MMM zwanger worden en NOD-lijst: Truusjee, 29 jaar, 1e kindje, ronde 19, NOD 8-11, Ronde 4 clomid! JosjeM, 26 jaar, 1e kindje, ronde 22: NOD 6 november cisuM, 25 jaar, 1e kindje, ronde 25: NOD onbekend Lisa280887, 29 jaar, 1e kindje, bezig sinds 8-2017 Kimmetjuh90, 28 jaar, 2e kindje, ronde 11 (1e ivf) Elena83, 35 jaar, 1e kindje, (ICSI): NOD rond 17 nov Krullennbol, 23 jaar, 1e kindje, 2e ronde clomid 50mg: NOD Krily, 24 jaar, 1e kindje, ronde 14 Marley020, 34 jaar, 1e kindje, NOD 7 nov (ICSI 1.4) KvSdB, 26 jaar, 1ste kindje, IUI8, NOD Zwanger: Nancydierengek, 33 jaar, 1e kindje, uitgerekend op 28-01-2019- it’s a boy! Brondy, 33 jaar, 3e kindje, uitgerekend op 26 februari 2019 Daantje17, 29 jaar, 1ste kindje, uitgerekend op 1 maart 2019 - it’s a boy! Minivosje, 26 jaar, 1e kindje, 13-06-2019 Afspraken Oktober 22: minivosje- eerste echo 22: Nancydierengek- Bevalling info avond 23: Kimmetjuh90 - telefoontje of cryo tp door kan gaan. 24: Kimmetjuh90 - cryo tp 26: Marley020 - cryo tp (bij goed ontdooien) 29: Elena_83 - 1ste echo voor cryo tp November 1: JosjeM - intakegesprek IVF/ICSI 20: JosjeM - vervolggesprek/behandelplan
Bedankt Marley en Kimmetjuh! Ik voel me nu al welkom Het gaat wel goed. We hebben er gisteren uitgebreid over gepraat en geprobeerd ons er nu bij neer te leggen dat het nog eventjes gaat duren voor dat we duidelijkheid hebben. Dat vind ik het lastigste aan dit hele traject.. ik hou erg van plannen en structuur en dat moet ik nu echt los laten. Ik was voornemend om een weekendje weg te plannen in februari, maar gaat dat nu zo maar? Of zitten we er dan midden in en kunnen we niet weg? Lastig.. De reden dat wij al een vermoeden hadden is omdat mijn vriend +- 5 jaar terug met zijn ex ook heeft geprobeerd een kindje te krijgen, maar dat is niet gelukt. Destijds heeft hij ook zaadonderzoek gehad. Ex was alleen destijds 44 jaar en had zelf ook problemen. Dus die combinatie samen is niet gelukt. Vandaar dat we vroeg aan de bel hebben getrokken.
Voor het lijstje: Luna87, 31 jaar, 1e kindje, ronde 3, NOD 27-10 (in afwachting van intakegesprek MMM)
@Luna87 welkom! Een waarde van 0,6 is niet al te best nee. In dit geval wordt niet voor IUI gekozen maar voor IVF of ICSI. Echter zal de gynaecoloog eerst het zaadonderzoek willen herhalen met een tussenpoos van ongeveer 3 maanden ten opzichte van het eerste zaadonderzoek. Als het weer onder de 1 miljoen komt, dan zal de keuze gemaakt worden voor IVF dan wel ICSI. Mijn vriend heeft bijvoorbeeld een score van om en aan de 1 miljoen, daarbij wordt gekozen voor IUI. Helaas is het ook enkele keren ver onder de 1 miljoen geduikeld en is er nu de keuze gemaakt ons door te verwijzen. Er kunnen vele factoren zijn voor verminderde vruchtbaarheid bij mannen; koorts kan bijvoorbeeld ook al invloed hebben op de zaadkwaliteit, een spatader bij de ballen of niet/laat ingedaalde ballen bij de geboorte en ook een verstopte zaadleider kan een oorzaak zijn. Mocht het weer een slechte uitslag zijn, dan zal de gynaecoloog het onderzoeken en wellicht je partner doorsturen naar de uroloog voor nader onderzoek. Vanwaar wisten jullie dat dit zou kunnen gebeuren als ik vragen mag?
Zou dat ook het geval zijn wanneer er 5 jaar geleden ook iets dergelijks uit de test is gekomen? Maar we hebben er rekening mee gehouden dat we inderdaad in januari nog een dergelijk onderzoek zullen moeten doen. Er is wel een reden, mijn vriend heeft vroeger de bof gehad en is geopereerd aan een niet ingedaalde bal vroeger. Dat verklaard denk ik een boel. De reden dat we wisten dat dit zou kunnen heb ik hierboven beschreven! Waarschijnlijk toen jij aan het typen was
Ik geloof dat met een nieuwe partner ook weer opnieuw onderzoek gedaan moet worden. Maar ik weet het fijne er niet van, wellicht als zijn dossier al bekend is dat het onderzoek niet herhaald hoeft te worden.
Nouja, we zien het wel. Tegen de tijd dat we in het ziekenhuis terecht kunnen zijn er ten opzichte van het eerste onderzoek toch al 6 weken verstreken. Dus dat scheelt alweer een beetje.
@Luna87 Hoi welkom! Natuurlijk mag je mee praten hier. Over je vraag heeft @JosjeM al een mooie duidelijke uitleg gegeven. Mijn vriend en ik hebben het eerst een maar zelf geprobeerd op de normale manier. Toen naar de huisarts gestapt die ons doorgestuurd heeft naar ziekenhuis. Via het ziekenhuis ben ik helemaal nagekeken maar bij mij was alles goed. Bij mijn vriend lag het probleem. Ook zeer slechte zaad kwaliteit in hoeveelheid zeer weinig en de bewegelijkheid zeer slecht ook. Mijn vriend heeft twee keer een zaadonderzoek moeten laten doen omdat het een moment opname is en de zaadkwaliteit drie maanden later beter kan zijn. Wij hebben dus na de eerste zaadonderzoek drie maanden later dus nog een keer een zaadonderzoek gehad. Die keer was de uitslag ervan nog slechter. Bij ons was iui en ivf geen optie daar was mijn vriend zijn zaad te slecht voor. Dus in het ziekenhuis werd meteen gekozen voor icsi traject. Denk dat de kans groot is dat jullie ook het icsi traject gaan krijgen. Veel sterkte en succes en lucht je hart hier. Ik heb toen ik in het traject zat het als erg fijn ervaren om op dit forum met anderen erover te kunnen praten.
@Kimmetjuh90 Hoe is het nu met jou? Als het goed is heb jij je terugplaatsing gehad. Wanneer mag je testen? Ik hoop zo dat je deze keer geluk hebt! Ik duim voor je!
Gaat prima hier, alleen al sinds de ovitrelle aan de diarree, en sinds vandaag ook keelpijn erbij, maar erbij Dat t met Emmy 2.0 wel goed gaat. Mag 7 november testen van t ziekenhuis maar test 3 november (dan is mn nod)
Ow vervelend dat je aan de diarree bent. Spannende dagen nu weer voor je. Hopelijk op 3 nov een mooie test dan.
Wat spannend Kimmetjuh! Vervelend dat je zo'n last van diarree hebt. Nog een dikke week wachten om te testen dus.. pff Nancy, bedankt voor je uitgebreide reactie. Wij hebben gisteren pagina's vragenlijst gekregen van het ziekenhuis. Deze spitst zich ook toe op ivf/icsi. Wanneer ze deze retour hebben maken ze een afspraak voor een intake. Vanavond gaan we het invullen.. Maar er zijn ook wel vragen die we bij onze moeders zullen moeten navragen. Dit weekend maar doen dan. Lastige is dat ze nog niet op de hoogte zijn van het traject. Hoe hebben jullie dit gedaan? Wie heb je op de hoogte gebracht van het traject? Daarnaast lees ik veel over MNC behandeling. Dus ICSI in je natuurlijke cyclus. Iemand hier ervaring mee?
Dank je! Alleen mijn 2 beste vriendinnen weten vanaf t begin van t traject, de rest weet t sinds kort ook..
Bij ons weten het nu ook een aantal mensen! Sinds paar maanden beide ouders! Dat vond ik echt heel moeilijk. Vanavond is mijn schoonzusje aan de beurt. Ben benieuwd hoe ze reageren. Na 2 jaar is het wel de hoogste tijd denk ik dat ze het gaan weten. Succes!!
Hi, hoe ging het gesprek met je schoonzusje gisteren? Zag je er tegen op? Bij ons weten ondertussen steeds meer mensen het. Het begint ook op te vallen dat ik vaak een borrel afsla
Wat lief dat je het vraagt!! Wat zal ik zeggen... ze zeiden weinig.. of ze nou geschrokken waren weet ik niet zo goed. Misschien wisten ze niet hoe ze moesten reageren of waren ze ergens teleurgesteld dat het niet als een van de eerste het wisten. Lucht wel op maar hun reactie was erg timide. beetje vaag... ze hadden t ook over hunzelf. (Tweede bij hun is ook niet snel gegaan maar nog altijd binnen het jaar en ze hadden al een kindje. Achteraf bleken ze niet te weten hoe t werkte! Een keer in de maand eisprong etc. Beetje dom! Hun 1e was namelijk binnen maand en toeval! ) Heb hun wel aangesproken over de opmerkingen die ze maakte en dat ik dat niet leuk vond. weet niet zo goed wat ik denk ervan. Het is eruit! Het is nou ook niet dat ik bij hun altijd me zorgen uit ofzo. Het is familie maar praat bijv meer met vriendinnen. Dus ergens is t ook niet heel erg dat ze zo reageerde. Maargoed! Ik had wel Iets meer empathie verwacht ipv naar jezelf meteen te kijken Hihi
Truusje, ik heb ook gemerkt dat het vertellen zowel een opluchting kan zijn maar soms ook wel een beetje raar. Wij hebben dit weekend onze beide moeders op de hoogte gebracht. Ze zijn ook nog een beetje terughoudend.. wij zijn ook nog niet zo ver in het proces, maar hun onwetendheid is best groot! Ik vind het echter wel fijn dat ik gewoon kan zeggen dat we naar het ziekenhuis moeten. En dat als ik even niet zo lekker in mijn vel zit ik dit gewoon met hun kan delen. Bij ons weten dus nu de moeders het en mijn beste vriendinnen. We hebben besloten dit binnenkort uit te bereiden met onze beide leidinggevende, ivm afwezigheid werk, maar dat we het hier eerst ook bij houden. Het lijkt me ook vermoeiend om het nog vaker te moeten uitleggen etc.. Tevens zijn wij dit weekend een paar uur bezig geweest om vragenlijsten in te vullen.. pff wat een boel vragen. Maar het is gelukt en we hebben het terug gestuurd! Nu krijgen we binnenkort een brief voor een afspraak. Ik verwacht deze dan zelf eind november/begin december. Kimmetjuh, inmiddels ben je weer een aantal dagen verder. Komende zaterdag wil je testen toch? Spannend! Heb je al ergens last van?