Die vader had zo ver ik weet geen psychose, en nee ik neem het niet op voor haar, ik probeer alleen uit te leggen dat als er idd sprake is van een psychose/pnd ze waarschijnlijk helemaal niet aanwezig was in haar lijf en ze dus niks bewust heeft gedaan of meegekregen. En dat ze in feite een marionet was die bestuurd werd door de psygose.
Dat weet dus niemand, aangezien hij dus wel zelfmoord heeft gepleegd daarna... maar ik kan me nu dus goed voorstellen dat hij dat wel gehad zou hebben, aangezien een ‘gezond’ mens zoiets niet zou doen.
Nou, ik heb er idd niet alle verstand van, gelukkig. Maar ik hoef me niet in te lezen om te weten dat een depressie of pnd in dit geval, niet zomaar van de 1 op de andere dag er is. Dat gaat sluipend. En als je kinderen hebt, vind ik het dus wel je verantwoording om daar dan zsm wat aan te doen. Dat is nu denk ik helaas niet gebeurd en heeft er dus een groot drama plaats gevonden wat niet nodig was.
Er wordt letterlijk beweerd dat het niet de schuld van moeder is. Dat vind ik wel goedpraten van de daad.
Punt alleen is dat de meeste moorden worden gepleegd door mensen zonder psychoses. En nee idd er valt bij hem alleen maar te gissen. En als je tot zo iets in staat bent heb je hulp nodig. En ik begrijp dat in deze zaak de moeder door psychiaters gediagnosticeerd is met een psychose. En wat het beste is voor straf/hulp laat ik aan de rechter over. Enige wat ik probeerde uit te leggen dat er bij een psychose nou eenmaal vaak niet aan de bel getrokken kan worden aangezien de patiënt zelf niet in de gaten heeft dat er iets is en en de omgeving vaak ook pas te laat. En verder viel ik heel erg over de veroordelingen van zwak ect.
Begrijp je dat deze moeder waarschijnlijk gevangen zat in haar eigen lijf en hoofd? En dus geen macht, controle of wat dan ook had over haar eigen gedachten, haar eigen handen, haar eigen voeten, haar eigen mond en woorden? Alsof je slaapwandeld? Het lichaam is daar maar de bewustheid niet.
Nou ook dan heb je niet 123 hulp hoor. Ik heb wel meerdere keren aangegeven bij het cb en huisarts dat het niet goed ging maar daar ging nog een hele tijd overheen voordat er serieus hulp kwam. Want het wordt ook vaak afgedaan als kraamtranen/hormonen. Pas toen ik weer een tijd aan het werk was merkte mijn manager!! dat er iets heel erg mis was.
Heel raar dat ze er zo aan voorbij gaan. Echte goede hulp krijgen is blijkbaar heel moeilijk. Fijn dat je manger t wel zag. Hoe is t nu met je ❤️ @blossom85
Fijn dat je maneger het opmerkte, en ik vind het heel slecht dat het afgedaan werd als kraamtranen/hormonen. Als een moeder aangeeft dat het niet goed gaat moet dat áltijd opgepakt worden in mijn mening. Hopelijk gaat het nu weer goed?
En een pnd ook. Direct na de bevalling was het raak hoor. Werd eerst traantranen genoemd, toen baby blues, en na 3 maanden toch een pnd.
Ja het gaat nu heel goed! Maar dat heeft lang geduurd hoor. Ik had ook totaal geen band met mijn dochter als baby en nu zijn we juist heel close. Dus dat is erg fijn. De genetische factor speelt bij mij ook mee hoor. Ik weet dat ik depressie altijd met me mee zal dragen. En ondanks dat ik dus al een achtergrond had van paniekaanvallen etc.. kwam de hulp niet zomaar. Ik kom vaak over als een sterk persoon die het allemaal wel aankan. Op de een of andere manier kwam mijn vraag om hulp niet over.
Ik ging superblij de bevalling in. Prima bevalling maar ik kwam jankend de dag erna het ziekenhuis uit en dat is niet meer overgegaan. Zo bizar.
Het werd niet echt weggewuifd (ik had tenslotte geen idee wat er met mij aan de hand was) alleen werd het pas later herkent. Baby blues bijvoorbeeld lijkt heel veel op een pnd alleen is de duur korter. 2 weken oid.
Ik denk niet dat iemand het wil goed praten dat ze drie kinderen heeft vermoord want dat is niet goed te praten. Dat is verschrikkelijk. Maar het feit dat ze een psychose heeft gehad is wel een verzachtende omstandigheid. Een postpartum psychose is ook iets anders dan een postpartum depressie (pnd) (zonder een pnd te bagataliseren want dat is gewoon ook verschrikkelijk heftig) Het grote verschil tussen die twee is, dat in het geval van een psychose de moeder echt ‘doordraait.’ Een psychose is een totale psychische ontregeling. Je raakt dan echt het contact kwijt met de buitenwereld. Het verraderlijke is daarvan ook dat er niet eens symptomen hoeven te zijn. Dus als ze echt een psychose heeft gehad dan zal ze ook ontoerekeningsvatbaar worden verklaard. De meeste moorden die worden gepleegd gebeuren nog steeds zonder psychose. Als deze vrouw geen psychose zou hebben gehad, Zou ik ook alleen maar woedend op haar zijn geweest. Maar als ze dat wel heeft gehad vind ik het niet alleen tragisch voor haar kinderen man en familie maar ook voor haar. Alleen maar verliezers als je het mij vraagt en met name de kinderen die het met de dood moeten bekopen. Ik denk dat men in dit topic alleen viel over de woorden van Nina Sanders dat “zij niet toestaat zwak te zijn” Een ziekte “zwakte” noemen is confronterend voor de mensen die er mee te maken hebben omdat toegeven dat je ziek bent ook juist zo voelt als zwakte. Als een ander dat dan nog even extra benoemd kan ik mij voorstellen dat dat pijn doet. Overigens heb ik ook postnatale depressie verschijnselen gehad en ik voel me niet aangesproken met betrekking tot zwakte. Ik weet namelijk dat het me juist sterker heeft gemaakt (uiteindelijk)
Precies dat. Ik heb hard gehuild toen we naar huis mochten. Ik wilde niet naar huis. Het heeft hier de depressie een jaar geduurd.