Ik snap serieus niet dat deze discussie zo lang doorloopt. Heb zelf wo gedaan, een pretstudie zoals zovelen het hebben genoemd, heb er analytisch leren denken maar praktisch geen reet aan. Qua werk had ik veel liever hbo gedaan want dan had ik ook praktische vaardigheden aangeleerd. Ik heb een tijdje een mbo-opleiding gedaan, maar dat paste gewoon niet. Geef er nu les aan. Zij leren nu voor, vind ik, een van de belangrijkste beroepen in Nederland. Zij zullen dalijk nuttig werk gaan doen. Dat lijkt me vele malen belangrijker dan je opleiding een studie noemen of niet.
Ah dat zijn vaak wel de hele mooie klussen hoor, althans hier. Mn man verdient heel leuk, maar we zijn niet stinkenrijk. Er moeten nog allerlei kosten van zn uurloon enzo af. Maar trouwens wel een van de redenen dat mn man dit is gaan doen ipv achter een bureau zitten voor aanzienlijk mindet Lijkt me trouwens behoorlijk rot een baan waar je je zo verveeld. Is er ondertussen niks in zn eigen werkveld?
Ik kan me echt niet voorstellen dat je voor 15 minuutjes werk €850 moet betalen... Voor dat geld kruip ik zelf t riool wel in
Dat valt denk ik mee. Het aansluiten van de medicatie en infusen is een taak van de verpleegkundige. De arts heeft dit nooit hoeven leren. Heeft ook niet met ' te goed voelen hiervoor' te maken. Gewoon ieder zijn eigen taken
Ik snap heel goed dat je man niet achter een bureau wilt zitten. Wilde mijn man ook niet, maar zit er nu toch al bijna 8 jaar. Al gaan er allerlei kosten van jou mans uurloon af, gelukkig doet hij iets wat hij leuk vind. Hier merk ik dat dat veel belangrijker is dan geld. Ja is ook heel rot, gelukkig geef ik hem elke dag stof tot nadenken. Hij is gestopt met zijn studie, door familie omstandigheden en is toen maar gewoon gaan werken. Heel nobel van hem, maar op dit moment wel heel vervelend voor hem persoonlijk. De frustratie druipt er sinds een tijdje, bijna iedere dag vanaf.
Hadden ze maar een cursus loodgieter worden, moeten doen. Hadden ze het zelf kunnen verdienen ipv dat studeren van ze. Hahaha, ik niet. Mijn ex vriendje is loodgieter hoe stinkend hij weleens thuis kwam. Wat een lucht.
Arts vervult een hele andere functie, zijn studie en taak zijn erop gericht om de juiste diagnose te bepalen obv onderzoek, daar juiste medicijn voor te vinden, en het allerbelangrijkste: blijven onderzoeken en studeren op medisch gebied. Die arts heeft bepaald hoeveel medicijn en op welke manier de patiënt moet krijgen. De technische handeling voor de instelling van de pomp is vervolgens de taak van iemand anders. Mocht het nodig zijn, kan die arts dat ook wel bedenken/leren. Als er nood is kan een chirurg ook de taak van de verpleger overnemen, andersom kan het echter niet.
Om vakken te gaan vullen heb je doorgaans geen opleiding van 3-4 jaar nodig natuurlijk. Je snapt vast wel hoe ze het bedoeld. Jouw post is een beetje een gevalletje van 'op alle slakken zout leggen'.
Het ging er om dat je niet denigrerend over een ander mag praten omdat het opleidingsniveau anders is. Maar blijkbaar mag je wel denigrerend praten over iemand die vakkenvuller is. Misschien heeft die vakkenvuller ook wel heel hard moeten werken om te zijn waar hij nu is.
Of door vette pech geen andere baan kunnen krijgen. Ik werk zelf ook onder niveau en word er doodmoe van dat mensen soms kunnen doen alsof ik niks kan.
Opleiding / cursus Maar, wat wil is je doel van je opmerking? Dat ik het geen studie vind betekend toch niet dat ik het geen super knappe prestatie vind als je het afrond?
Thuiszorg toch? Dan zal je wel eens voor “maar een poetshulp” worden uitgemaakt kan ik me zo voorstellen. Hoewel ik van mening ben dat het woord studie of opleiding daar geen reet aan veranderd, vind ik het wel heel vervelend dat er op mensen wordt neergekeken omdat ze een ander beroep hebben. Of dat een MBO-er geen OV krijgt. Vind dat altijd zo’n bizarre regel. Waarom zou die niet gratis mogen reizen en HBO of WO wel? Dat zijn vaak degene die op kamers wonen, zo’n beetje naast de opleiding. MBO-ers wonen vaker thuis en reizen dus veel meer. Ik snap die redenatie van de overheid echt niet
Blij met wat je doet is idd heel cruciaal. Flink balen voor hem zeg, jeetje. Kan hij niks nu nog gaan doen aan studies? Of een bepaalde functie waarin hij flink kan groeien (net alsof je dit niet zelf bedacht hebt he haha )