dagje Parijs?

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door Grietjenb, 2 aug 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Grietjenb

    Grietjenb Niet meer actief

    hoi hoi,

    wij gaan in Frankrijk op vakantie. Nu zitten de oudsten: "het is nu niet ver rijden naar Parijs, gaan we een dagje?"
    Ik heb even snel zitten kijken. Ik denk dat we het beste net buiten Parijs kunnen parkeren en dan de metro pakken. Ik denk dat Saint Denis goed kan. Klopt dat?
    Wie heeft tips wbt metro ed?

    Laat maar horen, alle tips zijn welkom!
    We gaan met het hele gezin, de oudste is 18, de jongste ruim 2,5 jaar.
     
  2. elsie89

    elsie89 Fanatiek lid

    27 sep 2014
    3.645
    1.251
    113
    randstad
    Metro in parijs is super simpel. JJekoopt een dagkaart en volgt de lijn naar welkstation je wilt. Ik zou zeggen kijk vantevoren even wat je wil zien en welk metrostation er dichtbij is dan gaan met die banaan (ik heb het mijn 18e gedaan dus jullie kunnen het vast ook)
     
  3. A new day

    A new day Actief lid

    6 mrt 2015
    267
    111
    43
    Arnhem
    Heerlijk een dagje Parijs! Fantastische stad en mis het nog iedere dag.

    Buiten de stad heb je heel veel kleine plaatsjes met treinstations waarbij je voor 3 euro met de trein zo uitstapt bij het centraal station in Parijs (Gare du Nord).
    Woonplaats van waaruit wij altijd naar Parijs gaan met de trein is Domont, ten noorden van Parijs. Je parkeert gratis je auto in die plaats en met 20 minuten ben je er. Onderweg heb je al mooi uitzicht op de sacre coeur.
    Saint Denis zou ik absoluut niet parkeren! Dit is de slechtste buitenwijk van Parijs en daar staat je auto absoluut niet veilig. Naast t feit dat daar over straat lopen ook niet lekker voelt. Heb dit meerdere malen gedaan en een kennis van ons woonde daar in de buurt.
    Ik zou dan eerder een woonplaats pakken waarbij je met 20 minuten met de trein in Parijs zit.
     
    Zonnestralen vindt dit leuk.
  4. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.243
    28.255
    113
    Saint Denis is geen goede buurt. Ik zou naar Vincennes rijden (Parc floral, château Vincennes) , daar is ook gratis parkeren. Vanaf daar kun je metro lijn 1 nemen.
    Heb je een milieusticker?
    Op welke dag willen jullie gaan?
     
    Zonnestralen vindt dit leuk.
  5. Grietjenb

    Grietjenb Niet meer actief

    Nee we hebben geen milieu sticker. We zijn van plan om op donderdag te gaan.
     
  6. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.243
    28.255
    113
    Donderdag is een goede dag. Niet te druk en alles is open.
    Zonder sticker kom je Parijs niet in (of je krijgt een boete) , ik weet niet hoe dat zit met Vincennes. In principe is dat een andere stad maar aangezien het tegen Parijs aanligt zou het zomaar kunnen dat ze dezelfde regels hanteren.

    Ik weet niet waar je verblijft maar anders kun je naar een RER station rijden (zijn soort van stoptreinen). Ik raad je RER lijn A aan.
    Al het openbaar vervoer hanteert de zomertijd. Minder treinen/metro's/bussen dus.

    https://www.ratp.fr/en
     
  7. Casara

    Casara Fanatiek lid

    20 aug 2014
    2.263
    416
    83
    Saint Denis idd niet doen!
    Je zou misschien ook nog bij Val d'Europe kunnen parkeren.
     
  8. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    12 mei 2017
    7.933
    12.187
    113
    Wat heeeel leuk voor je tiener om te zien is, de catacomben. Mijn Puber van bijna 18 deed dat bezoekje met mijn Man, anders slaapt Kleuter nml nooit meer.

    https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Catacomben_van_Parijs

    Je kunt kijken wat je wilt zien, je hebt opzich niet een dagkaart nodig hoor. Je kunt ook losse carnets kopen van 1,20 euro per stuk. Je bent er zo super kort, ik zou gewoon 1 wijk uitkiezen en die op je gemakje bezichtigen.

    Veeeeeel plezier! Ik ga al heel mijn leven meerdere keren per jaar naar Parijs en ik heb nog steeds niet alles gezien :)
     
    A new day vindt dit leuk.
  9. Grietjenb

    Grietjenb Niet meer actief

    Bedankt voor alle tips!
    Eerst waren we van plan om vandaag te gaan, maar de weersverwachting voor vandaag was niet best. Daarom zijn we gisteren geweest.
    We zijn met de auto naar charenton-le-pont gereden. Daar de auto in een parkeergarage gezet en de metro gepakt.
    We hebben de highlights van Parijs gedaan. We zijn gestart bij de Notredame. Op het plein ervoor lekker geluncht. Daarna gewandeld naar Centre Pompidou en het Louvre en de arc de triomph. Daarna met de metro naar de Eiffeltoren. Die hebben we beklommen.
    De kinderen vonden het geweldig!
    De rit naar huis was nog wel een dingetje. Toen we om een uur of 10 wegreden zagen we de file al. Bleek de A4 afgesloten te zijn:eek:
    Toen dus in het donker, met twee auto's achter elkaar, met de tomtom op zoek naar een plek waar we wel de A4 op konden.
    Daardoor wel erg laat thuis;)
     
    Cindy1977 en elsie89 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina