuren en zoek inderdaad goede basics.
    Hoe heftig de eerste stap misschien is, het is wel een goede manier om eens echt je kledingkast om te gooien en toch bij jezelf te kunnen blijven. Daarnaast kan je kijken hoe het jou staat IPV het model op de foto die een heel ander figuur heeft.
     
    2littlemonkeys, crystals en pietje1987 vinden dit leuk.
  9. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Ik heb een hele lichte huid, ik verkleur ook bijna niet, en pastelkleuren staan mij juist het beste. Ik ben qua kleur dan ook een zomer type.

    Ik snap helemaal dat het best lastig winkelen kan zijn en draag ook vaak dezelfde kleuren, vooral zwart en grijs. Zomers als het lekker warm is dan wel weer graag een jurkje of tuniek met een wat kortere legging. Ik koop ook nog wel eens iets wat net buiten mijn comfortzone is maar ik merk toch elke keer dat dat toch altijd in de kast blijft liggen. Of ik trek het pas aan als de rest allemaal in de was zit. Misschien eens naar een winkel gaan waar je je kunt laten stylen?
     
    crystals vindt dit leuk.
  10. Triangel

    Triangel Niet meer actief

    Ik vind dit seizoen ook altijd heel lastig, ik draag geen broeken en rokken, net als jou ben ik een peer qua figuur en ik vind jurken me veel mooier staan en het zit ook nog eens lekkerder, maar jij draagt dus niet graag jurkjes. Ik vind zwart gewoon kunnen in de zomer, ik draag het tenminste wel. En veel donkerblauw, daarvan weet ik dat het me goed staat (donkerbruin/zwart haar, lichtblauwe ogen, lichte huid) en ik voel me er fijn in.

    Gelukkig weet ik wel wat me staat qua figuur en kleur, dat scheelt. Kun je niet eens een kleur en stijladvies doen? Lijkt me echt heel nuttig in jouw geval. Of gaan winkelen met iemand die je vertrouwd en er een beetje verstand van heeft.
     
    crystals vindt dit leuk.
  11. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Lastig is het hè! Ik ben ook heel licht en juist een lente type (mede door donker haar).
     
    crystals en cactusje vinden dit leuk.
  12. Triangel

    Triangel Niet meer actief

    [​IMG] [​IMG][​IMG]

    Ik draag graag zoiets in de lente als het te warm wordt voor donkere leggings met laarzen. Is dit een idee?
     
    Marchella, mamabri en crystals vinden dit leuk.
  13. crystals

    crystals Actief lid

    20 okt 2015
    404
    95
    28
    Ik zie al een hoop reacties! Dankjewel dat jullie de moeite nemen om even te reageren. Ik heb echt al een heleboel leuke tips voorbij zien komen. Het liefst had ik op iedereen even appart gereageerd, maar het was een druk dagje vandaag. Ik ben ook super blij om te horen dat ik mijn favoriete kleuren niet geheel hoef af te zweren dit seizoen. Wat dragen jullie graag onder een jurk? Ik heb vaak een legging eronder las ook wat reacties over kortere leggings dat vond ik wel een goede tip zal ik eens naar gaan kijken. Triangle super leuk uitgezocht dat soort jurkjes draag ik inderdaad het liefst boven wat strakker en beneden wat wijder. Wel het liefst tot over de knie. De kleuren spreken mij ook enorm aan
     
    2littlemonkeys vindt dit leuk.
  14. Triangel

    Triangel Niet meer actief

    Ik draag zelf in de winter een lange legging, zo'n gladde die lijkt op een dikke panty in de kleur zwart of donkerblauw er onder. En dan laarsjes. In de lente of op een koude zomerdag vaak een panty en dan ballerina's of een nette veterschoen. En bij echt zomerweer sandaaltjes.
    [​IMG]
     
    crystals vindt dit leuk.
  15. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Een jurkje zoals @Triangel laat zien is op zich ook goed beschikbaar. Dit soort modellen moet je meer kunnen vinden. En kan zowel netjes aangekleed worden als meer casual. Dus dat is heel handig.
     
    crystals vindt dit leuk.
  16. Aegyo

    Aegyo Fanatiek lid

    3 jan 2015
    2.446
    1.463
    113
    Specifiek qua kleding kan ik je niet echt aanraders geven. Ik ben namelijk het tegenovergestelde...felle kleuren, kant, borduursels, veel jurkjes en altijd hakken aan haha.

    Maar is zoiets als Zalon van Zalando niet iets voor je? Ik heb dat één keer gedaan en ze luisterden echt goed naar mijn wensen. Je kan ook foto's plaatsen waar je volledig op staat, zodat ze een indruk krijgen van je figuur.
     
    crystals vindt dit leuk.
  17. crystals

    crystals Actief lid

    20 okt 2015
    404
    95
    28
    Wat grappig dat je dat zegt! Ik zat zojuist reviews te lezen over Zalon! Zonder gekkigheid haha. Nee klinkt als een leuk concept. Ik zit er serieus aan te denken om het te gaan doen. Heb je uiteindelijk de outfits gehouden?
     
  18. crystals

    crystals Actief lid

    20 okt 2015
    404
    95
    28
    Ik vind het ook super fijn, omdat het voor mijn gevoel mijn figuur mooi laat uitkomen. Bij die hele strakke jurkjes valt het echt teveel op dat ik een peer vormig figuur heb. Heel jammer want soms zitten er echt leuke tussen, maar ik begin er maar niet meer aan.
     
  19. crystals

    crystals Actief lid

    20 okt 2015
    404
    95
    28
    Ik ben nog wel opzoek naar wat mooie goed zittende colberts! Heb je nog een aanrader kwa winkel waar ze mooie verkopen?
     
  20. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.043
    16.551
    113
    Wil je graag wat los zittende colbertjes of getailleerd?

    Ik koop mijn meeste colbertjes bij de Zara,Mango,Only, soms de H&M. Wat ik altijd belangrijk vind bij colbertjes is dat het een beetje een dikke stof heeft zodat het wat pasvorm heeft.

    https://m.zara.com/nl/nl/tweed-jasje-p03046027.html?v1=5736530&v2=797504
    Ik heb ook zo'n soort blazer, maar dan knal roze en munt kleurige geweven draadjes erdoorheen. Heb je gelijk kleur maar subtiel!
     

Deel Deze Pagina