Een paar maanden geleden hebben wij een tweedehands auto gekocht voor € 8000. Binnen een maand bleek er een ernstig probleem met de auto te zijn waardoor hij niet meer kon rijden. De aandrijfas van de auto moest vervangen worden en toen de dealer de auto open had liggen zei hij dat het ook de moeite kon zijn om de versnellingsbak meteen te vervangen. Alles bij elkaar zou hij de arbeid op zich nemen en hebben wij de onderdelen betaald voor nog eens € 800. Nu hebben we de auto twee weken weer in ons bezit en vanochtend zei mijn man dat hij weer een een heel zwaar raar geluid hoorde. Hij is meteen doorgereden naar de dealer (anderhalf uur rijden) en vlak voor aankomst is er een heel wiel van de auto af gekomen Het voelde alsof er een enorme ruk aan het stuur werd gegeven en de auto zakte dus naar beneden en schuurde over weg (enorme sporen op het asfalt ook). Gelukkig was mijn man net van de snelweg en wonder voor boven wonder heeft hij geen ongeluk veroorzaakt en is hij ongedeerd. Er is net iemand van de ANWB komen kijken en die zegt dat alle bouten van wiel af zijn. Hij concludeerde dat bouten waarschijnlijk dus niet goed aangedraaid zijn geweest na de reparatie Mijn man heeft al deze tijd wel een goed gevoel gehouden bij de dealer en hij is ook Bovag herkend. Wat vinden jullie van dit hele verhaal?
Heel bizar! En gelukkig dat alles ok is met hem! Mijn vorige baas zei weleens dat hij standaard de wielen controleerde na een apk, omdat ze de neiging hebben het aandraaien te 'vergeten'. Heel erg, maar sommige dealers zijn echt beunhazen.
Als het wiel er af is geweest, hadden de bouten na 100 km even opnieuw aangehaald moet worden. Hadden ze jullie moeten zeggen. Ze rammelen altijd nog wel iets los vaak. Ik zou de dealer vragen hoe hij hiermee omgaat..
Onze lokale garage waar we altijd de APK doen en elke andere reparatie, draait ook altijd de wieldoppen pas aan met ons erbij als getuige zeg maar. Maar hoe nu verder? Kijken of we de auto terug kunnen geven en al ons geld terugkrijgen? Of hem de schade laten repareren? (Alhoewel je natuurlijk niet precies kan inschatten of er dan op de lange termijn niet toch nog een effect als gevolg van dit ongeluk is), een schadevergoeding vragen? Ik weet het niet
Mijn man is zelf automonteur en zelfs die staat vol verwondering. Dit is een ernstige fout van de dealer! Dit had levens kunnen kosten! Dat een dealer bovag bekent staat maakt in principe niet uit, bovag erkend staan stelt namelijk niet voor eigenlijk! Ik zou volledige vergoeding eisen van de schade en reparatie en vergoeding voor alle geleden schade. En daarna nooit meer bij hun terug komen!
Dankje voor je reactie . Ja kan wel bijna janken als ik eraan denk wat er was gebeurd als dit op de snelweg was gebeurd...
is dat nog steeds zo? ik heb nl een tijdje geleden mn banden laten vervangen en er niets over gehoord hoor...
Nee dat is niet zo. Wij laten elk jaar winter en zomer banden verwisselen en horen hier nooit iets over.
nja 1 troost, gelukkig is het niet op de snelweg gebeurd En de snelweg staat per definitie garant voor ernstige ongelukken hoor.. ik heb wel eens iemand aangereden op de snelweg... en behalve wat blikschade was er helemaal niets aan de hand
Tjeemienee, wat een bizar verhaal. Maar vooral: wat fijn dat jouw man ongedeerd is. Dit had wel eens heel fout kunnen aflopen als het op de snelweg was gebeurd met 130 km/uur. Ik zou er zeker mee terug gaan naar de dealer die jullie auto heeft gerepareerd. Wisten jullie dat de wielen/banden eraf zijn gehaald? Na het wisselen van de winterbanden moet je ook altijd de bouten na 100 km weer laten controleren. Wat jullie kunnen vragen of wat jullie rechten zijn weet ik eigenlijk niet. Het verbaast me eerlijk gezegd al dat jullie de onderdelen van de eerste reparatie hebben moeten betalen. De aandrijfas van de auto had toch niet al zo snel kapot mogen gaan? Viel dat niet onder de garantie? (Ik heb er geen verstand van en geen ervaring mee, maar ik kan me voorstellen dat jullie nu het gevoel hebben een kat in de zak te hebben gekocht. Wat een teleurstelling.)
Heel bizar, en waarom vielen die eerste dingen niet onder garantie?? Wij hebben 3 maanden terug een autootje voor 900 euro gekocht, en zelfs daarvan zei de handelaar dat als er op korte termijn iets zou zijn, hij dat kosteloos zou laten fixen. Misschien moet je zelfs even juridisch advies inwinnen, vind dit best ernstig.
Ik zou de dealer bellen en al het geld waar de auto ondertussen gekost heeft terug vragen. Ik zou er geen meter meer mee durven rijden. Komt ie maar met een dieplader o.i.d de auto ophalen. Gelukkig is je man ongedeerd gebleven, dit had heel fout af kunnen lopen. Mijn man en ik hebben er ook nog nooit van gehoord dat je de bouten na 100km weer aan moet draaien als ze los zijn geweest. Mijn man heeft toch al heel wat banden versleten en waar wij het laten doen komen mensen speciaal een heel stuk rijden om ze daar te laten verwisselen
Heftig! Ik heb het ook eens gehad dat ze niet goed aan waren gedraaid bij onze vorige auto (toen nog bij een andere garage). Op de snelweg ging een vrachtauto achter me zitten seinen met zijn lampen en gelukkig was er net een parkeerplaats. Die vrachtwagenchauffeur zei dat mijn band gewoon los zat en helemaal zwabberde. Gelukkig had hij gereedschap bij zich en heeft hem goed aangedraaid. Zo dankbaar dat die man het had gezien en hielp, er had anders weet ik niet wat kunnen gebeuren. Nu laat ik ze bij Kwikfit doen, ook winterbandenwissel en zijn draaien de bouten aan waar je bij staat, zeiden ook dat ze dat bewust doen om zulke dingen te voorkomen. Ik zou zeker de garage bellen en dit aangeven. Wat zegt de verzekering?
Nav de discussie om na 100 km wel/niet de bouten te laten controleren: ik heb het net nagezocht. Alleen bij licht metalen velgen moet je na 100 km de moeren/bouten na (laten) trekken. Bij stalen velgen hoeft dit niet.
Heb je de garage al gebeld om verhaal te halen? En idd.. voor 8000,- verwacht je toch garantie? Wat een slechte service!
Gelukkig goed afgelopen..Hier ook een keer gehad, gelukkig was het vrij snel nadat mijn vriend bij de garage weg reed (in een bocht hoppa wiel eraf) Maar wel met zoon in de auto... en gewoon bij een merkdealer, dus geen handige Harry uit de straat die het ‘ff’ fixt zeg maar. Wij hebben onze auto’s voortaan ergens anders gebracht. Lastig wat verder te doen.. succes met beslissen!