Mijn dochter van 8 heeft het er al even over dat ze het echt belachelijk vind dat wij dieren doden om ze op te eten. Wij wonen vlak naast een slachterij. Nu heb ik vanmiddag met haar gesproken dat ze van mij geen vlees hoeft te eten. Maar dat ik wel graag wil uitzoeken wat dan wel gezond is. Hier was ze het mee eens. Hebben jullie tips? Zijn er goede boeken, is een gesprek met een dietiste raadzaam? Ik hoor graag jullie ervaringen en kennis op het gebied van vegetarisch eten voor kinderen.
Ik ben zelf vroeger op die leeftijd vega geworden, vond t vet zielig voor de dieren dat wij ze opaten. Conclusie van mijn moeder was dat het prima is maar ik dan wel dagelijks een vleesvervangers moest eten. Ook dat als ik dat echt wou het moest volhouden en niet na een paar weken weer stoppen. Ben vega geweest tot Mn 15e en eet nu nogsteeds weinig vlees. Vis altijd wel blijven eten.
Ik ben zelf rond mijn 11/12e vegetariër geworden. Toen was er nog niet zo heel veel keus uit vervangers etc. Slikte toen sowieso extra vitaminen. Denk wel dat het met die leeftijd (8 jaar) handig kan zijn om eens langs de diëtiste te gaan. Misschien dat het Voedingscentrum nog wel goede informatie heeft? Aangezien het tegenwoordig veel meer leeft, vegetariër zijn etc. Een kinderlichaampje heeft toch ander behoefte dan een volwassen lichaam. Ik zou mij in ieder geval goed laten adviseren of inlezen. Ben overigens nu geen vegetariër meer. Was schijnbaar een rebelse puberfase. Al eet ik nog steeds niet heel veel vlees. Er zijn sowieso een heleboel lekkere vleesvervangers!
Je hebt meerdere kookboeken voor vegatarische kinderen. Veggie kidz bijvoorbeeld. Wat vooral belangrijk is dat ze voldoende eiwitten binnen krijgen. Dat kan bijvoorbeeld met peulvruchten. Ijzer en vitamine B12 binnen krijgen is ook belangrijk. Dat laatste kan bijvoorbeeld ook met een ei. Verder zijn er idd veel vleesvervangers maar let dan goed op met zout en veel daarvan is van soya gemaakt. Te vaak soya is ook niet goed. Jamie Oliver heeft trouwens online ook nog wat recepten staan trouwens. Happy cows burger bevalt hier goed.
Ik besloot op mijn vijfde vegetariër te worden en ben dat tot mijn achttiende geweest. Sindsdien eet ik soms een beetje vlees. Elke dag vleesvervangers hoeft niet hoor, aangezien elke dag vlees eten ook niet nodig is. Maar goed, peulvruchten, eieren, noten enz. zijn goed en bijv. de producten van de vegetarische slager van de supermarkt zijn best lekker. Een hoop van die vegaburgers, stukjes nep kip enz. van andere merken vind ik persoonlijk niet lekker. Mijn dochter is ook vegetarisch, sinds een klein jaar, veel van haar vrienden en vriendinnen ook. Is tegenwoordig een stuk normaler denk ik.
Op de dagen dat wij als gezin niet vegetarisch eten mag mn oudste dochter ipv vlees noten, sojabonen of ei bij het eten. Op deze manier hoef ik verder niets aan te passen en is zij tevreden (ze vindt alledrie heel lekker).
Inderdaad veel gerechten in vegetarisch te maken of simpelweg ipv vlees een ei of wat extra groente of wat nootjes erbij. Wokgerechten/ nasi en dat soort dingen is echt simpel om vegetarisch te maken en dan in een andere pan eventueel vlees te bereiden. Vooral niet te moeilijk denken. Jullie vlees zei soms daar een vervanger voor of gewoon rauwkost/ fruitje extra . Zelf Een fruicompote maken bijv is ook lekker erbij of gewoon reepjes paprika. Wel iets meer ei geven en denk om de b12
Wij eten vegetarisch. Mijn man en oudste dochter eten wel vlees wanneer dat zo uitkomt (snackbar of bij uit eten). Jongste heeft besloten ook helemaal vega te worden en ik help hierbij. Wanneer zij een traktatie krijgt met gewoon snoep, doe ik er gelatinevrij snoep in. Toetjes en taart kijk ik ook na op gelatine. Verder eet ze wat wij zelf eten. Vleesvervangers of bij de noedels bv cashewnoten. Regelmatig een (bio)eitje is heel goed. Veel volkorenproducten voor ijzergehalte en ook volle yoghurt/kwark voor eiwitten en B12. Ze krijgen hier elke dag een optimax multi als aanvulling. Ze zijn prima gezond. Edit: gewoon het vlees weglaten of extra groenten of fruit doe ik niet aangezien het ook wel gewoon lekker en volledig mag zijn. Dus eten we wraps, krijgen man en oudste plakjes kipfilet erbij en mijn jongste en ik eten er humus op.
Onze zoon wil ook vegetariër worden, maar... vlees is toch wel erg lekker. Te vaak vleesvervangers vind ik ook niet gezond. We hebben een paar soorten peulvruchten geprobeerd, die meneer niet en hij mot ook geen ei. En na 2 keer proberen vindt hij noten toch ook niet meer zo lekker. Gaat lekker dus. Dus nu als concessie is hij alleen door de week vegetariër en in het weekend eet hij vlees. Flexitatriër dus. Ik doe met hem mee. Ik wil ook al lang fors minderen qua vlees. Maar vaak sloop het er na een tijdje toch weer in dat we meer vlees gingen eten. Door 2 dagen in de week nog wel vlees te eten en 1 of 2 keer per week een vleesvervanger, denk ik dat we toch nog wel voldoende eiwitten en B12 binnen krijgen.
Ik denk ook dat ze nog wel gaat twijfelen bij de knakworstjes en kroketjes. Maar vanavond hebben we samen een groenteburger gegeten, en ze was echt trots dat ik met haar mee deed. Ik heb van de huisarts gegevens gekregen van een dietiste, ze vond het goed dat ik me even zou laten informeren.
Wat goed van je dochter! De kinderen en ik zijn zelf nu een jaar veganist, daarvoor waren de kinderen altijd al vegetariër. Vegetarisch eten is goed te doen voor kinderen, bij de Aldi verkopen ze zelfs ook vegetarische kroketten en bitterballen en bij veel snackbars heb je ook groentekroketten. Niet dat dat direct gezond is maar ze hoeft ook die dingen niet te missen verder eten onze kinderen veel peulvruchten. Bij het eten doen we dat er dan extra bij en ze vinden het heel lekker. Op brood als hartig beleg eten ze bijvoorbeeld hummus of de vegetarische spreads van de Aldi. Je hebt ook vegetarische 'leverworst' bij Albert Heijn of boterhamworst ofzo. En kaas kan natuurlijk ook, of ei. Door de pasta doen we vegagehakt, door de nasi wokstukjes of tofu of tempeh, bij aardappels vaak een vegaburger. Maar die vleesvervangers eten we niet iedere dag, als je zorgt dat ze peulvruchten eet is dat ook prima en dat is wat goedkoper. Als je graag een diëtiste wilt raadplegen raad ik je Lisa Steltenpool aan, zij kan je zeker advies geven, kan ook online. Als je nog concrete vragen hebt kan je me ook een pb sturen als je wilt. Ik ben voor ik veganist werd ook tien jaar vegetariër geweest succes! http://www.lisasteltenpool.nl
Ik denk dat het belangrijk is dat zij uitgaat zoeken wat gezond is en wat ze dan kan eten als ze het echt wilt? Op deze manier kan ze een goede keuze maken of ze het echt wilt.