En nogmaals niemand ontkent het bestaan van depressies of psychoses hoor. Ik ook niet. Dus volgens mij was je uitbarsting (je persoonlijke uitval, die ik overigens niet zo netjes van je vind maargoed je zal het wel even nodig hebben gehad) niet zo noodzakelijk en relevant. Zullen we het verder gewoon netjes en volwassen houden?
Bedoeling of niet iedere vrouw de een pnd heeft/gehad wordt hierdoor aangesproken. Je bestempeld ons als zwak terwijl dat niet zo is. Af en toe een glaasje geen probleem idd. Maar lees van jou regelmatig dat je drinkt en dan nog gaat rijden ofzo. Moet je helemaal zelf weten
Ik bestempel helemaal niemand als zwak. Aparte constatering ook. En ik heb in mijn leven enkel nog gereden met welgeteld 1 glas alcohol omdat ik gewoon weg niet veel meer durf, idd mede door mijn fobie maargoed. Apart dat dit dan iets is waar je me op wilt terechtwijzen? Mag hoor maar ik snap net verband niet zo. Deze discussie lijkt me niet zo relevant omdat het niets meer te maken heeft met de oorspronkelijke post. Ben je een beetje uitgeraasd dan nu? Hopelijk heeft het je geholpen. Ik heb niemand hier als zwak bestempeld dus zou fijn zijn als jij dat ook niet doet
Ik heb een broer die dus al vanaf tienerleeftijd meerdere keren per jaar psychoses heeft.ondanks zijn medicatie. Hij is ziek en als hij in een psychose zit is het alsof iets hem volledig over neemt, hij heeft op dat moment totaal geen besef van wat er gebeurd en ja hij heeft dus al bij menig medewerker van zijn psychiatrische instelling verwondingen toegebracht waarvan hij zelf niks af weet. En dat is onder andere dus wurgpogingen,gebroken botten (oa iemands bovenbeen) en dat dus in een omgeving waar mensen werken die getraind zijn in het herkennen van psygoses. Niet hij, maar datgene wat hem overneemt heeft dan de regie en controle. Dus dat is de schuldige, zijn ziekte. Dus nee, ik zal vooral boos zijn op de situatie, boos zijn dat de signalen van haar ziekte niet zijn opgemerkt, boos zijn dat ik mijn kind kwijt ben aan zo'n vreselijke ziekte.
Oh en als je een excuses wilt omdat je je bijv aangesproken voelt: dan wil ik die zelfs ook nog wel geven: excuus als ik iemand hier heb beledigd of wat dan ook, dat was in elk geval niet mijn bedoeling.
Ik doelde daarmee op mensen hier op het forum. Ik heb niemand hier zwak genoemd. Maargoed. Lieve @Oceanna mijn intentie was zeer zeker niet om iemand hier op het forum als zwak te bestempelen of wat dan ook want dat vind ik gewoonweg niet. Als dat zo overkomt dan heb ik mij te lomp uitgedrukt. Maar ik vind het wel heel triest dat in dit geval haar kinderen de dupe zijn geworden en ik vind het ook oprecht jammer dat de vrouw ik kwestie niet eerder de juiste hulp heeft gehad. Mijn verdere reacties lijk je over het hoofd te zien. Vind ik mezelf zwak in bepaalde situaties? Ja zeer zeker wel. Je noemde al mijn kotsfobie. Voor anderen vast als een enorme aanstellerij. Dat snap ik ook. Ik hoop in elk geval dat je mijn excuses accepteert en heel veel meer hoef ik er niet over kwijt. Ik denk dat er nu wel genoeg is gezegd. Alvast welterusten!
Schrok ze dan achteraf toen ze beter was van die gedachten of waren dat vlagen van "verstandsverbijstering" met daartussen ook heldere momenten zodat ze zich besefde dat het niet goed ging? On topic, ik las vandaag een stuk in de telegraaf dat deze moeder voor de rechter verklaard heeft ontzettend veel spijt te hebben.
Jammer dat er zo op de man af gereageerd moet worden hier. Waarschijnlijk zijn er die zich aangevallen voelen, nergens voor nodig toch? Ik ga geen mening geven over dit gebeuren. Ik kan er namelijk ook niet bij. Wat mij wel opvalt is dat ik het idee heb dat het hier vooral ‘opgenomen’ wordt voor de moeder. Ik snap niet zo goed waarom? Ik bedoel... herinneren jullie het drama met Ruben en Julian nog? Heel NL was in rep en roer, ik vergeet die periode nooit meer. Maar volgens mij was daar geen goed woord voor vader over. Waarom nu wel voor deze vrouw dan? Of heb ik iets gemist?
Off topic, maar wauw, wat spontaan! Alsof ik mijn kleuter half grijnzend "soooorriiiie" hoor mompelen nadat ze expres de schone was heeft natgespetterd ofzo. Excuses voor de topicvervuiling, de toon in de afgelopen paar berichten van mevrouw Sanders triggert bij mij ook hap-neigingen, vrees ik.
Ja ik snap dat dus ook niet. Men lijkt vooral medelijden te hebben met moeder, terwijl er 3 kindjes dood zijn en vader alleen overblijft. En ja, Ik heb zeker ervaring met een PND, maar dan nog snap ik niet hoe dat een excuus mag zijn.
Ik heb 2 keer een PND gehad en voel me totaal niet aangesproken door Nina, dus houd het even bij jezelf zou ik zeggen. Ik vind het veel erger dat een PND als excuus mag worden gebruikt voor het vermoorden van 3 kleine kindjes. Geen wonder dat een PND in de taboesfeer zit. Dit is toch niet goed te praten? Of ze nu wel of niet zichzelf was, het blijft vreselijk. Vooral voor die arme vader.
Niemand heeft alleen medelijden met de moeder. Ik heb intens medelijden met de vader en ook de grootouders als die er nog zijn. Het enige wat ik zeg over de moeder is dat "gewoon sterker zijn" niet op haar van toepassing is, dat dat hetzelfde is als van iemand met een lichamelijke ziekte zeggen dat ze sterker had moeten zijn. Als ze onderweg in de auto onwel was geworden en daardoor waren haar kinderen verongelukt, dan is dat ongeveer hetzelfde.
Het gaat over een psychose trouwens, dan ben je zelfs voor de wet ontoerekeningsvatbaar. En waarom? Omdat je dan niet verantwoordelijk bent voor wat je doet. Vreselijk zeker, maar niet haar schuld.
Er zijn gewoon echt alleen maar slachtoffers in dit verhaal. Vreselijk voor vader, voor grootouders, familie, vrienden. En moeder gaat deze loodzware last moeten dragen en zich áltijd schuldig blijven voelen, dat lijkt me al een onmenselijke straf voor iets wat haar is overkomen. Ik hoop dat ze allemaal heel goed worden begeleid.
Maar dan nog snap ik niet dat er nu zo over moeder wordt gesproken. Het is toch in en in triest dat dit is gebeurd? En ja, ik ben zeker wel voor een celstraf. Ze is voor een ieder levensgevaarlijk! Ze heeft veel en veel eerder aan de bel moeten trekken, dan had dit voorkomen kunnen worden. Dus ergens is ze zeker wel verantwoordelijk voor deze daad. En nogmaals; waarom is er altijd zo veroordelend gesproken over de vader van ruben en julian? En zo zijn er nog wel meer zaken vermoed ik, waarbij de dader ontoerekeningsvatbaar zou zijn.
Precies! Als vader dit had gedaan zou er worden geroepen dat hij aan de hoogste boom geknoopt kon worden. Er zijn zoveel zaken waarbij iemand ontoerekeningsvatbaar is, maar dat praat het nog niet goed.
Ik vind dat dus wel erg makkelijk gezegd. Ze had 3 kinderen, waar zij verantwoordelijk voor was. Zij had dus veel en veel eerder hulp moeten zoeken. En niet nu pas. Dat was dus te laat. En dit gebeurd echt niet van de ene op de andere dag, dat is een proces. Dus ik vind het zeker wel haar schuld.
Nee, dat is echt onzin, zo’n ppd kan sluimeren en daar zocht ze dus duidelijk wél hulp voor, maar een psychose kan van het een op het andere moment toeslaan.
Ik zeg helemaal niks over ‘als vader dit had gedaan dán’ want het gaat niet om een vader. Maar als een vader in een psychose zo handelt, zou ik niet anders reageren dan nu.