Hoezo het is vrijwel onmogelijk om het niet op te lopen als je al een kind thuis hebt? Dat klopt helemaal niet hoor. Je moet gewoon je voorzorgen nemen. Maar in Nederland wordt daar blijkbaar niet over geïnformeerd.
Klopt, het cmv virus wordt niet genoemd. Dus je hebt geen idee. Tuurlijk was je je handen, maar je let verder nergens bewust op. Omdat je het niet weet. En daar baal ik van. Achteraf zal ik echt wel risico hebben gelopen terwijl ik niet eens van cmv af wist. Nu probeer ik het los te laten, in de zin van, ik heb het neergelegd bij de VK. Die vond het allemaal niet zo spannend. Ja meer kan ik dan ook niet doen. Blijft toch altijd maar afwachten, is je kind gezond en komt het goed ter wereld. Ben me daar op de een of andere manier heel erg bewust van, nu bij de 2e. Ben minder onbevangen.
De vk zei dat toen tegen mij dat het vrijwel onmogelijk te voorkomen is. Ik weet ook niet waarom ze dat zei . Misschien wilde ze gewoon duidelijk maken dat ik me niet druk moet maken ofzo...
Als dat waar was, zouden alle zwangere vrouwen met een klein kind cmv hebben. En cmv kan wel degelijk stevige risico's inhouden voor de foetus. Dan zou het ook nutteloos zijn dat er ooit op getest wordt, want dan is de uitkomst van die test al vrijwel zeker obv je gezinssituatie. Dus nee, dat klopt niet.
Tja, de vk wilde me daarom ook al niet testen toen ik vroeg of erop getest kon worden . Op site RIVM zag ik overigens wel staan dat het moeilijk te vermijden is in gezinssituatie, maar dat blootstelling verminderd kan worden door goede handhygiëne. Dus ik vind wel dat verloskundigen dit sowieso moeten bespreken met zwangeren, ondanks dat er verder in Nederland niks mee wordt gedaan. Is een kleine moeite zou ik denken.
Mijn verloskundige beide keren met de intake wel. Meerdere vriendinnen hadden er nog nooit van gehoord. Zo stom eigenlijk, het is met wat simpele maatregelen prima te voorkomen.
Op mijn werk wordt onderzoek gedaan naar cmv bij kinderen die dit tijdens de zwangerschap oplopen. Je kunt het inderdaad aan je ongeboren kind doorgeven als je het voor het eerst doormaakt tijdens je zwangerschap, maar ook als je het al doormaakte, dan draag je voor altijd het virus bij je, en kun je het dus ook doorgeven! Om te voorkomen dat je het van je kind krijgt die bv het op de crèche heeft opgelopen vind ik heel moeilijk. Dat betekent geen kusjes in het gezicht, na verschonen van luier gelijk handen wassen (en dus niet eerst romper vastmaken oid, want dan zit het daar ook op), niet je ijsje delen, niet proeven of het eten niet te warm is, en ga zo maar door. En dit alles wel doen heeft een risico als je het niet doormaakte, en daarom kan het handig zijn wel te testen of je het hebt doorgemaakt.
Als je het allemaal zo hoort lijkt het heel gek dat de besmettingen onder de 1% liggen. Ik merk wel als ik het aan mijn omgeving vertel, iedereen reageert zo van: waar maak je je druk om? Best frustrerend aangezien ik dat toch wel doe, druk maken. Baal er gewoon van dat ik het niet wist. En dus wel ijsjes heb gedeeld, eten heb voorgeproefd...en alle dingen die je doet je kind. Nogmaals, wou dat ik het niet wist. Vk doet niets, mn man ziet nergens spoken. Dus ja zit alleen met mn zorgen en moet het dus los laten. Anders is het nog minimaal 15 weken enorm afzien. En ik heb al hg achter de rug, 20 wk echo was goed! Ik hoopte nu wat meer te ontspannen