Bijles / supervisie geven.. opgeven bij de belastingdienst?

Discussion in 'De lounge' started by bunchy, Sep 3, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. tuc

    tuc Niet meer actief

    Als zelfstandige moet je wel aan de 1225 uur per jaar komen. Dat is gelijk aan 24 uur per week gemiddeld, kom je daar aan naast een betaalde baan?
     
  2. bunchy

    bunchy VIP lid

    Aug 21, 2009
    6,678
    515
    113
    Nooit en te nimmer
     
  3. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Je staat al ingeschreven bij de kvk zeg je... dan doe je toch elk kwartaal belastingaangifte?
     
  4. Treez

    Treez Niet meer actief

    Je moet minimaal 1225 werken om in aanmerking te komen voor bepaalde belastingvoordelen. Als je minder werkt, kun je wel als zzp-er werken, maar mis je dit voordeel.
     
  5. Treez

    Treez Niet meer actief

    Je doet elk kwartaal je btw-aangifte, mits je btw-plichtig bent. Mijn diensten zijn bijv. vrijgesteld van btw (zorg) en ik hoef geen btw-aangifte te doen. TS moet dus uitzoeken of ze voor haar diensten btw moet vragen.

    Je inkomstenbelasting doe je 1x per jaar en dat moet sowieso.
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja dat bedoelde ik ook. Omdat het daar ook al over ging met extra aftrekposten enz.
    Ondernemersaftrek en startersaftrek krijg je niet als je niet aan die uren komt.
     
    Treez likes this.
  7. bunchy

    bunchy VIP lid

    Aug 21, 2009
    6,678
    515
    113
    Ik ben niet btw plichtig gelukkig
     
  8. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    Jul 5, 2016
    4,697
    4,306
    113
    noord holland
    Ik denk dat er genoeg mensen niet alles opgeven bij de belasting. Of je nu een poetsadresje hebt of een kapper aan huis bent en niet alle klanten noteert.
    Wij hebben ook wel eens een stucadoor gehad die een grote project 'wit' deed en later een keer een klein muurtje 'zwart' deed.
    Dus ja het kan, dan geef je gewoon niet alles op, maar dat is makkelijker met handje contantje. Het hoort niet natuurlijk maat het zal vast vaker gebeuren. Ik denk dat mensen dat vooral zelf moeten weten.
    Volgens mij heb je wel normale aftrekposten zoals reiskosten, materiaalkosten etc. Ook als het onder 'inkomsten uit overig werk' valt. Je inkomstentotaal is namelijk het geld wat je verdient nadat je de gemaakte kosten ervan hebt afgetrokken.
    Als ondernemer heb je nog extra aftrekposten.
     
  9. bunchy

    bunchy VIP lid

    Aug 21, 2009
    6,678
    515
    113
    dank je wel!
     

Share This Page