Vanaf wanneer open haard aan?

Discussie in 'De lounge' gestart door Mimosa, 28 okt 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mimosa

    Mimosa Niet meer actief

    Voor de dames die een openhaard hebben, vanaf wanneer doen jullie hem aan? Of hebben jullie hem al aan?

    En waar halen jullie hout vandaan?
     
  2. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.306
    17.209
    113
    Ik heb hem niet maar ik vind deze avobd perfect ervoor.

    Hout zou ik bij mn ouders halen ;)
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  3. Tupps

    Tupps Actief lid

    7 jul 2018
    301
    82
    28
    Vrouw
    Hout gaat mijn man altijd kappen en gaat gewoon aan als er behoefte is aan warme :)

    Staat nu ook aan, heerlijk
     
  4. laurazoey

    laurazoey Fanatiek lid

    20 mrt 2015
    4.485
    2.225
    113
    Vrouw
    twente
    Mijn man heeft het hout geregeld bij een lokale hout zagerij.
    Wij hebben hem nu aan. Heerlijk. En zo te ruiken in de straat zijn we niet de enigen ;)
     
  5. MamavanDaan

    MamavanDaan Bekend lid

    27 sep 2009
    811
    141
    43
    Achterhoek
    Wij hebben de houtkachel in ieder geval ‘s avonds al aan. Vandaag brand hij de hele dag.
     
  6. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.780
    7.367
    113
    Zodra het buiten overdag een graad of 17 is gaattie af en toe aan. Het is onze enige warmtebron in de woonkamer, en het is ongeisoleerd daar, dus zo koud als het buiten is, zo koud is het ook bijna binnen.
    Ellende is dat het met de kachel meteen ruim boven de 20 graden is ik doe hem vaak kort aan zodat het wat behaaglijkeren is. Met deze temperaturen van vandaag brandt hij van smorgens vroeg tot s'avonds laat.
    Ben blij dat we volgend jaar als het goed is een geïsoleerd huis hebben met CV, dan is de haard echt alleen voor de leuk zeg maar.
    Hout hebben we hier in stapels liggen in en om de schuren (lag er allemaal al toen we ons huis kochten). Die schuren gaan binnenkort gesloopt worden, dus we zagen alles nu op en slaan het op, en komen daar de winter mee door, wat overblijft is dan voor volgende winter.
     
  7. wishfulthinking

    wishfulthinking Fanatiek lid

    7 aug 2012
    4.828
    2.498
    113
    Vrouw
    Hier brand de houtkachel vandaag vanaf dat we opstonden

    Zodra het 17 grd word in huis stook ik hem op en als het 20/20,5 is laat ik hem uitbranden

    We hebben nog helemaal geen verwarming aan gehad

    Hout allemaal gratis via het werk van man
     
  8. Panda1

    Panda1 Bekend lid

    28 feb 2013
    841
    117
    43
    Overijssel
    Ik doe hem in het begin alleen 's avonds aan. Maar als we verder in het seizoen zijn staat hij ook overdag aan.
    Ik heb hem nu al een paar keer aan gehad.
    Voor hout kijk ik op mp of er in de buurt wat is.
    Soms heeft de gemeente ook houd, echter dat moet eerst drogen.
     
  9. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Ohhh lijkt me zooooo heerlijk een open haard of houtkachel :):):):)
    En zo sfeervol ook!
     
  10. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.059
    2.199
    113
    Brabant
    Hij staat aan.
    Hebben overigens een dichte haard:)

    Ik wil de cv nog niet aan, dus elke frisse avond gaat hij aan. Vanmiddag hebben we hem al gezellig aan gedaan. Kinderen vinden dat ook leuk!

    Hout laten we bezorgen. Dit jaar 2 kuub losgestort. Hadden nog wat van vorig jaar. Eens kijken hoever we komen.
     
  11. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.123
    2.957
    113
    Vrouw
    Wij hebben sinds 2 jaar een pelletkachel, als ik s'ochtends beneden ben rond 630 dan zet ik hem even een uur of anderhalf aan, het is enorm snel warm op de benedenverdieping. Vaak doe ik hem uit als ik de kinderen naar school breng.
    Wij hebben onze tuin en woonkeuken op het zuiden dus die is bij de minste zonneschijn heerlijk behachelijk.
    Onze woonkamer blijft vaak wat koeler, wat in de zomer heerlijk is. Maar nadat het mooie weer voorbij was 2 weken geleden gaat hij lekker aan elke ochtend, maar nu zet je een pelletkachel natuurlijk wel makkelijker aan dan een houtkachel of openhaard.
    Vandaag staat hij de hele middag/avond al aan, lekker de deuren open naar boven en de warmte trekt heerlijk door het hele huis.
     
  12. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Wij hebben de houtkachel sinds een week of 3 bijna elke avond aan gehad. Behalve die warme dagen. Mijn vriend heeft begin dit jaar een hout klover gekocht en in maart hebben we flink wat boom stammen gekocht en gekloofd. We hebben nu zo'n 4 kuub liggen.
     
  13. L0nneke

    L0nneke Fanatiek lid

    21 dec 2009
    4.971
    432
    83
    Nederland
    Hier al enkele avonden aan..zo ook vanavond. Heerlijk!
     
  14. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Dit jaar nog niet aan gehad. Hebben al wel twee avondjes de CV aangehad omdat we oppas hadden en ik niet wil dat ze het koud zouden hebben. Manlief en de kinderen hebben het nooit koud. Ik zelf wel maar ben echt een kleedjes-meisje ;)
    Dus ik kruip dan lekker in de hoek van de bank weg met een fijn kleedje en heb nergens last van. Overdag is het nog niet koud in huis geweest. Best uniek geloof ik: eind oktober pas twee keer de kachel aangehad haha.
     
  15. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Hier ook pas 2 keer de verwarming aan gehad, een paar weken terug (mijn man, had wat mij betreft niet gehoeven maar ik was niet thuis) en vandaag even aan gehad om de kou er een beetje uit te krijgen.

    Open haard hebben we af en toe in het weekend 's avonds aan. Zijn ook vaak weg dus overdag kan dan niet (is echt een open haard).
     
    maartje84 vindt dit leuk.
  16. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Nou, hij fikt!
     

    Bijgevoegde bestanden:

    DastyQueen en nizzie86 vinden dit leuk.
  17. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    We hebben een houtkachel/oven in de keuken, en een open haard met inzet in de woonkamer.
    Ze staan sinds deze week ook overdag aan, daarvóór was het nog te warm en stonden ze alleen 's avonds voor het leuke aan.

    Wij kopen altijd balken van 2 meter bij onze buurman (is een boswerker), zo'n 14 kuub per keer. Dit jaar zijn we eindelijk aan zagen/splijten toegekomen van de laatste 3 ladingen. We hebben voorlopig dus even genoeg :D
     
  18. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Oh wat heerlijk om zoveel hout te hebben. Is het alleen niet gigantisch veel werk om het hout te zagen en te splijten? Wij kopen elk jaar kant en klaar hout dat alleen nog thuis onder een afdak moet drogen. Ik vind het alleen best nog veel kosten. Zou het liefst dus gewoon manlief aan het kloven zetten... haha
     
  19. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Ja, het is wel veel werk, maar meestal als de buurman een lading heeft nemen we het aan, want het is goedkoper dan elders, en hij kan het met de tractor zó in de tuin neerleggen. De tuin is groot genoeg, dus het hoeft niet direct gezaagd te worden.

    Ik heb onlangs wel een paar dagen meegeholpen met splijten en kruien, maar mijn vriend doet wel het meeste werk.
     
  20. Troeeeelaa

    Troeeeelaa Actief lid

    15 jul 2018
    407
    456
    63
    Vrouw
    Hier een houtkachel en al een aantal keer aan gehad. Wij verkopen zelf open haard hout en hebben een hoverniersbedrijf waardoor we bomen ect zelf kunnen zagen, dat ligt keurig opgestapeld en kunnen we zo pakken :)
     
    DastyQueen vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina