Dit was bij de eerste, ik denk dat hij meisjes niet zo leuk vind Maar het klopt wel wat je zegt, ik hoor het vaak om me heen. Of toen ik zwanger was van de tweede:"Nu wil je zeker wel een jongetje?" Of idd wat hier boven staat, dat mensen verbaasd zijn als je al een jongetje en een meisje hebt,je nog graag een derde wil.
Wildvreemde vrouw op straat: “Moet dat kind geen sokken aan? Dat is toch zielig!” Kijkt me heel afkeurend aan. “Nee mevrouw, ze heeft straf, dus ik heb haar sokken afgepakt” En toen smeet Bo ze vrolijk op de grond
Mijn dochter was ook kampioen in sokken uittrekken. Op een dag stond man met haar op de jongens te wachten op het schoolplein toen opeens een dame heel hard en redelijk paniekerig riep: haar voet is helemaal bloot, ze krijgt het veel te koud, kun je niet op je kind letten!?! Enz. Mijn man kreeg echt een hartverzakking en dochter begon te huilen. Andere moeder van het schoolplein pakt sok van de grond en trekt die bij dochter aan. Waarop dochter haar vies aankijkt, sok uittrekt en weer net zo hard op de grond gooit. Tja, geen redden aan.
Ik heb een gruwelijke hekel aan dat woord koningskoppel. Ik heb toevallig (zat geen knopje dat ik kon kiezen) een meisje en een jongen maar ik vind echt niet dat ik een beter/mooier/geslaagder of whatever gezin heb dan mensen met kinderen van hetzelfde geslacht. Denk ook niet van: wat jammer dat je geen meisje hebt, juist super stoer 2 knullen!
Wij wisten het geslacht niet tijdens de zwangerschappen - en wat word het? Een hond.. Oh en de leukste tijdens de zwangerschap van onze zoon - Hoe gaat het nu met de baby? Ja wel goed hoor, de baby maakt nu een koprol met een vinger in de neus SERIEUS?! Hoe weet je dat?
Die en wat word het? Was van een collega die wist dat we het geslacht niet wilde weten.. zoals iedereen dat wist. En die andere was meer gedoeld op de vraag erna
Toen ik vertelde aan mijn toenmalige klas en een lerares dat ik zwanger was (van de oudste) en vertelde hoe ver al, reageerde de lerares met: Ow dus er is no point of turning back? We hadden al zo lang gewacht op de oudste, die willen we echt niet kwijt hoor!! Oke wist ze natuurlijk niet.. Maar dan nog?!
Ja, die opmerking kreeg ik ook toen ik een jongen en meisje had ‘nu ben je klaar hè, meer keus is er niet’. Eh, ik wist niet dat het de bedoeling was dat ik door moest gaan tot ik een jongen en een meisje had en daarna je gezin compleet is. Oke, dat was het bij ons, maar vast ook met 2 jongens of twee meisjes. Het sokkenverhaal is herkenbaar. Al tig keer uitgetrokken, dus dan maar zonder sokken in het wagentje bij AH. Staat er een moeder achter me in de rij die keihard tegen haar dochter zegt ‘ah gut, die moeder denk dat het zomer is’. Hoepel toch op.
Destijds beviel ik 5 weken te vroeg van ons oudste kind. Ik werkte toen fulltime en moest nog 1 dag werken tot mijn verlof. Ik was doodmoe en onze zoon moest zowat twee weken in het ziekenhuis blijven en dan krijg je van die domme opmerkingen dag het wel ontzettend lekker zal zijn om zo’n lang verlof te hebben. Ik vond dat zo kwetsend en ook ontzettend dom.
Ik denk dat sommigen hier ook wel (soms misplaatste) humor te serieus nemen. Toen ik voor het eerst zwanger was en we dit aan de familie had meegedeeld sprak mijn zwager tegen mijn vriend tijdens al het handen schudden: 'Do you know who the father is?' We hebben er smakelijk om gelachen indertijd. En zo was het ook bedoeld uiteindelijk...
Een vriendin van destijds (we waren jaar of 17) begreep maar niet dat als ze in de ene stad haar geld op de bank stortte ze dat in een andere stad weer kon pinnen.. Zelf kan ik er ook wat van: Als kind begreep ik niet hoe ze nou van te voren wisten wat er op tv kwam(tv gids). Dat was toch maar afwachten? En.. De hele buurt was versiert voor het wk. Van een flat naar een andere flat hingen vlaggenlijnen en ik vroeg me af hoe ze die vlaggen zo omhoog hadden gekregen Ohja mn tante bij mn nicht vond het maar gek dat ze een voorraad moedermelk kolfde want als ze over ging op flesvoeding moest ze alles toch weer weggooien... pfff
Ik snap echt niet dat je bv geeft, we wonen niet in een derde wereld land. Er komt hier gewoon schoon water uit de kraan voor een flesje hoor!