Nieuwe fase..

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Angel1980, 5 jul 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Even delen met jullie ;)

    Vandaag zijn we er achter gekomen dat mijn dochter ongesteld is geworden, een mooie en bijzondere fase in haar leven! Verliep anders dan ik dacht dat het zou verlopen, zo'n 'speciaal' moment. Ik was namelijk de was aan het sorteren was en ik kwam een broek van haar tegen met een rode vlek erin.. :rolleyes: Ze had het niet door dat ze was doorgelekt (of gewoon pure vermijding vanuit haar kant ;)), maar ze had behoorlijk mazzel, aangezien ze maandag of dinsdag met die broek naar school was gegaan (niemand heeft het gelukkig gezien). Nu snap ik haar 'pubergedrag' van de laatste tijd ook iets beter, het was gewoon PMS! :D

    Maar zonder gekkigheid, wat gaat het dan ineens snel. Ze is wel relatief jong (11,4), maar heeft laatst een flinke groeispurt doorgemaakt, zowel lengte als de vrouwelijke vormen.

    Ze reageerde relaxt, zei wel dat ze echt niet doorhad dat ze ongesteld was geworden. We hebben het er ook wel veel over gehad, dus ze wist dat het vandaag of morgen zou kunnen beginnen.

    Zo start je nog een topic dat de borstgroei op jonge leeftijd is gestart en zo ben je drie jaar verder en is ze vandaag een jonge vrouw geworden. Waar blijft de tijd...:oops:
     
    Gizzie1983 vindt dit leuk.
  2. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Oh, dat wel vroeg, maar het kan inderdaad al. Was je er zelf ook zo vroeg bij? Gelukkig is ze er zelf aardig relaxed onder.
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  3. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Ik volgens mij niet (ik was rond mijn 13de voor hetbeerst ongesteld), maar mijn schoonmoeder wel en ze heeft duidelijk ook de genen van haar vader (en schoonmoeder :rolleyes::p)

    Ze heeft ook geen overgewicht (eerder tegen de ondergrens aan), dus dat is het ook niet. Maar als je haar zou zien dan geloof je ook wel dat ze 14 is o_O. In feruari (op de open dagen) waren er brugklassers die kleiner waren als dat zij was. En na de zomer gaat ze naar groep 8, dus zij komt behoorlijk 'groot' binnen op het VO. Ik hoop alleen dat ze nog wel wat gaat groeien :oops:. Ze is nu denk ik 158 cm. Als ze 165 wordt ben ik blij!
     
    Jo79 vindt dit leuk.
  4. Niveah

    Niveah Fanatiek lid

    4 dec 2014
    3.528
    1.391
    113
    Vrouw
    Spannend is dat he! Ik was zelf ook 11. Fijn dat ze zo relaxed reageerde. Ik vond het verschrikkelijk. Ik speelde nog buiten en voelde me echt nog een kind zeg maar ook
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  5. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Dat lijkt me idd erg vervelend dat je er nog niet aan toe was... :oops:

    En ja, ze was wel echt wel oke met de situatie. En ik gaf volgens mij zelfs een 'boks' :DModerne moeder :roflmao:
     
    Gizzie1983 vindt dit leuk.
  6. Niveah

    Niveah Fanatiek lid

    4 dec 2014
    3.528
    1.391
    113
    Vrouw
    Haha super fijn hoor! Nieuwe fase. Geen meisje meer maar grote dame.. gek is dat. Ook het idee dat mijn dochter over 5 jaar ongesteld kan worden pfff
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  7. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Dat is vooral ook zo gek. Zo zijn ze nog klein en afhankelijk van je en 'ineens' groot en onafhankelijk :rolleyes:
     
    Jo79 vindt dit leuk.
  8. Niveah

    Niveah Fanatiek lid

    4 dec 2014
    3.528
    1.391
    113
    Vrouw
    Ja idd.. nu gaat het nog harder. Je ziet ze gewoon zo snel ontwikkelen en veranderen.. heel mooi maar ook gek
     
  9. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Ja, en zo’n cliché dat ze zo snel groot worden, maar het is echt zo. Nog een jaartje en dan gaan ze naar de middelbare school, wow, weer een nieuwe fase.
     
  10. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.199
    16.536
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Mijn oudste dochter is vorig jaar ook ongesteld geworden met ruim 11,5 jaar. Ze had al een hele lange tijd afscheiding in haar ondergoed en een week voordat het echt doorbrak had ik het er nog met haar over dat ze best eens ongesteld zou kunnen worden en ja hoor prompt kwam het. Nu zijn we bijna een jaar verder maar er zit weinig regelmaat in. Ze heeft het soms heel heftig met verlies van stolsels en enorme buikpijn of het is enkel wat bruine afscheiding. Nu gaat ze over een ruime week met handbalkamp en ik hoop dat het nog even uitblijft. Zou ik zo sneu vinden. We hebben alle soorten maandverband in huis die je maar kan verzinnen dus we zijn op alles voorbereid hihi Ze is nu ook echt klaar voor de brugklas, sociaal maar ook lichamelijk is ze er aan toe.
    Succes met je meisje, bij hele erge buikpijn neemt mijn dochter Naproxen en werkt heel erg goed.
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  11. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.550
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Hmmm.... ik/wij moeten ook maar eens in gesprek met onze oudste over het hele "gedoe"....
    Okay ze is nog "maar" 9, maar ze is wel behoorlijk groot en zwaar. En volgens een vriendin zit ze inmiddels boven het gewicht waarop we de menstruatie mogen verwachten. Al hoop ik echt van ganser harte dat het echt nog een paar jaartjes mag duren.
    Zelf was ik drie maanden voor mijn 14e voor het eerst ongesteld.

    Maar ja.... vorige week was ik met mijn beide dochters bij de huisarts ivm veel ziek zijn het afgelopen schooljaar en nu weer ziek (al hebben ze hier in Duitsland inmiddels de eerste vakantieweek er op zitten) Volgens de HA waren haar humeur en huilbuien niet direct te koppelen aan "extra vatbaar voor ziekte" zijn. Hij vroeg ook nog of ze al menstrueerde.
    Naja, eerst volgende week maar bloedprikken bij beide dames, of ze niet alsnog iets geks onder de leden hebben. Jongste is meer dan 2 maanden afwezig geweest (oa heftige longontsteking) en de oudste 17 dagen het afgelopen schooljaar.
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  12. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Ik zie er zo tegenop, dat moment dat mijn oudste ongesteld wordt. Ze heeft al flink, vind ik iig, borstgroei, ze heeft al schaamhaar, krijgt al een paar sprietjes in haar oksels en al een beetje tijd echte afscheiding. Gelukkig heeft ze de haartjes in haar oksels nog niet echt opgemerkt want we hebben ooit afgesproken dat ze dan haar eigen scheermes zou krijgen toen ze nog wat jonger was en eeuwig zeurde om een scheermes. Ze is gelukkig wel heel trots op haar borstgroei en haar haartjes, alleen dat ongesteld worden lijkt haar niet zo fijn. Nou ja groot gelijk ook natuurlijk, ik ken niemand die dat fijn vind. Mijn dochter is ook 11. Zelf was ik echt net 12 toen het opeens kwam.. Ik hoop wel dat het nog even gaat duren voor haar.
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  13. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Ik hoop het ook voor je dochter, niks zo vervelend als ongesteld zijn en van huis zijn en moeten sporten :$

    En het komt dus ook behoorlijk wisselend? Ik ben nu benieuwd hoe het zich hier ontwikkeld. Zo duim dat het niet tijdens de vakantie komt, vooral i.v.m. het zwemmen :rolleyes:

    Is jouw dochter trouwens nog veel gegroeid? Of was ze al lang? En ik herken het trouwens wel m.b.t. de middelbare school. Ze zijn dan sociaal- emotioneel en fysiek er echt aan toe. Hopelijk geeft ze dat een goede start. Mijn dochter moet alleen nog groep 8 overleven ;)

    En thanks voor de tip! Ik zal wel wat zwaarder spul in huis halen qua medicatie.
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  14. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Dan heb je idd wel zorgen om je meiden, wat vervelend voor jullie.. Ik hoop dat er niks geks uit het onderzoek komt en dat hasr menstruatie ook uitblijft. 9 jaar is wel erg jong. Heeft ze andere lichamelijke ontwikkelingen doorgemaakt? Ik denk aan borstontwikkeling, oksel- en schaamhaar en witte afscheiding?
     
  15. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Snap ik, je hoopt altijd dat ze niet heel jong zijn. Het klinkt alleen idd dat het niet heel lang gaat duren vrees ik.. Wat ik wel zie is dat ze er qua lichaam en op sociaal-emotioneel gebied er aan toe is. Het is geen 'meisje' meer, echt wel al een jonge dame. Dat scheelt enorm. Hoe erg is het als je meisje er nog niet aan toe is en het wel wordt.

    Hier is ze trouwens niet blij met haar oksel- en schaamhaar en borsten (al een cup A o_O). Ze weigert ook een bh te dragen :rolleyes: En omdat ze slank is zie je dat het echt alleen borsten zijn en niet zoals bij mij toen ik jong was nog met wat extra vet :p
     
    cactusje vindt dit leuk.
  16. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.199
    16.536
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Mijn dochter was een jaar geleden ongeveer 1.60 dus best lang voor een 11 jarige. Ze is nu om en nabij de 1.65, dus ze is wel iets gegroeid. Wel zie ik dat al haar vriendinnen haar nu voorbij schieten terwijl die altijd een stuk kleiner dan haar waren. Ik verwacht dat er hooguit nog een aantal centimeters bij zullen komen maar veel zal het niet worden denk ik. Maar ze ziet er prima uit zoals ze nu is, zelf wil ze graag langer worden.

    Momenteel lijkt de menstruatie door te gaan breken, zou opzich goed uitkomen want dan heeft ze het ergste gehad wanneer ze zaterdag met kamp gaat. Woensdag laatste schooldag ivm afscheid groep 8, nog wel de eindmusical, hopelijk dan weer niet teveel buikpijn maar dan kan ze de naproxen nemen en ruim maandverband dragen. Afgelopen winter is ze een keer doorgelekt op school, ook zo ellendig. Ze had gelukkig een zwarte broek aan maar ze was intens verdrietig.

    Komt wel goed met je dochter in groep 8, mijn dochter heeft het op een gegeven moment ook tegen een aantal goede vriendinnen verteld, wilde ze eerst niet maar het niet willen douchen na de gym bracht toch vragen en dan kan je beter eerlijk zijn. Pas hoorde ik ook van 2 andere meiden uit haar klas dat ze al ongesteld zijn. Ze worden zo snel groot.
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  17. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Wat fijn, dan heeft ze inderdaad het ergste gehad. En dat doorlekken lijkt me ook naar voor die jonge meiden. Hier was pnze dochter ook doorgelekt, maar gelukkig had niet het door.

    En met de vakantie? Hoe doen jullie dat met zwemmen? Nog geen tampons denk ik? (is een aanname hoor, maar dat komt omdat ik denk dat zulke jongen meiden dat nog niet durven)

    En ook hoop dat ze vriendinnen in vertrouwen gaat nemen, maar voorlopig is het één groot geheim en weten 'officieel' alleen mijn man, ik en onze zoon het ;)
     
  18. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.199
    16.536
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad

    Nee hoor tampons gebruiken we niet. Een maand of wat geleden heeft ze het geprobeerd ivm een zwemfeestje maar dat lukte echt niet. Is allemaal veel te onwennig dus naar dat feestje kon ze niet. Was niet leuk en ze was best verdrietig maar we hebben er goed over kunnen praten en hoe lullig het ook klinkt, dit zijn ook teleurstellingen waar ze ook mee moet leren omgaan.
    Gelukkig zijn we de vakanties tot nu toe redelijk goed doorgekomen, in februari waren we een midweek weg en toen leek het te komen maar toen heeft het niet doorgezet dus kon ze gewoon zwemmen. Zelf gaan we begin augustus een weekje weg maar er is echt geen pijl op te trekken wanneer ze het zal krijgen dus dat maakt het lastig. Als er regelmaat in zit is het net allemaal wat makkelijker te plannen dus we duimen maar weer voor een menstruatieloze vakantie ;)
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  19. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.550
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Nog even afwachten, donderdag bloedprikken. Ze heeft wel al wat borstontwikkeling. Voor de rest merk ik er nog niet heel veel van. Maar de borstontwikkeling kan ook komen door haar overgewicht.
     
    Angel1980 vindt dit leuk.
  20. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Spannend! En succes morgen.
     

Deel Deze Pagina