4 jaar niet leerplichtig, hoe vul jij dat in?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Champetter, 1 jul 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Mijn oudsten worden in de herfst 4. Dan begint de basisschool natuurlijk en vanwege dat het herfstkinderen zijn zullen ze dus lang kleuteren.

    Nu zijn wij redelijke vrijbuiters. Ik ben in de zomer makkelijk twee maanden in het buitenland, reis met de kinderen ook wel eens mee naar opdrachten van het bedrijf van mijn vriend. Onder het motto nu kan het nog! Gemiddeld zijn we denk ik 12 weken per jaar van huis.

    Is dat nog een optie in het jaar tussen 4 en 5? Mijn kinderen gaan naar een vrije school straks.
     
  2. Evanesco

    Evanesco Niet meer actief

    Persoonlijk vind ik van niet.

    Ookal zijn ze nog niet leerplichtig, vanaf 4 horen ze op school te zijn.

    Halve dagen of een dagje niet ivm vermoeidheid ofzo snap ik nog.

    Maar weken weg tussendoor, ik denk niet dat dat goed is
     
    trulyhappy, G89, Juul75 en 2 anderen vinden dit leuk.
  3. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    21 apr 2013
    3.540
    1.551
    113
    Ja je mag het zelf weten toch.. kinderen zijn nog niet leerplichtig. Daarna kan het heeeeeeuuuulll lang niet meer:(
    Ik houd de oudste dit jaar ook 4 weken extra thuis buiten de schoolvakanties om.
     
  4. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.381
    10.324
    113
    Wanneer worden ze dan precies 4? Je gaat nu al uit van lang kleuteren.
    Zelf hebben we onze zoon nog geen enkele keer thuis gehouden masr hij zit nog masr 3 maanden op school en heeft het daar super, vraagt ook elke dag vandaag wel 2 keer.

    Ondanks je niet leerplichtig bent moet je wel toestemming vragen, nou ja dat hoor ik van een vriendin. Wanneer je de kinderen veel thuis houd en zeker lang achter elkaar vinden ze ook minder aansluiting.

    Een dagje weg of extra rust heb ik geen probleem mee ook niet met een paar dagen achter elkaar maar dan moet dat niet voor weken zijn en zo vaak.
     
    Marchella en Wen86 vinden dit leuk.
  5. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.273
    2.035
    113
    Bij ons op school worden kinderen op school verwacht vanaf het moment dat je ze naar school brengt. Ze maken dan deel uit van een groep en zullen ook alle fases van groepsvorming doorlopen. Een dagje of een middagje thuis om even bij te tanken is prima, maar het is niet bevorderlijk voor de groep en voor de desbetreffende lln om regelmatig afwezig te zijn. Je verstoort het groepsvormingsproces en de kans is groot dat dit een negatieve invloed zal hebben op jouw kinderen. Het proces gaat immers gewoon door als jouw kinderen afwezig zijn. Een lln die voor december geboren is, gaat in principe na de zomervakantie naar groep 2, tenzij er belemmerende factoren zijn. Daarnaast willen jouw kinderen straks waarschijnlijk gewoon naar hun vriendjes op school. Bovendien zijn er voldoende mogelijkheden om weg te gaan in de schoolvakanties. Als je nog wilt profiteren van de vrijheid, zou ik ze pas met 5 naar school doen. Vanaf die leeftijd zijn ze pas leerplichtig.
     
    Roos32, owly, Juul75 en 4 anderen vinden dit leuk.
  6. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Hier zijn we toen de oudste 4 was 2 weken in juni weggeweest en 1 week in januari. Gewoon gemeld op school en was geen probleem. Ze hebben alleen niet dat je net voor of net al de zomervakantie gaat omdat ze met de groep het jaar af willen sluiten/beginnen.

    Hier idd ook lang gekleuterd, dus 3 weken konden er in onze ogen prima vanaf.

    Wij hebben ze verder zelden thuis gehouden om bij te tanken. Zoon helemaal niet en dochter 1 keer. Gewoon omdat het niet nodig was.
     
  7. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.967
    3.973
    113
    Naar school gaan is een RECHT vanaf de dag dat je 4 jaar wordt. Wees dankbaar dat onze kinderen dat recht hebben. Voor veel kinderen op deze wereld is dat niet weggelegd.

    Het wordt tevens een plicht als je 5 jaar bent dus daarvoor kun je ermee doen wat je wilt. Bekijk zelf wat in het belang van je kind is en lees goed wat er al in de reacties is geschreven.
     
  8. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.102
    3.488
    113
    Als je ze nog nergens hebt ingeschreven, kun je ook voor thuisonderwijs kiezen (voor alleen het eerste jaar eventueel).
    En dan kan je na de zomervakantie je kinderen gewoon laten instromen in groep 1, er zijn dan kindjes die in de zomer jarig waren en ook nog nooit naar school geweest zijn. Je hebt dan dus geen last van al gevormde groepjes enzo. En kunnen ze gewoon 2 jaar kleuteren.

    Als je de eenmaal hebt ingeschreven schijnt het wat moeilijker te zijn om ze thuis te houden, al weet ik niet hoe dat zit als ze nog niet leerplichtig zijn.
     
  9. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Hier doet school er niet moeilijk over met 4 jaar, bv een weekje op vakantie is prima, maar ze geven wel aan dat ze het in bepaalde periodes liever niet hebben. Ik zou het dus vooral op school vragen, kan natuurlijk ook al voor ze 4 zijn.
     
  10. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Persoonlijk vind ik 12 weken in totaal wel erg lang, als dat ook nog eens buiten de schoolvakanties is.... kinderen moeten ook gewoon aan het schoolleven en -ritme wennen. En er vanuit gaan dat ze lang kleuteren is wel wat voorbarig. Al kan ik me wel voorstellen dat als je ze zo veel weghoudt van school, ze automatisch meer achter gaan lopen tov hun klasgenootjes....
     
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee ik vind eigenlijk van niet als je bedoeld om dat buiten de schoolvakanties om wil doen.
    Veel mensen zouden dat wel lekker vinden om 12 weken per jaar weg te zijn.
    Dat kan als je kinderen naar school gaan nog steeds, maar dan in de vakanties.

    Buiten de vakanties om heb je een verantwoordelijkheid naar school toe. Je kinderen zijn onderdeel van een groep.
    Vanaf die tijd zul je je vrijbuiter gevoel op een andere manier vorm moeten geven.
     
  12. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.472
    4.922
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ik vind van niet en bij ons op school geven ze dat ook heel duidelijk aan. Je schrijft je in op een school en er wordt dan ook verwacht dat je (in principe) komt. Natuurlijk zijn er veel uitzonderingen. Kind kan bv de eerste periode nog te moe zijn om de hele week te trekken etc. Maar het is geen komen en gaan wanneer jou dat uitkomt.
    Kind hoeft niet naar school, maar dan ook gewoon wachten met inschrijven.
     
    Nescio, Marchella en Biny vinden dit leuk.
  13. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Onze dochter gaat vanaf 4 jaar gewoon elke dag naar school (tenzij ze natuurlijk te moe is of iets dergelijks). We zijn wel van plan om nog 1x buiten het hoog seizoen op vakantie te gaan, maar dat is maximaal 2 weken.
    We vinden het heel belangrijk dat zij aan het school-leven gaat wennen, met de daarbij horende verplichtingen.
     
    Biny vindt dit leuk.
  14. Dreamer

    Dreamer VIP lid

    17 mrt 2011
    6.158
    33
    48
    Hier ging de oudste gewoon direct met 4 hele dgn. Nog wel een keer een weekje weggeweest net na de mei vakantie. Verder nooit extra thuisgehouden. Tweede is nu net 4 en al de pech van 2x ziek zijn gehad. Ook is hij sowieso nog sneller moe van school. Dus we zien hoe het loopt. Maar 12 weken die wellicht nog bovenop de vakantie komt zou school denk ik niet blij van worden.
     
  15. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Ik kan jullie helemaal volgen hoor en wil ook geen draaideur schoolouder zijn.

    En 6 weken Frankrijk ipv 10 is ook niet erg. Ik heb wel twee weken buiten de vakanties al gecommitteerd aan een werkopdracht in het buitenland, samen met mijn man. Een oppas voor 4 kinderen heb ik dan niet. Dan zouden ze als 4 jarig niet-leerplichtige een keer 10 dagen en een keer een week niet komen. Dat zal niet direct een bottleneck zijn op groepsvorming ed.

    Overigens willen we als alle vier de kinderen in een gunstig schooljaar zitten ( dus niet groep 3 of 8) een half jaar reizen met behulp van thuisonderwijs. Maar dat is nu nog niet relevant.
     
  16. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.815
    3.343
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Overleg eerst even op school. Dan weet je gelijk hoe zij hier in staan. Hier is veel begrip voor nog een extra weekje of 2 weekjes tussendoor weg. Of soms zelfs voor een lange reis die nog gemaakt kan worden is ook nog wel begrip (weet dat een kindje naar china is geweest nog) . Maar vaak wordt dat dan al wel om een vakantie heen gepland.
    12 weken lijkt me ook wat veel. En herfstkinderen zijn hier over het algemeen 'bespreek' kinderen. Mijn jongste is van 27 oktober en heeft dus maar kort gekleuterd. Maar ook dat hangt van school af en hun beleid hierin natuurlijk.
    Overigens heeft de jongste - door de oudste die wel leerplichtig was toen- natuurlijk ook amper school gemist.

    Maar oke; informeer eerst even of school hier wat over te zeggen heeft. Mogelijk vind je het zelfs al in de schoolgids.
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    In 1 schooljaar een week en dan nog 1,5 week is wel echt veel.
    En je redenatie over geen oppas voor 4 kinderen...tja dat is geen reden natuurlijk. Dit soort opdrachten (als jullie daar beiden heen moeten) is dan geen optie meer zodra je schoolgaande kinderen hebt.
     
    Evanesco, Marchella en Biny vinden dit leuk.
  18. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Deze werkopdrachten heb ik al met school besproken en zijn geen probleem omdat het door het seizoens bedrijf van ons beiden zo is. Sterker nog, in de toekomst mogen we dit handhaven met ondersteuning van thuisscholingsopdrachten.
    Ik heb de formulieren al liggen waarmee je moet aantonen hoe je onderneming werkt en wat de verbinding is.

    Ik vroeg het meer wat mensen bij niet leerplichtige 4 jarigen aan ' fun vakanties' opnemen.
     
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Zegt alleen de school dat en vindt de inspectie dat ook goed?
    Op onze school zitten nl best een hoop kinderen van ouders met seizoenswerk (kermis) en zij reizen mee met hun ouders van april tot aan oktober. Dan zijn ze dus niet bij ons op school maar gaan naar de rijdende school. Thuisonderwijs in NL is bijna niet mogelijk en zo'n rijdende school is 1 van de weinige opties die dus wel mogen van de inspectie, daarbij gaan zij dus de gehele zomervakantie gewoon naar school om het aantal schooluren te halen.
    Ik kan mij moeilijk voorstellen dat ze jullie situatie wel goed vinden.

    Buiten dat moet je goed overwegen of je dit voor je kinderen wil. Zij krijgen zo een uitzonderingspositie. De kermis kinderen hier zijn met een hele groep, dus dat wordt al veel normaler gezien.
     
  20. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.881
    2.882
    113
    Noord-Holland
    Ik vind ook dat 4jarigen gewoon naar school moeten. Als in, straks neemt iedereen buiten de vakanties een weekje hier en daar. Dat doet niets voor de continuiteit. Ze hebben natuurlijk ook al de regulierr 12 weken vakantie per jaar.

    Op de vrije school wordt wel aangehouden dat vierjarigen nog 4 dagen per wk naar school gaan en niet 5. Gebruikelijk houd je ze dan op woe thuis maar in overleg kan een andere dag wellicht ook. Mss kan je daar wat weekendjes mee vullen?
     

Deel Deze Pagina