Is bso echt zo duur?!

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door JJ1980, 24 sep 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Wij betalen ook dik 600€ p maand aan de bso.
    Maar ik hou van mijn werk, mijn man houdt van zijn werk. Ik zie het dan ook echt niet alsof de bso alleen van mijn salaris af gaat, nee dat dragen we samen.
    Ik kijk ook meer naar de lange termijn, over een jaar of 6 hebben we geen bso meer nodig. Heb ik toch al die tijd pensioen opgebouwd, meer financiele zekerheid gehad, geen gat in mn cv.
    Ik vind het eigenlijk gek dat mensen die een ton per jaar verdienen nog kinderopvangtoeslag van de overheid moeten krijgen, met een goed salaris moet je toch gewoon op eigen benen kunnen staan?
     
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.820
    113
    Ik vind dan weer dat de mensen met een ton aan salaris al meer dan genoeg belasting afdragen en dat ze daarom ook wel een tegemoetkoming mogen krijgen. Je hoeft niet gestraft te worden omdat je meer dan gemiddeld verdient.

    Hier ook jaren meer dan 600 betaald voor de opvang. Sinds dit jaar nog maar 100. Het is natuurlijk ook niet voor eeuwig dat kinderen naar de opvang gaan.
     
    Essie3 en Fristi2012 vinden dit leuk.
  3. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Via Grip op de Knip. Ze zitten landelijk. Google maar eens.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  4. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Dank je, dat is nl ook zo idd.
     
  5. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Ik zat net in Rotterdam in de metro tegen een poster aan te kijken en moest aan jouw post denken. Wie weet vind je dat ook wat:

    https://www.bbbsamsterdam.nl
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  6. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    En het zijn zo dus de partners van grootverdieners die 'gestraft' worden. Aan de ene kant worden vrouwen gestimuleerd om te werken maar als je man al genoeg verdient, laat dan maar zitten. Heel frustrerend.

    En dan kun je zeggen je moet de kosten over beide salarissen verdelen maar linksom of rechtsom: je houdt er toch hetzelfde aan over?

    Maar goed, andere discussie en persoonlijke frustratie :cool:.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  7. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Dank je, maar dat is ook vrijwillig. En ik denk dta schuldhulpmaatje me ook best wat tijd gaat kosten ;)
     
  8. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik kan de gegevens van dit jaar niet vinden, aangezien ik een lapzwans ben en mijn man dit soort dingen allemaal voor ons bijhoudt. ;) Maar twee jaar geleden betaalden we 180 euro per maand voor 1 kind (2 dagen per week, geen vakantieopvang).

    Volgens mij zijn volgende kinderen altijd iets goedkoper, dat zou je even moeten nagaan. Als je ons maandbedrag x3 doet en je telt er vakantie-opvang bij, dan kom je inderdaad wel op zoiets uit. Ik vermoed dat in jullie geval het inhuren van een gastouder aan huis een stuk goedkoper is. Wij hebben dat ooit berekend voor onze situatie. Met twee kinderen is het geloof ik net iets duurder maar vanaf 3 wordt het interessant. Je betaalt een gastouder aan huis namelijk niet per kind maar een vast bedrag per uur (iets boven minimumloon, geloof ik). Om in aanmerking te komen voor kinderopvangtoeslag, moet wel je eigen huis voldoen aan dezelfde eisen als het huis van een gastouder. Denk aan rookmelders e.d. Maar dat zijn op zich geen onredelijke dingen en een groot deel heb je waarschijnlijk al op orde.

    Misschien is dat dus iets om te gaan bekijken.
     
    JJ1980 vindt dit leuk.
  9. Amy32

    Amy32 Bekend lid

    28 jun 2010
    700
    76
    28
    Ik vind dit veel. Wij hebben 48-weken contract (dus deel van de vakanties zit erin) en betalen bruto 450€ voor 2 kinderen, 2 dagen. Hebben geen continurooster, dus hebben 3 uur opvang per dag
     
  10. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Ik bedoelde ook voor @DastyQueen :)
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  11. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.404
    113
    Here here
    Gruwelijk frustrerend
     
    Mythique vindt dit leuk.
  12. IkbenTess

    IkbenTess Fanatiek lid

    14 dec 2016
    2.115
    1.090
    113
    Vrouw
    Nederland
    Kijk ook uit, het is nu bijna eind 2018. Als je dit jaar nog gaat werken en je krijgt toeslagen ofzo, kan het zijn dat je heel 2018 moet terugbetalen! Dus kijk dat goed na! Ik ben ooit zo dom geweest om eind sep ergens te beginnen na thuis te zijn geweest, tijdelijk contract tot 31 dec. Moest zoveel terugbetalen dat me dat incl kdv 2,5 keer zoveel heeft gekost dan aan salaris opleverde.
     
  13. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Ik krijg geen toeslagen, alleen ‘aanrechtsubsidie’. Dat is €756 per jaar. Wellicht dat ik dat moet terugbetalen, of wordt dat misschien verrekend? Iemand een idee??
     
  14. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Ik heb net een gesprek gehad. Ze zou voor me kijken of ik onder schooltijd kan werken. Zo ja, dan ga ik ervoor (zou 15 uur zijn). Zo niet, dn houdt het even op. En kijk ik naar iets vanaf januari.
     
    Mythique, julia80 en tuc vinden dit leuk.
  15. IkbenTess

    IkbenTess Fanatiek lid

    14 dec 2016
    2.115
    1.090
    113
    Vrouw
    Nederland
    Die moet je ook terugbetalen, was bij ons ook :(
     
  16. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Het wordt steeds interessanter om te gaan werken, haha :(
     
  17. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Dat is toch ook logisch? Die krijgt de partner die niet werkt. Als je werkt heb je daar geen recht op.
    Voor werkenden zijn er andere regelingen. De minst verdienende partner krijgt een bepaalde heffingskorting.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  18. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Vrouwen moeten ervoor zorgen dat ze het zo goed opgeleid zijn als mannen en het zo veel verdienen, dan is die discussie niet meer relevant. Of meer gaan verdienen :D
     
    iMoeder en Madeliefke vinden dit leuk.
  19. IkbenTess

    IkbenTess Fanatiek lid

    14 dec 2016
    2.115
    1.090
    113
    Vrouw
    Nederland
    Klopt. Maar ik ging eind september werken en moest het hele jaar terugbetalen. Zoals ik al zei kostte die drie maanden werken veel meer dan ik binnen kreeg. En als de overheid (terecht)wil dat vrouwen meer werken, klopt die regel dus van geen kanten.
     
  20. Lief

    Lief VIP lid

    26 sep 2007
    5.029
    2.836
    113
    Heb je je toeslagen dan niet aangepast vanaf het moment dat je ging werken? Kan toch nooit dat je met 4 maanden werk 8 maanden geen werk kunt wegwerken?
     

Deel Deze Pagina