Nou je mag kiezen 8 of 10 weken met verlof. En als je met 38 weken bevalt en.dus met 30 weken verlof opneemt ziet de overheid de 2 weken ziekte vantevoren als ziekte door zwangerschap en zegt automatisch dus dat je 10 voor 10 na hebt. Dit is ook zo als je een eenling hebt en met 4 weken vantevoren gaat en 2 weken voorheen ziek wordt. Bij de overheid staan van die rekenvoorbeelden geloof ik.
https://www.uwv.nl/werkgevers/werknemer-krijgt-kind/zwanger/werknemer-is-zwanger-wazo/detail/mijn-werknemer-is-zwanger-van-een-tweeling-of-meerling/hoelang-duurt-het-zwangerschaps--en-bevallingsverlof-als-uw-werknemer-zwanger-is-van-een-tweeling-of-meerling/uw-werknemer-was-ziek-in-de-flexibiliseringsperiode Kijk hier eens shally
Hallo dames, ik heb nog niet veel gepost maar lees wel alle posts door. Wil heel even mijn ei kwijt, ben namelijk zo beroerd! Bij mijn eerste super misselijk geweest, 8 kilo kwijt in 6 weken en nu dubbel zo erg, lig in mijn vrije tijd gewoon op bed. Het is verlammend, bah. Ben met Emesafene gestart vorige week, het spugen is gestopt, maar de misselijkheid blijft. Morgen echo en counseling in het ziekenhuis, hoop zo dat ze allebei oke zijn, dat geeft weer extra moed om door te gaan en vol te houden. Ik ga ook overleggen of ik van 2x per dag naar 3x per dag mag. Vooral de middagen/avonden zijn hier het ergste. Ben al zo'n vier kilo kwijt nu. Hoop dat het bij jullie allemaal goed blijft gaan met jullie en de kleintjes!
Oh bah wat vervelend zeg..... ik spuugde gelukkig niet super veel zon 6x per dag en 1x per nacht.... Maar weet wel dat ik tot week 12 de hele dag en nacht misselijk was.... En tot week 15 echt nog frequent misselijk. Bij mij was het een goed teken want beide kindjes doen het goed. Maar ik vond dit wel de ellendigsye periode. Ik lag alleen maar op de bank/bed als ik vrij was.... Dikke knuffel en sterkte. En hoop dat het bij jou ook beter wordt vanaf 12 weken. Emestafene hier niet gehad dus geen idee of t zou helpen. Ik was ook maar 1 kg afgevallen want ik braakte alleen als ik een lege maag had van dat gal...
Dank voor je berichtje. Ja, ik roep ook steeds dat het een goed teken is. Hoewel het me soms echt wel even opbreekt. Ik krijg bijna niks weg, fruit, rauwe groenten, melk en crackers met kaas of tomaat. En soms een schaaltje chips of gisteren enorm zin in een tompouce (die manlief heel lief voor mij is gaan halen ). En verder met moeite een paar glazen water op de dag. Ik kan niet wachten tot de dag dat het voorbij is en ik (weer) kan genieten. Gelukkig vliegt de tijd, alweer 10 weken!
Lijstje tweeling/meerling 2018 Madeliefje06 - 30 jaar - 5e + 6e kindje - waarschijnlijk twee-eiig - 30 juni 2018 Neeltje1985 - 32 jaar - 2e + 3e kindje - 2 eiig - 22 juli 2018 Qwsr - 25 jaar - 2e + 3e kindje - eiig? - 10 augustus 2018 Ana Leigh - 30 jaar - 2e + 3e kindje waarschijnlijk twee-eiig - 11 augustus 2018 ShallY- 33 jaar- 2e + 3e kindje- 2 eiig- 22 augustus 2018 Syl33 - 33 jaar- 2e + 3e kindje- 2eiig- 22 augustus 2018 Meysje - 30 jaar - 2e + 3e kindje - waarschijnlijk 2eiig - 28 augustus 2018 Woohoo - 32 jaar - 2e + 3e kindje - 1 september 2018 Saartje - 34 jaar - 3e + 4e kindje - 1 oktober 2018 Linda - 35 jaar - 2e en 3e kindje - 2 eiig - 26 november 2018 Geslacht/verrassing Madeliefje06 - meisje & meisje 3boymom - jongen & meisje Neeltje1985 - jongen & meisje Woohoo - jongen & meisje Qwsr - jongen & jongen ShallY - jongen & meisje Meysje - jongen & jongen Ana Leigh - meisje & meisje Syl33 - jongen & meisje Saartje - nog niet bekend, willen het wel weten Linda - nog niet bekend Afspraken/echo's 25 april - Meysje controle 26 april - Linda counseling (ook echo?) 26 april- Syl33- echo en controle gyn 3 mei - ShallY - controle 8 mei - Syl33- echo en controle gyn 24 mei- Syl33- echo en controle gyn Bevallen 3 boymom: jongen en meisje met 37 weken
Ja ik at crackers met kaas... En verder veel fruit idd. Maar vergat vaak te eten doordat ik geen eetlust had en als ik meer als 2 uur niets at begon ik te braken. Oh ik vond het zo ellendig in het begin.... s nachts at ik altijd rond 3 uur een droge boterham met wat fruitsap. Maar daarna kreeg ik migraine, griep2x dus voel me nu echt sinds 5 weken wat beter en meer energie. Tweeling zwangerschap is echtwel zwaar vond ik maar als je kindjes dadelijk gezond geboren worden is het het dubbel en dwars waard en kun je super trots zijn.
vanmorgen suikertest gehad. Nuchter 4.6 maar na het drankje en 2 uur zitten 7.9.. Volgens mij net iets de hoog. Donderdag controle dus ben benieuwd of ik al eerder gebeld word of dat ik donderdag iets hoor.
Wat vervelend. Ik hoef gelukkig niet te spugen, maar misselijk werd jk nu wel als ik niet at en als ik wel iets at.. het bleef.. gelijk gezegd dat ik geen emesafene wilde omdat het bij de andere twee niet heeft geholpen. Nu primeran gekregen. Misschien dat iets?
Nou mijn eerste nacht gehad waarin ik eigenlijk niet heb kunnen slapen van het geen adem kunnen krijgen en brandend maagzuur. Veel zittend gedommeld. Hopelijk wordt dit niet de trend! Mijn probleem is dat ik eigenlijk alleen nog maar op mijn linkerzij kan slapen - buik is geen optie meer, rechts krijg ik brandend maagzuur van en op mijn rug krijg ik nu geen adem meer. Bah! Ik hoop echt dat dit even een periode is die weer over gaat. Mijn man zei gisteren wel dat hij vond dat mijn buik OPEENS ontzettend gegroeid was dus misschien heeft het te maken met een groeispurt. Zelfs op de bank zit ik niet meer lekker @ShallY wat vervelend dat je je zo beroerd voelt. Heb je je bloeddruk nog laten meten? En volgens mij is dat ook ietsje te hoog ja, de nacontrole dan. Hopelijk geen zwangerschapssuiker want dat is echt niet leuk! @Neeltje1985 hopelijk blijf je je goed voelen! 23 weken slecht voelen is niet niks.. @Linnies2013 wat verschrikkelijk is dat he, die beroerdheid. Ik heb gelukkig nooit hoeven spugen maar die continue misselijkheid breekt je al op. Bij mij was het met 14 weken wel beter, nu alleen nog af en toe in de avond misselijk. Dus hopelijk is het bij jou ook met een maandje opgelost.
Ik heb rond de 19 weken ook last gehad van een super gespannen gevoel in de buik. Kon amper zitten. Alleen mn lijf uitstrekken hielp. Toen ook veel last van maagzuur. Had toen ook een groeispurt. Duurde 7 dagen. Nadien ook nog paar keer gehad echt vervelend alsof je buik gewoon te klein is. Nu heb ik dag gelukkig niet meer.
Hier gisteren een kwartier lang geschuif gevoeld in mijn buik. Van 2 kanten ook nog. Dat was wel heel erg leuk. Ik wil zo graag dat het 17 mei is zodat ik ze weer kan zien. Nu speelt nog steeds af en toe door mijn hoofd, wat als er eentje niet meer leeft? Maar het is vast goed. Mijn buik heeft wel een enorme groeispurt gemaakt zeg, jeutje. Opeens is alles me te zwaar. Ik merkte ook dat ik tijdens die groeispurt extra weinig energie had (en precies alles wat jij zegt @Neeltje1985. Zal proberen vandaag even een foto te maken. Wat ik echt helemaal zat ben: hoofdpijn bij het opstaan. Elke ochtend heb ik knallende hoofdpijn, zo erg dat ik het licht van de wc niet eens aan kan doen als ik moet plassen. En na een kopje thee is die meestal (bijna) weg. Raar toch? Ik verdenk toch misschien een bloeddruk dingetje ook. Ik ga proberen vandaag even notities te maken van de klachten die ik heb (gehad) zodat ik ze ook aan de gyn kan doorgeven.
Oh ja trouwens! Dinsdag werk gebeld om me ziek te melden, en zette me al schrap om allerlei argumenten te weerleggen maar was totaal niet nodig. Zoals gewoonlijk waren ze hartstikke behulpzaam en zei ze je hebt hier volledig recht op. Ze meldt me dan ook ziek per gisteren en gaat het UWV inlichten. Zelfs mijn verlof (deze 2 meivakantie weken) verwijderd hiervoor. Echt heel fijn. Nu krijg ik dus volledig uitbetaald. Binnenkort afspraak met de bedrijfsarts, dan even doorpraten wat ik kan en wil. Het liefst zou ik 1 halve of hele dag werken, kijken wat we overeenkomen. Kreeg ook het gevoel dat zij zich een beetje schuldig voelde, omdat ze volgens mij mij hierover had moeten informeren. Maar dat geeft niet. In ieder geval is het nu geregeld en krijg ik mijn recht. Gisteren kreeg ik dan ook een bericht van het UWV via de Berichtenbox van Mijn Overheid, ik heb de kleine lettertjes gelezen en daar staat in dat ik de eerste 2 weken geloof ik thuis moet blijven de hele dag omdat ze langs kunnen komen ofzo? Is dat echt zo? Weet iemand dat? Ook brief van Arboarts en daar moet ik dinsdag langs.
Vervelend die hoofdpijn Saartje. Ik heb het ook een tijdje gehad met wakker worden maar is gelukkig weer over. Wat leuk dat je zo hebt zien schuiven. Hebben ze bij mij nog niet gedaan. En fijn dat je werkt wel mee denkt!! Ik zou voor de zekerheid wel thuis blijven maar aan de ene kant, je zal toch boodschappen ed moeten doen en je bent ziekgemeld vanwege zwangerschap niet omdat je griep ofzo hebt. Er zit bij mij wel beetje ritme in wanneer ik de baby’s voel. ‘s nachts voel ik alleen bewegingen links en rechts bijna niet en overdag is het net andersom. Vanmiddag controle, ben benieuwd wat hij zegt over de suikertest. Hopelijk houdt hij zn flauwe opmerkingen bij zich. En ik wil even klagen (zijn jullie al wel gewend van me, haha) maar ik ben er nu al klaar mee. Alleen als ik in bed lig heb ik nergens last van maar zodra ik opsta begint de ellende.. zware buik , pijn in vooral mn schaambot en alles wat ik doe kost me zoveel energie. Als ik even moet staan zak ik bijna door mn benen. En dan te bedenken dat ik nog zolang moet, pff.
@SaartjeHussein die twee weken is tijdens de beoordeling periode. Mij hebben ze binnen 1 dag gebeld en binnen een week had ik de toekenning. Nu ga ik alleen naar buiten voor afspraken met fysio/ ziekenhuis of boodschappen, meer trek ik niet, maar waas geloof ik sowieso geen probleem
Hey meiden, @Meysje je hebt helemaal gelijk, ik ben net al gebeld door het UWV (nou ja, 2 dagen nadat ik me heb ziekgemeld dan haha) en ook toestemming gekregen voor ziekteverlof. Gewoon even uitgevraagd en vanaf nu heb ik geen huisarrest meer Dit is echt een last van mijn schouders. Ik ben nog wel van plan om te gaan werken wat ik kan, maar nu hoef ik mezelf niet meer onder druk te zetten. @ShallY hoe is het nu met jouw werk? Nu ik zelf heb ondervonden hoezeer er wordt meegewerkt van alle kanten zou ik jou ook met al je klachten adviseren om je ziek te melden. Je werkgever krijgt echt alles vergoed. Dus dat is geen drempel. Ik heb ze trouwens niet zien schuiven hoor. Alleen flink gevoeld (ook heel leuk maar dat schuiven duurt nog wel even haha. Heb ook een flinke isoleerlaag ). Klagen mag hoor! Daar zijn we voor. Echt vervelend hoe je je voelt, helaas heel herkenbaar (bij mij nog iets minder extreem, maar ja ben ook minder ver). Bij mij gaat zelfs liggen niet meer lekker. Kan eigenlijk alleen nog maar op mijn linkerzij. Op mijn rechterzij krijg ik meteen brandend maagzuur en op mijn rug en buik geen lucht. Laat ons weten hoe het met de afspraak ging
Oh meiden wat vervelend zeg. Het is ook echt zwaar. Maar ik voel me wel beter sinds 5 weken dus wie weet.... maar zorgen voor mn zoontje vind ik ook erg zwaar. Nog even doorzetten meiden en als je eenmaal je 2 gezonde kindjes hebt moet je hartstikke trots zijn op je lichaam. Je doet iets waar normaal meiden 2x zo lang over doen
@SaartjeHussein opzich werkt ze wel mee hoor. Ik ga nu halve dagen werken en waar kan plant ze me uit. Maar vraag me inderdaad af of ik nog wel de 28 weken ga redden met werken. Jij bent nu helemaal in de ziektewet? Hoe gaat dat dan straks met je verlof? Want ik zou met 28 de ziektewet ingaan maar die worden meegerekend als verlof (terwijl ik nu weer een artikel gevonden heb waar in iets anders lees). Baby’s zijn weer goed gekeurd en kreeg beetje op mn flikker van de gyn dat ik zoveel doe nog (terwijl ik ervoor vertelde dat ik her zo zwaar vindt). Mn buik is nu idd zo groot als iemand die 30 weken zwanger is van 1 baby. Verder krijg ik een brief voor de diëtiste en internist ivm te hoge suikerwaarde. Ik zit net op het randje maar de gyn wil geen risico nemen. Ik had trouwens dezelfde als vorige keer toen ik zei dat ik hem stom vond maar nu was hij super aardig.
Dit zegt toch dat het meetelt als verlof en niet ziekte.... dat is wat ik bedoel. Die twee weken zien ze uiteindelijk als verlof en op het eind heb je dus minder kraamverlof over..... Wel fijn dat je gyn zo aardig is! Ja die buik die groeit hard he Maar mocht je eerder uitvallen is dat natuurlijk anders. Want meer als 10 weken voor bevalling kunnen ze toch niet afpakken. Dus je hebt altijd 10 na.