Ok wij hebben in het asiel een Siameesje geadopteerd van 3 jaar. In het asiel werd ze een silver tabby siamees genoemd. Ze is natuurlijk geen raskat want we hebben geen officiele papieren en dat intereseert me ook niet. Ik was alleen benieuwd of de omschrijving klopt en hoe het zit met fokken met katten en kleuren. Persoonlijk geef ik liever de voorkeur aan een fokker die ervoor kan zorgen dat al die dingen van een ras eruit gefokt worden. Zoals artrose,pijn in de oren bij Scotish fold etc. Let op!! Ik bedoel dit vriendelijk en wil geen ruzie over katten want dan laat ik de boel sluiten. Dit is onze Fee:
Silver Tabby is vanwege de kleur (silver) en het gestreepte (Tabby). Het siamees zal wel van de vorm van het snoetje komen, dat lijkt op een siamees als ouder. Ze is heel mooi!
Als ik Google op silver tabby siamees dan komt de vergelijking behoorlijk in de buurt ! Prachtig beestje. Heeft ze blauwe ogen ? Of lijkt dat zo op de foto ?
Denk dat de omschrijving wel aardig klopt. Al kan er natuurlijk iets anders doorheen zitten, als je de herkomst verder niet weet, kun je alleen afgaan op wat je ziet. En ik vind het best een Silver Tabby Siamees. Mooie kat!
Vind haar/hem totaal niet op een siamees lijken. Siamees is veel slanker en ranker. Hebben spitsere oren, lange spitse neus, amandelvormige ogen. Lange poten. Dit lijkt veel meer op een Egyptische Mau.
Nou ik dacht al even dat ik gek was maar qua bouw lijkt het niet op een siamees. Er kan natuurlijk altijd wat van inzitten, maar geen overheersend gen. In kleuren ben ik niet thuis, vooral omdat elk ras een zelfde kleur een andere naam kan geven. Hij lijkt tevens wel.een beetje op een egyptische mau, maar ook niet 100% en daarbij is het weinig voorkomend ras, dus denk niet dat het zo'n kat is
Silver tabby is inderdaad de kleur. Lijkt mij geen raszuivere, maar siamees, egyptische mau of abessijn zou er best eens bij in kunnen zitten. Mooie kat om te zien in ieder geval. Van abessijn en siamees weet ik dat ze behoorlijk eigenwijs zijn, maar ook superlief (ik ben opgegroeid in een abessijnen cattery en mijn ouders hebben ook een siamees gehad)
Siamees die tabby mackerel is ziet er ook totaal anders uit dan deze. Deze kat is veel te grof en het hoofdje veel te rond voor een siamees. Ik heb een zwarte poes die is gekruist met een siamees en dat zie je echt heel goed, lange neus. Smalle kop. Spitse oren etc. Dit lijkt eerder op een Egyptische mau zoals ik zei of heel simpel; Een britse korthaar silver tabby/mackarel gelruist met een huis tuin en keukenkat.
Hmm, nee ik denk ook geen siamees. Ik heb zelf een half siameesje (maar volgens dierenarts echt duidelijk meer een siamees), en die is qua bouw en vorm gezicht heel anders.
Ik vind het ook geen siamees, hoewel hij wel blauwige ogen heeft. Siamezen hebben een heel andere bouw. En jouw kat heeft ook geen points.