Waar heb jij je over verbaasd vandaag?

Discussie in 'De lounge' gestart door Ffion, 18 aug 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.244
    28.259
    113
    Natuurlijk zit er verschil tussen de groepen. Ik had/heb het over een grote groep rondom Parijs. Verder ken ik geen groep Roma behalve deze. Ik weet een beetje wat zij doen en hoe zij leven door wat ik zie en hoor.
    Mijn eerste bericht ging ook over deze groep mensen, net zoals het ging over de Franse dames en heren hier uit mijn buurt in mijn supermarkt.
    Misschien was het niet helemaal duidelijk, dus bijdeze: ik heb het alleen over de groep Roma en Franse tokkies uit mijn buurt in Parijs :)
     
  2. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Ik doelde dus ook op zigeuners. Wilde het beestje niet bij de naam noemen, maar de referentie naar rozenverkopers op vakantie gaf het weg dacht ik. Aangezien die dus ook vaak hoofddoeken dragen meende ik die ook in de betreffende post te herkennen. Vandaar.

    En we hebben hier ook moslims. Weliswaar niet veel, maar in een dorp van 100 zielen waarvan 80% gepensioneerd moet je ook niet teveel verwachten... :roflmao:
     
    Lisanne1811 en KleineLai vinden dit leuk.
  3. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Bedankt voor je toelichting.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  4. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Het blijft een lastig iets. Je kunt gewoon niet hele groepen over 1 kam scheren door de negatieve dingen die 1 persoon of een groep van deze personen uit deze gemeenschap doen.

    Zo zijn niet alle priesters pedofiel.
    Niet alle moslims vrouw onvriendelijk.
    Niet alle belgen dom.
    Niet alle Hollanders gierig.
    Niet alle Roma's dieven
    Niet alle kampers asocialen
    Niet alle Surinamere lui
    Niet alle Amerikaanse tieners potentiele high school shooters
    Niet alle Marokanen terrorist
    en zo kan ik nog uren doorgaan met vooroordelen die zijn ontstaan doordat de negatieve dingen vaker benadrukt worden dan de positieve en mensen door ervaringen met 1 of meerdere personen een beeld vormen en dat beeld doorgeven/versprijden.
     
    fanona, Nescio, MyMiracle en 3 anderen vinden dit leuk.
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    De erg beroemde kamper die uit mijn stadje komt en al tijden het nieuws domineert doet het beeld van kampers geen goed helaas;)
     
  6. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Nooit geweten! Nog wat belangrijks geleerd op zp!
     
  7. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    De enige kamper die ik nu kan bedenken die regelmatig op tv komt is Frans Bouwer :roflmao:
     
    Grietjenb, In your eyes, tuc en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  8. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Ik heb zoiets echt serieus nog nooit mee gemaakt, niet eens iets wat erop lijkt.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    :roflmao::roflmao: die woont hier ook vlakbij, maar die bedoel ik niet.
    Degene die een legertje advocaten nodig heeft;)
     
  10. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Om on topic te blijven (en deze reactie vast voor te zijn) het verbaast me dat er nog niemand geklaagt heeft dat het al ... pagina's over hetzelfde onderwerp gaat. :p
     
  11. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Ik weet het echt niet? Is het die No surrender baas?
     
    tuc vindt dit leuk.
  12. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja Klaas Otto
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  13. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Oke ik wist niet dat hij een woonwagen bewoner is. Daarnaast is hij natuurlijk ook Hollander. Dan roepen mensen dus wel kijk typisch voorbeeld van een kamper maar ik denk dat niemand zal roepen, kijk een typisch geval van een Hollander!

    (niet naar jou toe hoor als algemeen voorbeeld).
     
    MyMiracle en tuc vinden dit leuk.
  14. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Ik dus wel regelmatig. Bij onze locale supermarkten, maar ook elders in Frankrijk. Misschien speelt dit probleem in Nederland niet zo, maar hier dus wel. Er zijn wel meer dingen hier die ik elders nog nooit heb gezien. Zoals de complete shantitowns in de bermen naast de snelwegen in Parijs bijvoorbeeld. Echt onvoorstelbaar. Jaren geleden waren het een groepje clochards die een tentje onder een brug hadden gemaakt, op een gegeven moment echt hele uitgestrekte kampen. Echt heel apart.
     
    KleineLai en Lisanne1811 vinden dit leuk.
  15. Schuurpapier

    Schuurpapier Niet meer actief

    HAHAHAHA :roflmao::roflmao::roflmao:
     
    Whysteria vindt dit leuk.
  16. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    21 apr 2013
    3.539
    1.551
    113

    Ja dit kan toch niet. Pa-gi-na's alweer over hetzelfde onderwerp. :p:p:p
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  17. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.244
    28.259
    113
    Dat is hier ook zo. Veel van hen kunnen ook niet goed lezen of schrijven wat ook niet helpt. Er wordt daar wel aan gewerkt trouwens. Leraren die vrijwillig daarheen gaan om de kinderen te leren lezen. Ook artsen die in hun vrije tijd naar het kamp gaan. Ziekenhuizen vertrouwen ze niet.
    Het is een wisselwerking denk ik. Wij vertrouwen hen niet, zij vertrouwen ons niet. (Wij en hen = Parijs en dit Roma kamp)
     
    NavyCrimson91 en DastyQueen vinden dit leuk.
  18. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    21 apr 2013
    3.539
    1.551
    113

    Oh haha ik dacht dat het om die man met die krullen en worstenbroodjes ging. Maar weet eigenlijk helemaal niet of hij in een woonwagen woont.:roflmao::oops:
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  19. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Ik heb jaren lang bij een groente kraam op de markt gewerkt en ik ken wel wat ze bedoelt ik ervaarde het alleen anders. Veel hollandse klanten riepen wat ze wilde hebben en wij pakten dat dan (appels peren noem maar op) veel Moslima's pakten zelf hun fruit na inderdaad grondige inspectie, ruiken en voelen en gaven het dan aan mij om in te pakken (terug smijten nooit meegemaakt). Niets hierin is fout of verkeerd het is alleen anders. En ik denk dat het een cultureel iets is dat deze vrouwen het liever zelf pakten en de beste fruit stukken er tussen uit haalden, een gewoonte, iets wat ze gewend zijn. Iemand die dat niet gewend is en niet weet waarom en dat niet vraagt zou dat kunnen zien als asociaal gedrag.
     
    Oceanna en Lisanne1811 vinden dit leuk.
  20. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.244
    28.259
    113
    Ja daar rij ik regelmatig langs. Locale overheid doet daar ook niets tegen. Ja, gratis vaccins uitdelen voor tbc :rolleyes::roflmao:
     

Deel Deze Pagina