Wie gebruikt hier een menstruatiecup? Ik overweeg er een aan te schaffen en vroeg me af hoe je het tussendoor schoonmaken van de cup doet in een openbaar toilet waar geen kraantje in het wchokje zelf is? Schoonmaken met wcpapier? (En is dat wel schoon genoeg?) Flesje water mee en afspoelen boven de wc? Dat is de vraag die mij tot nu toe een beetje tegenhoud tot aanschaf...
Even afvegen met een wc papiertje kan inderdaad. Of met een flesje water als je dat bij de hand hebt. Ik heb ook wel eens gelezen dat je er zelfs overheen zou kunnen plassen omdat urine steriel is. Ik leeg m gewoon en spoel m om zodra ik daar de mogelijkheid toe heb. Sowieso kun je een cup langer in houden dan een tampon, dus het komt maar weinig voor dat ik m ergens moet verschonen waar geen kraantje is. Aan t einde van iedere menstruatie kook ik m uit, maar tussendoor spoel ik m gewoon goed af. Ik vind mijn menstruatiebloed niet vies.
Een menstruatiecup hoef je pas om de 12 uur te ‘verwisselen’ (schoon te maken) en aangezien ik de mijne 9:00 en 21:00 schoonmaak heb ik dat tot nu toe nooit op een openbaar toilet hoeven doen. Ik zou gewoon vochtige toiletdoekjes altijd bij je hebbem, waar alleen water in zit zegmaar. Dat werkt beter dan een toiletpapiertje en dan hoef je in principe niet naar de wastafel en terug ofzo.
Oke top, even afvegen met een papiertje kan dus ook. Ik maak vaak lange werkdagen van 12+ uur tot laat in de avond/nacht, dus verschonen in het openbaar zal er sowieso bij komen kijken. Ik ga 'm maar gewoon eens aanschaffen
Inderdaad met een wc-papiertje kan. Maar hoeft niet eens, gewoon leeggooien is ook oke en dan als je weer thuis bent goed afspoelen.
Nog een voetnoot: je kunt de cup lang dragen, maar niet als je veel vloeit. Ik ben onwijs blij met mijn cup en wil nooit meer terug. Maar de eerste twee dagen moet ik toch echt om de drie uur even leeggooien. Maar voor 'even tussendoor' voldoet wc-papier prima. Een flesje water erbij is helemaal top. En thuis gewoon weer onder eigen kraantje op de wc. In het begin is het hannesen, maar de nadelen wegen niet op tegen de voordelen.
Hier leeg ik hem overdag meestal ook nog een keer tijdens de eerste 2 dagen. Als er geen kraantje is gooi ik hem gewoon leeg, niet met een wcpapiertje dan blijven er papiervezeltjes aan plakken.
Ik leeg ‘m iedere 4 uur, op lichte dagen iedere 6 uur. Op een openbaar toilet giet ik er wat water uit een flesje door/over.
Geen nieuwe info, hele.aal rens met alles hierbiven, ik ga nooit meer terug. Ik heb een MeLuna van cutecotton.nl Daar staat ook handige uitleg en info over de maatvoering op.
Ik heb de mijne ook besteld via cute cotton. Heb eerst email contact met ze en toen aan de hand daarvan een menstruatiecup besteld. Nu 1x gebruikt en ik vind het fijn. Wel even wennen met inbrengen.
Ik zit er ook over te denken. Maar hoe doen jullie dat s nachts dan? De eerste twee dagen verlies ik zoveel bloed dat ik iedere 2 uur mijn tampon moet verschonen, anders lek ik door. 'S nachts doe ik dan 1x een nieuwe tampon en ik draag er dan maandverband bij. Want 1x een nieuwe tampon is 's nachts lang niet voldoende, maar ik heb geen zin om vaker op te staan. Heb mijn nachtrust hard nodig. Kun je zo'n cup 's nachts lang inhouden?
De eerste dagen moet ik ook 's nachts de cup legen, op medium/lichte dagen slaap ik heerlijk door zonder gedoe. Wel draag ik er dan maandverband bij (geen wasbare, maar wel 100% katoen), dan lig ik gewoon veel meer ontspannen omdat ik weet dat het niet erg is als er toch wat lekt. Als het echt alle hens aan dek is leg ik zelfs een extra handdoek op mijn matras. (Tja, de eerste twee dagen zijn gewoon rampzalig, wat ik ook gebruik... en ik slaap erg diep). Mijn cup gaat langer mee dan een tampon, dus dat is een vooruitgang. Op normale dagen hoef ik er 's nachts niet uit, dan leeg ik hem voor ik ga slapen en daarna pas weer als ik wakker wordt. Ik heb trouwens een organicup. Goed uitgezocht wat ik wilde, had geen zin om online te bestellen en deze verkopen ze bij de Kruidvat.
Ik vloei dan minder heftig dan sommigen van jullie als ik het zo lees. De eerste dagen verschoon ik m na 4 a 5 uur, de overige dagen na 8 a 9 uur. 's Nachts houd ik m gewoon in, ik ben nog nooit doorgelekt. Er kan vrij veel in, hij is bij mij nog nooit vol of bijna vol geweest. Ik heb een divacup.
Ik heb het vorig jaar geprobeerd maar ik blijf lekken ... ik wen ook niet wat ik fout deed ... misschien toch nog maar eens proberen ...
Misschien heb je een te kleine of te slappe cup gebruikt? Check hier eens of je de goede maat hebt. https://www.cutecotton.nl/menstruatiecup/alles-over-menstruatiecups Bij FAQ staan nog meer tips.