Dat heb ik nu toch ook met Halloween? Ik heb een aantal parken deze week vermeden omdat ik er niet aan mee wil doen en mijn kinderen daar ook niet mee in aanraking wil brengen. Het vergt wat inspiratie, maar prima te doen hoor!
Ik ben van 1984 en bij ons was het er gewoon nog hoor, misschien omdat mijn ouders het vierde zoals hun het vroeger vierde? Lekker boeiend of het toen al weg was of niet, wij vieren het gewoon zoals wij het willen. Fijne middag
Dan moet de Chrstelijke gemeenschap zich daarover uitspreken. Wie weet wordt daar dan ook het gesprek over geopend. En als je begrijpt dat het voor christenen vervelend kan zijn, waarom kan je dan niet begrijpen dat Zwarte Piet voor veel mensen vervelend kan zijn?
Dat wordt volgens mij ook gewoon gedaan, maar je weet zwlf vast ook wel dat er niet zomaar iets afgeschaft of veranderd wordt, en al helemaal niet als alleen christenen dat zouden willen. Zo meegaand is nederland nou niet in alles Zoals ik al zei; als dat zo is; dan kunnen die dus net zo goed er voor kiezen om wr niet aan mee te doen. Je wordt door niemand verplicht. En nee, dat is niet altijd leuk voor de kinderen, maar dat zijn de keuzes van de ouders. Net als dat ik geen halloween wil vieren, en dus dingen daarom vermijdt.
Hmmm....ik ben voorstander van roetveegpiet, laat is dat voorop stellen maar jouw opmerking zet me aan het denken.... Is jouw denkwijze van zwarte piet niet racistisch? Jij denkt dat wij denken...... Want ik zie zwarte piet niet als een karikatuur van een bepaald ras, maar als een kindervriend.(zonder ras, ras komt niet eens in mij op)
Ok, dus jouw concrete oplossing voor mensen met kinderen die echt persoonlijk aangesproken worden en geaccossieerd met Zwarte Piet is: - in betreffende weken niet naar school of andere school zoeken; - niet gaan sporten of naar zwemles; - niet naar winkelcentra of boodschappen doen; - geen kinderprogramma's kijken op tv, op 4of 5 dec tv volledig uit. Heb ik het zo goed samengevat? Ik heb het niet over een dagje uit naar een afgesloten locatie hé? Verder niet zeiken, en vooral niks doen aan degenen die dit voor ze veroorzaken. Maar kun je misschien nadenken over het feit dat jij dit met een pretpark al voor je gezin als een soort last ervaart/voelt. Iets wat op een mini schaal gebeurt in vergelijking tot een wejenlange nationale viering door heel het land. Je ziet het zelfs als vergelijkingsmateriaal, omdat je er iets voor moet doen om het te mijden. En je kinderen vinden het eng, daarom. Ze zijn niet als persoon verbonden met het beeld en worden er door anderen niet op aangekeken in hun dagelijks leven. Waarom is het dan zo ondenkbaar hoe zoiets op een ander kind kan inhakken? Op zijn welzijn en veilig opgroeien?
Maar dan is het vreemd om te zeggen dat Sinterklaas en zwarte piet gewoon moet blijven zoals ze altijd zijn geweest. Dat zijn ze namelijk niet, zijn ze ook nooit geweest. Iedere generatie heeft het net even anders gevierd dan de generatie daarvoor. Dat jij net als je ouders en je oma thuis lekker de roe ed erin houdt en dergelijk betekend niet dat de rest van Sinterklaasvierend Nederland dat ook moet doen, ook niet in het landelijke verhaal. Landelijk gezien staat de traditie gewoon nooit stil. Ik hoop zelf gewoon dat dit hele gezeik met de invoering van roetpieten in het landelijke verhaal over is. De plaatselijke verenigingen zullen dan met de tijd volgen, die kun je niet verplichten om direct mee te doen aan het landelijke verhaal.
Je roept steeds dat het geen kleine minderheid meer zou zijn, misschien in jou omgeving niet en in de randstad. Echter hier in de omgeving betreft het wel degelijk een kleine minderheid. En daar wordt netjes onderzoek naar gedaan. Dat heeft dus niks met ‘opperhoofden’ of de macht van comités/organisaties te maken zoals jij insinueert. Misschien eens verdiepen waar de ‘actievoerders’ vandaan komen alsmede de mensen die het hardst roepen dat het veranderd moet worden. Het overgrote gedeelte komt uit de randstad en om dan de wil op te leggen aan de rest van het land en te doen alsof de randstad een afspiegeling is van het hele land is zwaar overdreven. Maar goed die discussie is er op verschillende vlakken niet enkel betreffende zwarte Piet.
Maar dit geldt beide kanten op, dat iemand iets racistisch vind of het als dusdanig ervaart betekent niet dat het zo is. Maar dan moet er wel naar gehandeld worden maar andersom niet. Als we het dan over gelijkheid etc hebben. En laten we eens omdenken... Een zwarte Piet mag niet, oftewel zwarte mogen niet mee doen danwel zijn niet goed genoeg. Maar een witte of welke andere kleur dan ook mag wel en zijn wel goed genoeg. Als ze dan heel hard roepen met discriminatie, racisme en het koloniale verleden etc. Ze zijn zelf diegene die vinden dat zwarte pieten niet mee mogen doen en ze daarmee ergens onder plaatsen.
Ik ben uit '75 en het werd er bij mij thuis met de paplepel ingegoten. Met als resultaat dat ik als de dood was voor Sinterklaas en zijn zak. Heb er dan ook geen goed woord voor over als er nu nog steeds ouders zijn die dit er inhouden, vind het pure emotionele chantage..
Ik ben uit 1980 en kan me de roe ook nog goed herinneren. Maar ik weet niet of de Pieten op tv (van de landelijke intocht) ze ook nog hadden toen. Misschien ook iets wat door lokale verenigingen langer is vastgehouden.
Ik ben van 1978 en ik kon de roe alleen uit het liedje. Verder werd het bij ons in de omgeving dus niet als een eng sprookje gebracht maar als een lieve oude man met lollige pieten. Die veel turnden en pepernoten gooiden. Nooit emotionele chantage gehad. Dan ligt het ook wel aan de ouders en de omgeving. Ik dreigde ook nooit dat ze niks kregen als ze stout waren. Dat vind ik namelijk ook nergens op slaan.
Dit is dikke onzin natuurlijk he? Iedereen, met welke huidskleur dan ook, kan piet zijn, maar wel allemaal met roet op hun gezicht.
Nou hier hetzelfde bouwjaar maar geen roe. Het is een stuk opvoeding. Ik heb nu ook oppaskindjes of kindjes op school bij de kinderen waarvan de ouders al in september beginnen dat ze maar moeten luisteren omdat de pieten al op het dak zitten. Nou dan zeg ik ook glashard dat dat niet waar is hoor als zo'n peuter mij dat vertelt. En dat de pieten gewoon met Sinterklaas meekomen. Je gaat toch niet 4 maanden van te voren een kind bang zitten maken
Beetje spuit-elf... maar hier wilde ik toch nog even op reageren: Als je vindt dat iets amoreel is, is er maar één mogelijkheid, geen tussenweg. In de jaren '50 kregen kinderen op school nog lijfstraffen. Er kwam toen (gelukkig) een beweging op gang die daar tegen was. Kun je je voorstellen dat daar toen een compromis uit gekomen zou zijn? De meester mag op maandag en vrijdag wel slaan, maar de rest van de week niet? Of alleen kinderen met achternamen beginnend met A t/m L mogen geslagen worden? Nee, dat kan niet. Als iets onethisch is, kun je het niet voor de helft wél blijven doen.