Jouw mening over de volgende situatie.....

Discussie in 'De lounge' gestart door MyMiracle, 24 mei 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Heb ik ergens gezegd dat het goed is?

    Alleen de reacties dat het bizar of uitzonderlijk is vind ik bijzonder.

    Situatie van ts is waarschijnlijk niet heel anders dan wat mijn vriendin deed. Een tijdje daten en dan de pil meerdere keren 'vergeten' en vervolgens zelf beslissen het kind te houden vanwege kinderwens.
    Dit vonden velen wel haar goed recht blijkbaar..

    Het enige verschil is dat mijn vriendin zelf vond dat de mannen niks verplicht zijn als gevolg van haar beslissing.
    Terwijl hier al pagina's lang gezegd wordt dat de verwekker gewoon moet betalen, want hij koos zelf voor sex.
     
  2. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.240
    28.243
    113
    Je hebt het over velen. Hoe weet je dat het er velen zijn?
     
  3. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Voor de verwekker is het een hele andere orde (volgens velen in de vorm van verplicht voor het kind moeten betalen, niet qua recht hebben op een beslissing), maar voor het kind aan zich niet zo.
    Beide groeien op zonder een vader in beeld.
     
  4. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Topic doorgelezen?
    Wil je ze geteld hebben? ;)
     
  5. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.240
    28.243
    113
    Ik zie dat ik het niet duidelijk verwoordde.. Ik bedoelde eigenlijk hoe jij weet dat vele achter de rug om van hun bedpartner zwanger worden.
     
  6. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Nou, al 'eeuwenlang'...... Dat er werd getrouwd bij een 'moetje' was toch echt geen regel hoor. De afgelopen 100 jaar gebeurde dat regelmatig misschien. Maar pakweg 200 jaar geleden en langer was het als vrouw een regelrechte ramp als je zwanger raakte voor het huwelijk. Om je hele toekomst op het spel te zetten om misschien die ene man aan je te binden was toen wel een heel onbezonnen en gevaarlijk iets. Bovendien geloofde men toen helemaal nog niet in de romantische liefde zoals dat nu gangbaar is. Het huwelijk had vooral een economisch doel.
     
  7. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Ik vind dit niet haar goed recht hoor. Eigenlijk vind ik dat dit niet aan jouw vriendin is om zo te beslissen. Die kinderen missen een vader later. Zij beslist nu even voor hen dat ze maar zonder vader moeten opgroeien. Behoorlijk egoistisch.
     
  8. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Vind ik ook hoor.

    Maar dat aspect geldt altijd als de vrouw ervoor kiest om BAM te worden.

    Ik probeer juist op verschillende manieren duidelijk te maken dat 'het recht' van de vrouw om alles te beslissen vanuit haar wens absoluut niet in voordeel hoeft te zijn van het kind of van de vader die daarbij betrokken zijn.
     
  9. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Ik denk ook dat het er meer zijn dan je denkt hoor... Ken in mijn directe omgeving ook zo'n situatie...
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee dat klopt, voor het kind is het niet veel anders.
     
  11. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.838
    113
    Ik vind het zelfs meer dan bizar of uitzonderlijk. Ik vind het buitengewoon triest. En goed recht? Denk dat mensen het misschien ook niet zo goed durven zeggen.

    Wat betreft anders voor het kind, nee waarschijnlijk niet. Afgezien van het feit dat zijn/haar moeder wel denkt dat je andere mensen mag gebruiken om je eigen zin te krijgen. Echt hoor, dit kun je toch niet maken?
    En misschien hadden die mannen best voor die constructie willen kiezen als ze eerlijk was geweest, dit soort levensingrijpende beslissingen hoor je niet voor een ander te nemen.
     
  12. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.240
    28.243
    113
    Ik ken niemand en hoor er ook niemand over .. gebeurd in mijn leven enkel op tv :p Voor mij is dit dus zeker wel heel bijzonder.
     
  13. Aries

    Aries Niet meer actief

    Volgens mij zei niemand dat het uitzonderlijk is? Bizar is heel wat anders. Er gebeuren helaas nog veel ergere dingen in de wereld die bizar zijn maar verre van uitzonderlijk.

    Ik vind de situatie van je vriendin eigenlijk wel anders. In een relatie is het vaak denk ik deels een emotionele keuze om stiekem te proberen zwanger te worden, terwijl het voor jouw vriendin puur zakelijk en uitgekookt was. Neem niet weg dat ik beide gevallen heel fout vind, maar ik kan niet zeggen dat ik het heel vergelijkbaar vind.

    Maar in beide gevallen vind ik het absoluut niet te verantwoorden dat iemand achter de rug van de man om een kind van hem probeert te krijgen. Heel anders dan zaaddonatie waarbij de man ook een bewuste keuze maakt. Ik kan me voorstellen dat de situatie voor een man heel heftig kan zijn en dat het gevolgen kan hebben voor zijn verdere leven.

    Iemand hier maakte een vergelijking met een broedmachine als een vrouw een zwangerschap verplicht moet uitdragen. In een situatie als hierboven geschetst wordt de man juist gezien als een soort zaadmachine, dat vind ik net zo fout. Alleen minder ingrijpend dan een zwangerschap uiteraard.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.838
    113
    Voor mij ook absoluut.
     
  15. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Je begrijpt denk ik niet dat mijn reactie 'goed recht' vooral cynisch is.

    Onwijs veel vrouwen in deze topic vinden dat de vrouw uit op 'goed recht' heeft te beslissen en dat de man moet volgen (lees afgelopen pagina's maar na). Mbt zijn verantwoordelijkheid, dan maar geen sex enz. Zelfs jij volgens mij

    Situatie uit OP is niet heel anders dan wat mijn vriendin deed, misschien zelfs erger. Ik denk niet dat mijn vriendin zulke nauwkeurige afspraken heeft gemaakt over anticonceptie.
    Noch had ze mannen verplicht bij te dragen, wat ze volgens dames in deze topic blijkbaar wel had moeten doen.
     
    Chocolat en Beaujuulais vinden dit leuk.
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.838
    113
    Aangezien je over je vriendin praatte had ik idd niet echt door dat het cynisch was.
    Ik vind de situatie erger omdat ze het (meerdere keren?) bewust deed. Ik zeg niet dat ze geld zou moeten vragen, ik vind wel dat de kinderen het recht hebben hun vader te kunnen zien.

    Nou ja, ik vind het hoe dan ook een totaal verknipte situatie.
     
  17. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    mwa, zij is daar gewoon heel open over.
    ze heeft de betreffende mannen keuze gegeven om wel of niet betrokken te zijn, zij wilden er zelf niks mee te maken hebben. En zij is daar gestopt, zonder enige rechtelijke dwang of wat dan ook.

    Moreel is het zeker niet.
    Maar dat is net zo min in het verhaal van TS. Hoewel bijna iedereen vindt dat het dan ineens verantwoordelijkheid is van de man in kwestie, 'omdat hij sex had'.
    Deze vrouw deed dit ook bewust, je 'vergeet' niet de pil 3x achter elkaar, en 'vergeet' ook niet om dat te vertellen tot de positieve test. Wie weet deed ze dat de maanden ervoor ook, alleen lukte het toen nog niet.
    Bij mijn vriendin ging het in de praktijk waarschijnlijk ook vergelijkbaar.

    Ik vind het wel grappig, dat de strekking van reacties ineens volledig omslaan, terwijl het vergelijkbaar verhaal alleen op een net iets andere manier werd verteld. Enige verschil is dat ik de intenties van de vrouw erbij heb opgeschreven.
     
    Beaujuulais en Whysteria vinden dit leuk.
  18. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Zij had met beide mannen een relatie, alleen was haar intentie niet om mee oud te worden. Ik heb haar overigens leren kennen MET kinderen en al, weet niet wat ik er van zou vinden om het hele 'proces' mee te moeten maken.

    Misschien dat de vrouw van TS wel had gehoopt dat haar vriend het gewoon zou slikken en bij haar blijven als zij hem gedwongen een vader zou maken. Maar waarschijnlijk is dat ook niet.
     
  19. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.838
    113
    Ik heb aldoor aangegeven dat het de verantwoordelijkheid is van beiden. Ik ben wel eens meerdere keren de pil vergeten hoor. Dan wel gemeld, maar ik kan mij wel voorstellen dat het je gebeurd.
    Ik snap gewoon echt niet dat er mensen zijn die zo uitgekookt zijn dat ze mannen er zo inluizen. Evengoed snap ik ook niet dat er mannen zijn die hun eigen kind achter zich laten (ik snap wel dat je goed pissed bent als man), maar kind kan er nooit wat aandoen.
     
    amdaa vindt dit leuk.
  20. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    30 mrt 2011
    4.843
    725
    113
    Van sex kan zwangerschap komen.
    Wil je echt echt echt geen kinderen dan kan je beter kiezen voor andere voorzorgsmaatregelen dan alleen de pil.
    Toen ik en mijn partner kozen voor alleen sex met de pil, hebben we het ook uitvoerig gehad wat we zouden doen als ik toch zwanger zou zijn.

    Pil vergeten is ontzettend slordig en een slecht verhaal. Maar ik vind dat de vader wel iets beter kan, dan nu alleen maar wegrennen.
     
    suus1983 en bosi333 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina