De afgelopen dagen heb ik enorm liggen tandenknarsen en kaakklemmen in mijn slaap. Ik merk het echt nu aan mijn kaak, erg pijnlijk en stijf. Heb hier ook wel vaker last van, maar nu is het echt heftig.. Zit nu te denken om maandag een afspraak bij de tandarts te maken voor een bitje. Heeft iemand hier ervaring mee? Wordt het knarsen en klemmen dan minder? Dank je wel alvast voor de reacties!
Ik lees even mee. Ik knars al heel wat jaren, ben mijn glazuur er door kwijt geraakt en mijn tanden zijn onderaan zijn letterlijk glad geknarst heb ooit eens een bitje besteld wat je zelf op maat kon maken maar dat vond ik niks dus die heb ik na 1 dag weggegooid.
Ik ben een notoire knarser/klemmee, heb mijn tanden kapot geknarst. Inmiddels is dat netjes hersteld door de tandarts, en heb ik voor ‘s nachts een bitje. Heel fijn, het bitje is zo gemaakt dat je kaak een paar mm ‘open’ is, en dat is de ideale ‘ontspanningsstand’ schijnt. Klemmen en knarsen is onmogelijk met mijn bitje, en inmiddels associeer ik het zo met slapen dat het een beetje voelt als mij speen Als ik ‘m in doe, word ik meteen moe Ik slaap veel beter, word niet meer wakker met hoofdpijn (door het klemmen had ik enorme pijn bij mijn slapen), aanrader! Wel echt bij de tandarts laten maken, dat zit dan helemaal op maat en dus met exact die goede stand voor een ontspanning kaakhouding.
Hebben jullie er ook een van hard kunststof? Ik heb em nu zo’n 3 maanden en vind em wel fijn. Maar volgens mij klem ik nog weleens ‘s nachts. Alleen heb ik nu een buffer tussen mijn tanden idd. Ik hoorde van de tandarts dat deze uit een 3D printer komt.
Ik heb ook zo'n bitje. Het knarsen wordt niet echt minder, maar je gebit beschadigt er wel een stuk minder door. Dus zeker de moeite waard. Heb je misschien veel stress? Vaak komt het daardoor.
Ik kan met mijn bitje niet knarsen, door de stand van mijn kaak is dat totaal onmogelijk. Met klemmen hetzelfde. Het is dus echt iets anders dan puur een ‘hoesje’ over mijn tanden.
Ik heb ook echt een bitje. Speciaal laten maken door de tandarts op maat. Gewoon van hard plastic. Maar wellicht een ander dan die jij hebt. Bij mij zit die op mijn boven gebit.
Maar je kan er dus ook niet mee praten? Dus je wenst je partner welterusten en doet 'm dan in? En het laten maken lijkt me zo ellendig (foto's maken is bij mij al drama omdat ik zo snel moet kokhalzen), hoe ging dat? Ik klem zelf vooral en zo'n bitje is mij ook al eens aangeraden. Probeer er nu vooral overdag op te letten om mijn kaken te ontspannen (moeilijk!).
Ik kan er wel mee praten. Bij mij was het happen net zoals bij een beugel. Das wel minder. Van dat vieze spul in je mond.
Ja ontspannen is dan moeilijk hè? Dat ervaar ik ook. Heb momenteel niet mega veel stress. Geen idee waardoor het nu ineens weer is op komen spelen. Dank je wel voor de reacties. Ik had gelezen inderdaad dat een bitje vaak toch alleen te gebruiken is tegen slijtage, maar als ik de reactie van @Fuddey lees geeft dat hoop! Ik ga het aankaarten bij de tandarts.
Ik kan er wel gewoon mee praten. Ik moest een soort gel happen, boven en onder. Dat is even een irritant gevoel, maar mijn bitje is na 5 jaar nog steeds prima.
Ik ben er ook bekend mee. Doe het ook overdag (stress) maar ik ben door de tandarts doorverwezen naar een orofaciaal therapeut, kaakfysio. Dit heeft mij erg geholpen. Je krijgt oefeningen voor de kaak en ontspanninsoefeningen, en bij mij werkt her uitstekend. Heb tot nu toe nog geen bitje nodig!
Ik heb met foto’s maken nooit problemen dus ik dacht ook dat doe ik effe. ik ging meteen kokhalzen idd maar de tandarts heeft me er heel goed doorheen gepraat door met me mee te ‘ademen’ (rustig in... rustig uit...). Uiteindelijk ging het dus wel redelijk. Hij was ook heel begripvol gelukkig.
Ik heb jaren geleden een plastic bitje gehad, waarmee ik nog wel kon klemmen. Maar misschien zijn er tegenwoordig weer andere bitjes? Ik klem zo nu en dan ook in mijn slaap, misschien moet ik toch maar eens een nieuw bitje laten aanmeten. Iemand had het over ontspannen overdag, inderdaad best lastig! Een tip die ik een tijdje geleden las: je tong mag je gehemelte niet raken, als je kaak ontspannen is.
Hier ook onder behandeling bij de kaakfysio ivm klemmen en daardoor hoofdpijn. Ook een bitje sinds een maandje ongeveer. Kan er nog steeds mee klemmen, maar wel minder hard dan zonder.
Ik ben ook een tandenknarser/kaakklemmer. Heb jaren geleden hiervoor een bitje laten maken bij de tandarts. Die heb ik binnen een paar dagen kapot geknarst. Maar da's dus niet helemaal normaal als ik het zo lees
Heb je toevallig veel stress? Bij mij veroorzaakt stress het kaakklemmen of maakt het in ieder geval een stuk erger. De tip van je tong en je gehemelte is inderdaad een goede. Verder is het gewoon rete irritant en krijg ik er knallende koppijn van Ik denk dat het een goed idee is om de tandarts te bellen!
Ik heb een splint tegen het kaakkrampen. Werd sochtends altijd wakker met onwijze koppijn en pijn mn kaken. Daarnaast moest ik hem gebruiken om mn kaak gewrichten /spieren te corrigeren, omdat ze te gespannen waren door de stress. Hierdoor liep ik risico dat mn kaak spontaan uit de kom kon vliegen Het heeft zeker wel geholpen , maar misschien komt t ook omdat ik minder stress heb of er anders mee om ga ? Soms als ik me druk maak ofzo, en ik let er op merk ik dat ik nogsteeds zo achtelijk aan t krampen ben. Voor de nacht gebruik ik hem haast niet meer,ik vergeet hem vaak in te doen Ik zou het zeker even met de tandarts bespreken voordat je alles aan gort bijt, dat zou echt zonde zijn. Sterkte!