Vaccinatie hpv

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Tuttebella, 25 jun 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    :roflmao:

    Ik ben al bijna 40 en heb inmiddels al 3 keer mijn uitstrijkje gedaan. Tussendoor nog 1 omdat ik bij het vrijen een keer een paar druppels bloed had. ( bleek achteraf gewoon dat ik me vergist had ...en ik bijna ongesteld werd...oeps)

    En....ook gelijk getest op HPV... en ik heb het niet. Dat werd bij een extra uitstrijkje getest.

    Dus die 2 keer zonder condoom hebben we overleefd.

    Vind het wel erg aardig van je dat je het hoopt dat ik net die 2 keer niet besmet ben geraakt met het HPV.

    Wij zijn gelukkig door het oog van de naald gekropen.
     
    lies276, NavyCrimson91, Riene en 6 anderen vinden dit leuk.
  2. disaro

    disaro Fanatiek lid

    18 aug 2014
    2.036
    251
    83

    Maar wat zei jou huisarts dan destijds over de Mexicaanse griep? Mijn dochter zat toen ook in de risicogroep en we hebben hem niet gegeven.
     
  3. mama2bengeltjes

    mama2bengeltjes Fanatiek lid

    28 jan 2015
    1.199
    531
    113

    Omdat ik het risico voor haar te groot vind vanwege de te korte onderzoeken en het feit dat er maar één paar HPV virussen worden waarvan ze zeggen dat dat de meest voorkomende zijn maar wie zegt dat dat zo is. Bovendien op mijn werk en op de opleiding uitgebreid over gesproken met de huisartsen en die raadde het af. Net zoals ik niet geloofde in de Mexicaanse vaccinatie ben ik ook van deze niet overtuigd.
     
  4. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Ik dan weer wel met de vraag of ik aan de pil mocht en of ze condooms wilde kopen en of vriendje mocht blijven logeren. Eerste 2 waren meteen ja, derde vraag was nee. Toen vroeg ik of ze liever had dat ik sex in de bosjes zou hebben of in mijn eigen bed (dacht dat mijn vader erin bleef hangen) maar hij mocht wel blijven logeren :roflmao:
     
    Riverdale87, Angel1980, Lisanne1811 en 2 anderen vinden dit leuk.
  5. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Is dat ook het geval als je sexueel contact hebt met condoom? Nee toch?
     
  6. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Ik vind dat dat geld voor elke vaccinatie.
     
    Riverdale87 en iMoeder vinden dit leuk.
  7. SDonya

    SDonya Niet meer actief

    Nou precies dit dus. Het is een lang slopend traject. Ik heb afgelopen jaar in september gehoord dat mijn uitstrijkje niet goed was. In november kreeg ik een biopt. Dit was echt heel erg pijnlijk. Ze hebben daarbij ook per ongeluk mijn spiraal hard eruit getrokken. Mijn man zat er naast en viel bijna flauw. Zelfs voor hem was het een hele nare ervaring. 2 weken later hoorde ik het slechte nieuws dat het CIN ||| was en dat ik geopereerd moest worden. Begin januari wist ik pas dat ik de week erop mijn operatie kreeg. Ook onder algehele narcose. Ik heb er 5 weken last van gehad. Vorige week heb ik mijn eerste controle weer gehad sinds mijn operatie en ik hoor pas volgende week of ik nu geen slechte cellen meer in mijn baarmoederhals heb. Ik ben dus al vanaf september in onzekerheid, dat zijn nu al 10 maanden! Ook is er mij verteld dat als ik überhaupt nog een kindje wil, dat dit waarschijnlijk in overleg met een gynaecoloog moet. Doordat er nu een stukje van mijn baarmoederhals weg is, kan het zijn dat ik bij een volgende zwangerschap risico loop op vroeggeboorte. Ik ben 'pas' 26 jaar en godzijdank heb ik op jonge leeftijd kinderen gekregen. Ik zou er niet aan moeten denken dat ik nu nog geen kinderen had en deze risico's bij een zwangerschap zou moeten wagen.

    Zoiets meemaken is dus echt niet niks. Ik snap echt niet dat er ouders zijn die bewust hun kind niet willen inenten tegen vreselijke ziektes zoals deze. Het zou je dochter over 15 jaar maar zijn die dit meemaakt! En dat had jij wellicht kunnen voorkomen door haar te laten inenten.
     
  8. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Maar sinds de invoering van deze inenting zijn er nog wel meer inentingen ingevoerd (zoals tegen meerdere soorten meningokocken) maar niemand heeft twijfels over het effect hiervan op lange termijn terwijl deze nieuw is. Waarom wel van die hpv dan?
     
  9. SDonya

    SDonya Niet meer actief

    Nee dan niet. Ik heb nu met mijn man ook alleen nog sexueel contact met condoom. Dit op aanraden van de gyn omdat je dan niet opnieuw besmet kan worden met het virus (en in mijn geval ook sneller hersteld).
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  10. SDonya

    SDonya Niet meer actief

    Volgens mijn gyn die mij geopereerd heeft wel.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  11. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Te laat voor edit, inmiddels gelezen dat condooms dus niet beschermen.
     
  12. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Wat ontzettend heftig met je 26 jaar dit al meemaken. Hoe zijn ze er bij jou achter gekomen want de standaard uitstrijkjes krijg je pas met 30 jaar toch?

    Mijn moeder heeft baarmoederhalskanker gehad toen ik 2 jaar was (ze was toen 33 even oud als ik nu ben en mijn dochter is nu ook 2 jaar). Haar hele baarmoeder is toen verwijderd. Ik moet bekennen dat ik heel bang ben het ook te krijgen heb de afgelopen 10 jaar elk jaar een uitstrijkje laten maken uit angst (omdat ik vaak klachten heb die mijn moeder toen ook had) en gelukkig werkt de huisarts hieraan mee. Ik denk dat zo een vaccinatie alleen voor mij al heel wat rust had gezorgt en een stuk angst had weggenomen. Ik ga mijn dochter over 10 jaar dan ook zeker laten vaccineren tegen hpv (tenzij er in de tussentijd wel goed onderbouwde wetenschappelijke onderzoeken opduiken die bewijzen dat de vaccinatie schadelijk is).
     
  13. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Daarover zijn de meningen dus verdeelt blijkt nu ;)
     
  14. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.042
    16.548
    113
    Mijn moeder kocht vanaf mijn 15e condooms, zei " als je wat wilt weten hoor ik het wel" controleerde eens in de zoveel tijd die pot condooms en kocht dan zwijgend nieuwe als ze bijna op waren. :D Ik vind het nog steeds geniaal hoe ze dat heeft aangepakt.
     
    Angel1980, bosi333 en DastyQueen vinden dit leuk.
  15. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    De "nieuwe" menigocokken wordt in andere landen al jaren gegeven. Alleen Nederland liep hierin achter. Doordat het in andere landen al jaren goed gaat en er geen hele gekke bijwerkingen zijn maken mensen zich daar minder druk om.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  16. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    De kans dat je met hpv besmet raakt als je een condoom gebruikt is minder, maar zeker niet uitgesloten. En met orale seks, handwerk etc kun je elkaar volgens mij ook al besmetten.
     
    bosi333 en DastyQueen vinden dit leuk.
  17. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Ik doe niet aan net nieuwe vaccinaties waar nog te weinig over bekend is en waarvan ik niet 100% zeker kan zeggen dat ik er achter sta.

    Mag ik een dochter krijgen, krijgt ze geen hpv, tenzij er tegen die tijd veel meer over bekend is.

    De nieuwe meningokokken enting die ze vanaf dit jaar weer extra geven doe ik ook niet aan. Mijn zoon is geen proefpersoon. Dus nee ook deze wordt hier niet gezet.
     
    lies276, Stampertje1 en DastyQueen vinden dit leuk.
  18. Fennec

    Fennec Fanatiek lid

    30 dec 2016
    2.480
    2.974
    113
    ICT-er bij overheid
    Het ontstaat door huid op huid contact. Kan dus ook via vingers of mond worden overgedragen.

    Heftig om je verhaal te lezen. Mijn man vond het ook heel zwaar om mijn handje vast te houden bij de bioptie. Ik hoop dat je een goede uitslag krijgt en deze ellende snel achter je mag laten.
     
  19. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    Zo nieuw is deze enting niet in bv Groot-Brittannië wordt het al jaren gegeven. Zonder opvallende bijwerkingen
     
    bosi333 vindt dit leuk.
  20. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Over 15 jaar is er gelukkig meer onderzoek gedaan naar deze vaccinatie. Het is heel naar dat je dit is overkomen, maar weet jij welk HPV dit veroorzaakt heeft? Is dit dan ook de HPV (1 vd 2) waarvoor je ingeent wordt en is dit dan veroorzaakt omdat je lichaam het zelf niet opgeruimd heeft?
    Het vervelende is nu dat er gewoon te weinig onderzoek is en zoveel negativiteit is, wat overige vaccinaties niet hebben? Waarom is dat?
     

Deel Deze Pagina