Gewoon de lege verpakkingen laten liggen en niks meer bijkopen. Als ze er naar vragen gewoon zeggen dat nog in de kast ligt, die lege verpakkingen dus. Zo heeft mijn moeder het mij afgeleerd
Ja is een goed tip, dit opperde mijn man ook al, ik vind het echt een rot gewoonte, heb ik zelf trek in iets dan grijp ik mis, mijn man heeft inmiddels zijn eigen voorraadla waar de kinderen niets van weten
Ik doe voor 65 euro boodschappen per week en leg elke week 10 euro apart voor de duurdere weken (verjaardag, vakantie, etc.) Wij zijn met 2 volwassenen en 2 kinderen. In dit budget zit alles van groente, fruit tot shampoo en gel. Ik vind de boodschappen ook echt duur geworden. Ik scan mijn boodschappen thuis voor consumerscan en ik zie de prijzen echt omhoog gaan. Het fruit is bijvoorbeeld de hele zomer heel erg duur geweest. Nu zakken de prijzen gelukkig weer iets.
Hier 500 pm dus ong 100 pw in de supermarkt en dan nog bakker 7 euro pw en 1x 30 tot 40 euro bjj de slager per maand
Dat doe je knap! Zou je eens een boodschappenlijstje van een week met weekmenu willen plaatsen? Hoop daar wat van te kunnen leren.
Dat idee heb ik ook, al zijn wij wel mee kwijt. Denk 125 euro per week oid. We zijn met zn vieren; twee ‘alleseters’, een vegetariër en een glutenvrij. En een kat en twee konijnen, kattenvoer zit wel bij dat bedrag, konijnenvoer niet.
Dat klopt ook, als je in een winkel loopt dan doe je vaak aan impuls inkopen en koop je dus vaak dingen die je eigenlijk helemaal niet nodig had. Ik bespaar op deze manier ook veel meer door het te laten bezorgen. Ideale uitvinding vind ik het.
Hier deze maand (voor het eerst echt goed bijgehouden) €460 aan boodschappen (inclusief verzorgingsproducten) uitgegeven, voornamelijk bij AH. Wij zijn met 5 grote eters thuis.
Ik houd het niet echt goed bij. We doen beide boodschappen dus er is ook geen overzicht. We zeggen wel vaak dat we zuiniger aan moeten doen maar toch lukt het ons niet. Ik laat ongeveer een keer per week bezorgen, dan ben ik rond de 120 euro kwijt. Dat is dan meestal eten voor het weekend inclusief lekker uitgebreid ontbijt op zondag. En dan nog eten voor 1 a 2 dagen extra. Dan moeten we dus nog voor vier dagen eten halen. We zijn met z'n vieren. Ik moet wel zeggen dat we alleen biologisch vlees eten en ook bijna elke dag dus dat is dure grap. Verder drinken we alleen koffie, melk, water en thee. En mijn man drinkt nog wijn. Qua lekkers vaak nootjes en chocolade. Brood halen we bij de bakker. Ik heb ook het idee dat boodschappen super duur zijn geworden de laatste maanden.
Het enige wat ik denk bij dit topic is dat wij veel te veel uitgeven aan boodschappen! Heb geen vast budget en soms koop ik best veel dure dingen. Mijn vriend net zo. Misschien toch maar eens op gaan letten.
Dank je! Als ik eraan denk zal ik volgende week eens een menu+boodschappenlijst plaatsen. Die maak ik altijd op zondag o.b.v. de aanbiedingen. Ik koop bijvoorbeeld mijn fruit op de markt op mijn bananen na. Ik koop de kinderbananen bij AH en zoek dan de zak met 7 banaantjes voor 0.99 cent. Een zak paprika kost op de markt hier 1 euro en dan heb je er tussen de 5 en 10. Ze hebben er ook elke week weekaanbiedingen een zak groente voor 1 euro. Ik maak veel basis zelf. We aten zondag zelfgemaakte pizza, maar maak dan zowel de bodem als de saus zelf. ik maak gelijk voor 2 keer en heb dan voor max. 1 euro ingrediënten. Dat is dus 0,50 cent per pizzamaaltijd. Brood koop ik bij de bakker, maar ze zijn hier erg aardig en maken hier een volkoren brood voor 1,65 met meel van de plaatselijke molen. Groente koop ik altijd alleen in de aanbieding. Net zoals vlees. We eten ook niet elke dag vlees en zeker niet in grote hoeveelheden. In lasagne gaat bijvoorbeeld 100 gram i.p.v. 300. We drinken heel weinig alcohol en frisdrank. Alleen in het weekend koek en chips. De kinderen vinden een soepstengel en rijstwafel ook nog lekker. Ik vind het het belangrijkst om voldoende groente en fruit te eten. Iedereen eet 2 stuks fruit per dag en 200-300 gram groente. De kinderen eten net zoals ik 5 boterhammen per dag en mijn man 1 extra. De a-merken koop ik echt in de aanbieding. Met een hoop creativiteit kom je een heel eind. En we hebben zelf ook niet zoveel behoefte aan luxe. Af en toe gaan we 'los' maar dat kan dan van het budget wat ik weg heb gelegd. Als je wilt minderen met je boodschappenbudget moet je dat gewoon in kleine, behapbare stukjes doen. Dus eerst eens 5 of 10 euro van je weekbudget afhalen en dan kijken hoe je ermee uitkomt. Gaat het makkelijk, dan kan er nog wel wat af. Zo niet, is dat het budget wat je nodig hebt voor jou levensstijl. Je gaat gewoon leven naar wat je hebt en dat is voor iedereen anders.
Toen wij het erg zwaar hadden ivm vanalles en de financien niet op z’n top was zeg maar... Deden wij t met 80 euro per week. 2 kids en 2 volwassenen. Maar wii eten echt veel groente en fruit en dat is duur. Nu hoeven we er minder op te letten, nu gebeurt het weleens dat ik voor meer haal. En dan geniet ik ook extra want nu kan het!
ik heb een glutenallergie( lees duurdere meelsoorten om iets te maken en duurdere dingen als ik iets niet zelf wil bakken qua koek en brood), zoon is een hele kieskeurige eter. We eten voornamelijk vers, maar vaak dus voor zoon iets anders. maand budget is ongeveer 500 euro incl. kattenvoer. maar zonder honden voer en drogisterij. en tot 4 jaar geleden kon ik voor 200 euro een maand als het moest rondkomen! dan zou ik nu op zijn allergoedkoopst kunnen doen voor 350 euro vermoed ik.
Het klopt inderdaad dat boodschappen erg duur zijn geworden. Soms schrik ik bij de kassa wat ik moet afrekenen voor een paar dingen. Volgend jaar word weer alles duurder Ik geef ongeveer 100 euro per week uit aan boodschappen met 2 volwassene en 1 peuter. En 1x in de 3 maanden ofzo koop ik een hele voorraad wasmiddel, toiletpapier, keukenpapier, shampoo, douche gel en meer van dat soort houdbare spullen in.