vanmorgen een lijst gekocht om mijn zoon zijn zwemdiploma’s in te doen, net een uur geleden opgehangen en nu is de lijst al stuk mijn zoon moest van mij wat opruimen omdat hij overal rommel maakt, dit wilde hij niet dus naar zijn kamer gestuurd, hij gooit keihard de deur dicht en ja hoor lijst valt stuk. Wat geven jullie voor straf?
Niks, ik zou de kapotte lijst neerzetten. Zijn diploma'd dus jammerdebammer. Het is niet dat hij expres de lijst kapot gooit toch?
Niks. Hij is boos, dat mag, toch? Uitleggen zou ik doen. Jij mag ook boos zijn, maar waarschijnlijk ben je teleurgesteld dat de lijst al stuk is, waar jij moeite voor gedaan hebt. Leg hem dat uit, dat jij baalt. En spreek af wanneer hij zijn spullen opgeruimd moet hebben. Bijvoorbeeld om drie is het opgeruimd. Dit geeft hem ook de ruimte om zijn acties waar hij mee bezig af te maken. Zo zou ik het proberen op te lossen.
Ik kan me voorstellen dat hij zich niet had gerealiseerd dat die lijst kapot zou vallen als hij de deur zo hard dicht smeet. Kapotte lijst lijkt me al voldoende straf nu...
Ik zou hier geen straf voor geven. Het was zijn bedoeling om de deur dicht te gooien, niet om de lijst stuk te maken. Per ongeluk dus. Ik zou wél even wachten met de lijst vervangen, zodat hij ziet dat acties ook wel eens onbedoelde consequenties kunnen hebben.
Ik zou geen straf geven maar wel een gesprek met hem aan gaan dat er met deuren niet wordt gesmeten. Deels door het kabaal en ook omdat er dan dingen van de muur kan vallen zoals zijn lijst.
Hij snapte op dat moment waarschijnlijk nog niet dat het gevolg daarvan is dat de lijst stuk gaat. Ik zou dus geen straf geven.
Nou mijn zoon zou toch echt wel straf krijgen. Met de deuren slaan mag hier in huis niet dus straf. Want door jou gedrag heb je iets van mij/ jezelf stuk gemaakt. Zo werkt het dus niet. Sowieso dat geen wat hij al moest opruimen laten opruimen en dan afhankelijk van leeftijd er een straf naast.
Onze zoon zou geen straf krijgen voor de kapotte lijst... maar wèl voor het dichtgooien van de deur. Als hij een de deur dichtsmijt, kan hij misschien niet voorzien dat daardoor iets van de muur valt. Maar hij weet wel dat hij niet met deuren mag gooien. Ga maar lekker op een andere manier boos zitten wezen. Maar daar moet ik wel bij zeggen: 'hoe ga je om met boosheid' is bij ons wel iets wat wel eens besproken wordt. Het is dus bekend dat met deuren gooien niet mag. En ze weten ook wat ze kunnen (en mogen!) doen om dan hun boosheid te uiten. Als je kind dat nog niet wist, is dit een goed moment om dat te bespreken... zodat je een vólgende keer wel straf kunt geven.