Hoe doen jullie het huishouden?

Discussie in 'De lounge' gestart door Imona, 6 sep 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lloorrtt

    lloorrtt Niet meer actief

    Dagelijks:
    1x stofzuigen woonkamer
    Ramen lappen
    Rondslingerende spullen opruimen
    Douche drogen

    Wekelijks:
    1 keer per twee weken wc schoonmaken
    Keuken
    Dweilen
    Stofzuigen boven

    Maandelijks:
    Bedden verschonen
     
    iMoeder en Lafelife vinden dit leuk.
  2. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    3 okt 2009
    6.203
    266
    83
    Niet goed genoeg... hebben dan ook al 6 jaar een hulp voor 3 uur per week...

    Het interesseert me ook te weinig om me er druk over te maken. Natuurlijk gaat er een extra doekje over het toilet als één van de kinderen weer eens te haastig is geweest maar verder laat ik de boel behoorlijk de boel.

    Ik probeer wel de keuken in enigszins redelijke staat te hebben voordat ik de jongste naar bed breng (als dit berichtje af is) maar ook dat mislukt wel eens en dan kan het zomaar dat ik net als gisteren om 23.00 de vaatwasser in sta te ruimen :oops:

    Ik heb altijd wel respect voor ouders die zoveel structuur hebben dat ze 's avonds gewoon wel een uurtje door het huis vliegen! :thumup:
     
  3. juultje189

    24 jul 2012
    70
    25
    18
    ik had iets duidelijker moeten zijn geloof ik.
    Want ik wordt hier nu een beetje neer gezet alsof ik gek ben ofZo.
    Hier een kindje die hoogstwaarschijnlijk huisstofmijt allergie heeft ( dit kan nog niet getest worden te jong ‘maar heeft Al de eerste tekenen. Vandaar om de dag zijn beddengoed en knuffels . Aangezien die nog in een ledikant ligt en ik dan zo weinig was in de machine moet doen neem ik ons bed gelijk mee. En elke dag alles nat afstoffen . Ook is het nog de vraag of die allergisch is voor onze hond (vandaar 1-2 keer per dag stofzuigen . We hebben vloerbedekking. Zodra we zeker weten of het allergie is gaat de vloerbedekking er uit . In de slaapkamer hebben we het al vervangen voor een laminaat vloer.
     
    famofthree, Posh, DastyQueen en 4 anderen vinden dit leuk.
  4. juultje189

    24 jul 2012
    70
    25
    18
    Oké plinten enz doe ik gewoon omdat ik hou van schoon huis :) maar de rest is gewoon routine geworden. Wasmachine staat hier vaak aan omdat kleding van de apart gewassen moet worden (ook eczeem helaas)
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  5. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.541
    3.057
    113
    Maar je kan beddengoed toch gewoon bij je handdoeken gooien? En wat lakens opsparen?

    Lijkt mij nogal een werk om dat om de dag te moeten doen.

    Maar huishouden is ook echt mijn hobby niet
     
  6. Vita Rose

    Vita Rose Fanatiek lid

    6 aug 2015
    1.047
    34
    48
    Vrouw
    #146 Vita Rose, 7 sep 2018
    Laatst bewerkt: 7 sep 2018
    Ik wil jouw keuken weleens zien :)
     
    Imona en DastyQueen vinden dit leuk.
  7. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Ik doe ook zo goed als elke dag binnen de schuifpui lappen. Waarom, peuter met vieze vingertjes die elke dag weer haar vinger afdrukken achterlaat.
    Degene van de 3x per week ramen lappen vertelde dat ze een hond heeft, dan kan ik me voorstellen dat die met zijn snuit regelmatig tegen het raam en de deur aan zit. Alle ramen in het hele huis 3x per week vind zelfs ik veel.
     
  8. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Ik denk dat ik per saldo meer tijd met mijn kinderen kan besteden dan jou ondanks dat ik heel veel schoonmaak elke dag. alle uren opgeteld is het nog steeds minder dan de gemiddelde part time baan.
     
    tuc vindt dit leuk.
  9. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Heb er zojuist 1 besteld, de parketborstel zuigmond. Ben benieuwd of het wat is! Bedankt voor de tip :thumup:
     
    Biny vindt dit leuk.
  10. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Die van mij deed alleen grote dingen omdat ik zelf wekelijks de rest deed.
    Ze deed, ramen lappen, meubels van de kant om daarachter en onder schoon te maken, keukenkastjes van binnen, badkamer grondig soppen, deuren kozijnen en plinten afnemen dat soort dingen. Stofzuigen en dweilen als ze tijd over had.
     
    Imona vindt dit leuk.
  11. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Ik werk nu fulltime maar als ik geen werk zou hebben zou ik denk ik ook heel veel schoonmaken. Vind ik ook wel leuk dan. Ik vind het fijn om een schoon huis te hebben, zeker als ik veel thuis ben.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  12. Koon

    Koon Niet meer actief

    Dat is inderdaad genuanceerd. Zo staat het er in eerste instantie niet, maar gewoon 3x per week ramen lappen.
    Als hier vieze vingers op de ramen van de schuifpui zitten spray ik er wat glassex op en haal er een doek overheen. Maar dat heet geen ramen lappen.
     
  13. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Hier geen huisdieren en schoenen gaan uit in de hal. Ik dweil elke dag met de stoomreiniger en 1x per week met een sopje maar als je ziet hoe de doek van de stoomreiniger er elke dag weer uit ziet na het dweilen wil je dat echt niet uitstellen tot 1x in de 2 weken. Daarnaast heb ik een dochter van 2 die veel op de grond speelt en ik wil dat ze dat op een schone grond doet.
     
    Lovely83 en Ysabella vinden dit leuk.
  14. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Heb je een stoomreiniger die ook een opzetstuk voor tapijt heeft? Ik wil er ook graag een maar kom er niet goed uit welke.
     
  15. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Hier 1 tot 3 wassen per dag. Elke dag wel een handdoeken was (met de vaatdoek, dweil, theedoek en handdoekjes uit de toiletten erbij) en dan nog 1 of 2 kleding wasjes. Ik spaar geen was op voor een volle trommel. De was gaat niet aan voor 1 kledingstuk maar een halve trommel gaat wel aan. En dan 1x per week de bedden, dat zijn al 3 wassen.
     
  16. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Ik zou ook wel elke week 3x de ramen kunnen lappen, heb namelijk een hekel aan vieze ramen! Beneden doe ik ze sowieso wekelijks! Die van onze achterdeur vaker, want daar zit de jongste graag met haar vieze vingers aan.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  17. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Hier ook een huis waarin geleefd word hoor, maar wel een schoon huis zonder stof :p
     
    tuc vindt dit leuk.
  18. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Precies, het valt mij bij anderen waarschijnlijk echt niet op als er een week niet gestoft of gedweilt is (zolang er geen vlekken op de grond zitten) maar omdat ik thuis ben elke dag valt me in mijn huis alles op. Zo kijk ik nu naar boven en bedenk ik me dat ik de kristalletjes van de lamp in de slaapkamer al een tijd niet schoongemaakt heb, mooi klusje voor maandag ochtend.
     
  19. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Ik heb dat bij de ramen aan de voorkant, ramen van de voordeur en het raam in de keukendeur. De kat zit altijd in de vensterbank en de jongste zet overal zijn handafdrukken op :D maar dan doe ik het hele raam gelijk, kleine moeite. Ik ga niet met spray aan de gang, ik blijf dan strepen of vlekken houden en dan kan ik niet s avonds op de bank gaan zitten.

    De oudste en ik douchen elke ochtend, de andere twee om de avond. Het gastendoekje in de badkamer vervang ik om de dag, vaatdoekje elke dag. Maar ik kan er rustig 3 op een dag gebruiken (1 voor de ruimte die ik die dag aanpak, 1 voor de toiletten en 1 aan het eind van de dag die op het aanrecht ligt).

    De kinderen dragen elke dag een schone onderbroek, hemd, shirt en sokken. Zo kom ik rustig aan elke dag 1 was. Al het beddengoed dat verschoond wordt op maandag is goed voor 2 wassen. Al met al draait er eigenlijk elke dag wel een was. De twee badmatten en mat in het toilet gaan ook elke week in de was, dus het tikt mooi aan.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  20. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Het is dat bedden verschonen zo een rotwerk vind maar als dat niet zo was had ik het ook vaker dan 1x per week gedaan, niets zo lekker als slapen in een net gewassen bed (en het liefst buiten aan de lijn gedroogt).

    Misschien bedoelde degene die 3x per week de bedden verschoont dat het 3 bedden zijn en dat ze elke keer een ander bed doet (en uiteindelijk elk bed 1x per week?)
     
    Hopsatee vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina