Tandjes? Kiezen? Of gewoon?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Aagje90, Sep 28, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Aagje90

    Aagje90 Bekend lid

    Apr 25, 2012
    911
    335
    63
    Female
    help! Mijn lieve dreumesje van 13 maanden is helemaal uit haar doen! Er komen tanden door en kiezen volgens mij. Overal in haar mondje zie ik tandjes/kiezen opkomen. Ze heeft 2 dagen koorts gehad, de koorts is weg maar ze heeft wel pijn.

    We gebruiken al dentinox dat vindt ze heel lekker en wordt heel enthousiast als ik het flesje pak.

    Ze kan even spelen maar als het niet gaat zoals ze wilt of ik zeg dat iets niet mag is het drama. Huilen, op de grond gooien etc geen land meer mee te bezeilen. Ook met eten zo ineens wilt ze dan geen pap. Huilen, huilen en 2 tellen later wilt ze het wel. Soms begint ze tijdens het spelen ook ineens te huilen en gaat ze over de grond liggen rollen. Ik weet het even niet....
    Komt dit door de pijn in haar mondje? Is dit normaal dreumes gedrag? Hoe moeten we hier mee omgaan? Iemand tips?
     
  2. Bootcamp babe

    Bootcamp babe Niet meer actief

    Paracetamol geven helpt hier altijd goed. Kan me voorstellen dat het pijn doet en die dentinox is leuk bedacht maar ik kreeg het er nooit in/op.
     
  3. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,965
    15,004
    113
    Deels leeftijd, de mijne ging ook ineens dreumespuberen. Niks was goed en snel nijdig, driften etc. Plus ook een lading kiezen waardoor ze ook niet helemaal in dr doen was en dat bij elkaar en t was feest. Gewoon een periode met een heel kort lontje zeg maar. Ging weer over en nu weer zo'n fase met kiezen en niet echf fit wezen (verhoging ook, vieze groene snotneus en geduld maar niet heus)
     
  4. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    Aug 1, 2016
    38,191
    45,331
    113
    Oehhh beetje herkenbaar. O. kan ook van die overdramatische hysterische (écht hysterische) buien hebben waar hij bijna in blijft hangen. Vanochtend nog tijdens het verschonen. Ik kook dan zelf ook van binnen. Geen doen man.
    Gelukkig is het ook zo weer over maar soms laat ik hem gewoon maar even uitrazen. Of ik word zelf ook een beetje boos en dan schrikt hij en houdt dan op :D.
    Hier komen ook overal tanden en kiezen door. Als hij hier echt jengelig van is en warm aanvoelt (en ook nog verkouden is zoals afgelopen week en nu nog steeds), dan geef ik hem gewoon een zetpil en dan merk ik wel dat hij er erg baat bij heeft. Het is voor zon kleintje ook niet niks!
     
  5. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    Aug 1, 2016
    38,191
    45,331
    113
    Hier ook joh. De drellen hangen uit zn neus! :roflmao:
    O. is trouwens ook 13 maanden.
    Maar: hij is ook wel weer snel opgevrolijkt. Ik hoef maar een harde boer te laten en het is giebelen geblazen (wat ik dus overigens ook doe hè, zeker als ik alleen met m ben)..
     
  6. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,965
    15,004
    113
    Deze is een half jaartje ouder maar t voelt net als die 13-14 maanden periode. Zuuuuuigt energie. Meestal in zo'n niks is goed bui als dat ff aanhoud trek ik dr jas en df schoenen aan en gaan we ff wandelen meestal loop ik ff naar t winkelcentrum voor een pak melk ofzo. Is ze dr ff uit, ff buiten, mensen gezien, hondjes, lantarenpalen en auto's. En eenmaal binnen is t gelijk weer een stuk gezelliger. Net alsof je op een reset knop drukt.

    Paracetamol haalt hier helaas niks uit maar kan alleen koorts remmen. Was t maar zo, dan had ik t meiske t wat gemakkelijker kunnen maken als ze zich hoopje ellendig voelt. Ik ben zo goed als resistent ertegen, t haalt helemaal niks uit, en zij helaas ook.

    Dus wij zijn op ibuprofen aangewezen, maar dr moet toch aardig wat zijn wil ze dat krijgen en dan krijgt ze t ook nog eens alleen als ze voldoende gegeten heeft. Zit een risico van maagbloedingen in namelijk, daarom zijn artsen en apothekers absoluut NOT amused dat dat vrij verkrijgbaar is.

    Nu is zij toen ze 6 maanden was helemaal nagekeken, heeft t toen voorgeschreven gekregen en krijgt nog steeds diezelfde dosering al zegt t etiket t dubbele maar ibu is mij iets te link om "zomaar" te geven als ze zich rot voelt, nog buitenom resisitentie opbouw. (gewenning eerder maar je snapt t idee).

    Dus afleiden is de enige remedie hier, totdat ook dat niet helpt en t dak eraf gaat en dan wordt t tijd om naar de ibu te kijken al houd ik die echt zoveel mogelijk achter de hand als laatste redmiddel voor de nacht. Zodat ze in elk geval wel nog goed kan slapen.
     
    Nina Sanders likes this.
  7. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    Aug 1, 2016
    38,191
    45,331
    113
    @Vero0504 oef, ja dat snap ik wel ja. Ik heb geen ibu in huis. Normaal alleen voor ons wel, maar voor O. enkel gewone zetpillen (zelfs nog de 120 mg variant. Hij mag al sterker maar heeft hier telkens nog voldoende aan). En voor ons trouwens de laatste tijd ook niet meer gehaald, omdat wij een tweede kindje willen en ik dit i.v.m. een mogelijke zwangerschap liever niet gebruik.
     
  8. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,965
    15,004
    113
    Als zetpillen werken, blijf daar dan bij. Stap dan alsjeblieft niet zomaar over naar ibu. Het lijkt allemaal zo leuk en goed als je de reclame ziet maar vraag t voor de gein eens aan een apotheker als je er toevallig langskomt.

    Wij hebben geen keus maar het is echt eersteklas tuig met aanzienlijk meer risico's voor je kleintje. Paracetamol is echt vele malen veiliger. Hoopte dat ze net als dr vader gewoon wel op reageerde maar helaas ze heeft mijn afwijking.
     
    Nina Sanders likes this.
  9. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    Aug 1, 2016
    38,191
    45,331
    113
    Thanks! Doe ik ook hoor. Zeker omdat hij nu nog voldoende heeft aan 120 mg.
    Balen dat ze er niet op reageert!!!
     
  10. Aagje90

    Aagje90 Bekend lid

    Apr 25, 2012
    911
    335
    63
    Female
    Ah fijn dat het herkenbaar is, niet fijn voor de kindjes natuurlijk! Mijn meisje gaat vandaag weer wat beter! Vanochtend dacht ik nog even help! Maar na een slaapje was ze toch in goede doen, wel veel willen knuffelen en beetje hangerig maar ook gewoon lief spelen en af en toe heel ondeugend en uitdagen en een paar kleine driftbuien gehad.

    Zetpil krijgt ze idd als ze het nodig heeft. Ze krijgt nog 120 mg. Gister toevallig de hogere dosis gehaald maar maken eerst de andere op. Dentinox blijf ik ook maar geven geen idee of het helpt maar dan heb ik in ieder geval het idee dat ik er wat aan doe.
     

Share This Page