Onze uk gebruikte wel meteen de juiste woorden maar de uitspraak was niet meteen goed. Vooral het pelen was erg schattig (spelen, de s viel weg) Moest wel een keer goed nadenken toen hij het had over een waarnaartoekaart. Klonk als 1 woord en hij bedoelde plattegrond. Vond het een mooie omschrijving
Zo leuk om te lezen; Hier wordt een r vaak een d, zo is een rode auto dus een dode auto . Ook wordt de w vaak een d, kabouter spillebeen zit derhalve niet te wippen maar te dippen. Vooral bij de jongste herken ik veel wat jullie schrijven; een speen is een 'peet', spelen is pele, maar slapen gaat dan ineens wel weer goed (slapuh).
dochter van 2 kan de R niet uitspreken en maakt hier een W of L van. Ze eet een blootje en ze heeft een bwoek aan.
Hier zegt dochterlief steevast "pik/pikkie" ipv "kip/kippie" En de "R" is nog lastig als die aan het begin in een woord zit. Dus "broodje" wordt "bwoodje" en "rood" wordt "wood" Maar "worst" en "water" gaan dan wel weer goed..
Oh dat zegt niet veel hoor. Sommige dingen hoeven ze echt maar één keer te zien/horen. Haha, van de dingen die ik hier lees ga ik ook echt over nadenken: wat zouden ze daarmee bedoelen?
Hele herkenbare dingen hier. Lullie, koffertjes & jommens hoor ik regelmatig Daarnaast ook muisjes (meisjes), bopa (opa of oma) of pappel (appel) Ik heb m'n hoofd een tijd gebroken toen de oudste het over 'babybel' had. Hij bedoelde iets om mee te spelen, dus niet het kaasje Uiteindelijk kwamen we er achter dat hij playmobil bedoelde (en duplo). Heel logisch eigenlijk Onze zoon van 2,5 heeft ook nogal de neiging om 1 woord voor meer dingen te gebruiken. Krèkrè kan hij bedoelen voor trekker, cracker of nog een keer. Daarnaast gebruikt hij trè voor tillen. Goed luisteren dus
Ja herkenbaar een woord voor meerdere dingen. Zo betekende bah hier ook op. Dus zijn eten was niet op maar bah heel verwarrend want bah was ook als het vies was. En ka-ka was voor alle woorden die hij niet wist.
Mijn 5 jarige heeft het sinds een 2 tal maanden over 'ommagosj' Ik maar denken en denken, wat is dat nu weer? Tot het me opviel dat ze ook een lichtelijk herkenbare tellsell-achtige dramatische intonatie gebruikte: Oh My God! Heeft lange tijd moeite gehad met H en L, en idd meerdere medeklinkers achter elkaar. wondje= hondje jezen= lezen bopeham= boterham lijp pop= lijkt op vietuih= vliegtuig Ennie bus = angry birds snurf = slurf
Haha hier ook joeptjoep En pelen. Djupo = Duplo Kip= tip En mevrouw de peuter zegt alles met ie op t einde. Ze eet een ijssie en ze heeft een zussie. Trampoline is de tjampoline en limonade is telomale. Lepel is wepel
Hier wordt op/uit/af ook door elkaar gebruikt. Soms wil ze “af stoel, laas op” En dan kijkt haar vader vragend naar mij? Op de stoel, laars aan... Een tijd geleden riep ze de hele tijd “mama koos”. En ik snapte er niks van. Pas toen ze na 3 dagen ook hap hap erbij zei begreep ik dat ze een abrikoos wilde, niet dat ze voor mij een nieuwe naam verzonnen had
Mijn dochter noemde bloem vroeger "bebbep" en dan wees ze naar een bloem die ik dan voor haar moest plukken. Mijn oudste zoon zei "mimoe" voor oma en "pipo" voor opa. Nu zegt hij nog "schoolvanmij" ipv volgens mij. En mn jongste is nog voor bijna niemand te verstaan, tot grote frustratie van hemzelf. Maar hij zegt bijna geen woordjes, hij probeert gelijk hele zinnen te zeggen, maar dan is het dus abracadabra. Al begrijp ik hem meestal wel.
Onze middelste (2,5) zegt ipv de L de J als deze aan het begin van een woord staat. Een L in het midden zoals bij het woord ‘halen’ zegt ze wel. Haar naam spreekt ze uit als ‘Joïs’ en ‘stukje lopen’ word ‘stukje jopen’. De V gebruikt ze soms wel, soms niet goed . ‘Vis’ kan ze bijvoorbeeld wel goed zeggen, maar ‘vasthouden’ word ‘tasthouden’.
Zoon (nu 7) zei als peuter "ta" voor "geef" of als hij iets wilde hebben. Hoorde oma laatst tegen dochter (3) zeggen "ta aan oma!" En dochter begreep er niks van hahaha Dochter zegt de P ipv F/V dus pis betekent vis. Altijd grappig. En de S in een woord als spelen of schaatsen kan ze niet uitspreken. Ook de S in zoons naam slaat ze over. Maar we begrijpen haar. "Ssssttttt" kan ze wel heel goed gek genoeg