Als mijn moeder zich zo gedraagt hoeft ze niet op te passen, dan breng ik mijn kind met alle liefde naar een betaalde oppas. Kinderen moeten respect hebben voor grootouders maar andersom net zo goed. Godzijndank ben ik product van mijn ouders en denken zij er net zo over
jij doet net alsof die oma haar kleinkind mishandeld heeft , jesus seg het was maar een tik op de billen hoor, geen mep ofzo in het gezicht.
Mep of tik,beide is een machtsmiddel! Echt,ik snap dat rechtvaardigen ervan niet. Nooit maar dan ook nooit is geweld op welke manier dan goed te praten. Je blijft met je tengels van kinderen af. Punt.
Het is gewoon verboden in Nederland hoor. Soorten kindermishandeling Kindermishandeling kan vele vormen aannemen. Onder lichamelijke kindermishandeling vallen alle vormen van lichamelijk geweld tegen het kind. Bijvoorbeeld slaan, schoppen, bijten, knijpen, schudden (van een baby) of het kind laten vallen. Ook de corrigerende tik valt hieronder. Deze is in Nederland sinds 2007 bij wet verboden. Wat kinderen ook doen, ze mogen dus nooit geslagen worden, omdat slaan iemand zijn waardigheid aantast Bron: www.kinderrechten.nl Artikel 19 Dat jij "in een deuk ligt" om haar reactie zegt wat mij betreft meer over jóu dan over haar. Je kunt het met iemand oneens zijn, maar in een deuk liggen.. mja. Ze houdt zich gewoon aan de Nederlandse wet.
Nou oudermishandeling mag ook niet want zij zou de oma een tik voor haar broek geven Tja ieder zijn opvoeding Ik heb vroeger ook een pak voor mijn broek gehad en ik ben er niet slechter van geworden en heb geen trauma integendeel Ik heb over een tik Een slag in het gezicht kan niet Schudden , knijpen bijten ... ook niet Maar meestal zijn de naar eigen zeggen perfect moeders nog de ergste
Je hebt het nu over díe moeders die zich gewoon aan de wet houden? Ik noem mezelf trouwens totáál geen perfecte moeder. Ik ben ongeduldig, ik geef veel te vaak toe, ben veel te beschermend, ik heb geen idéé in welke maat kleding ze lopen (kan ik gewoon NIET onthouden ) en ik help nooit mee op school. Maar slaan doe ik dan weer niet. Nooit. Ik vind het een zwaktebod en een ZEER slecht voorbeeld. Dus als dat mij "een van díe moeders" maakt, prima!
Ik ook en ik ben er zeker wél slechter van geworden. En er is ondertussen veel wetenschappelijk onderzoek naar gedaan en het blijkt dat mensen die als kind fysiek gestraft werden (ook als dat alleen maar corrigerende tikken waren) in hun latere leven wel degelijk meer kans hebben op allerlei psychische klachten. Dus jouw uitspraak gaat gewoon niet op.
Nee ik heb het over moeders die hun eigen perfect vinden Niet over jou of over topicstarter of iemand die hier al gereageerd heeft Nou ik zal men man dan ook maar gaan aangeven want die geeft me soms ook een tik op de billen
Dat kan ik goed begrijpen, daar zou ik me ook wel zorgen over maken. Maar zou jij je daar echt minder zorgen over maken als je moeder nu sorry zegt tegen je dochter? Dat zou voor mij eerlijk gezegd niet die zorgen wegnemen. Ik zou volgende keer dat je je moeder ziet of spreekt tegen haar zeggen dat ik niet wil hebben dat het ooit weer gebeurd en het daar bij laten. Mocht het dan toch nog eens gebeuren, dan zou ik dochter voorlopig niet meer alleen naar oma laten gaan. Ik zou naar aanleiding hiervan trouwens ook met je dochter praten over het feit dat het nooit okee is als iemand haal een tik geeft of slaat en dat je altijd wil dat ze het tegen je verteld als zoiets gebeurt.
En als moeder niet wil dat oma een tik verkoopt, is dat moeders goed recht - zeker gezien een corrigerende tik gewoon niet mág. En dan doet het er ook niet toe dat jíj zo’n tik helemaal prima vindt, dat is niet de discussie.
Ik ben niet slechter geworden van die enkele keer (en dan denk ik dat het in mijn leven misschien 3 keer is voorgekomen) dat ik een tik heb gekregen. En geloof maar dat ik het ernaar gemaakt had. Toen vond ik van niet maar met hindsight 20/20 kan ik me goed voorstellen dat ik m kreeg... Het waren ook echt bloed onder je nagels vandaan acties. Frustraties vast maar gelukkig was mijn moeder ook maar mens. Krijg je iedere week een tik dan nee... Dan hebben we het over mishandeling. Ik zie met regelmaat het resultaat van die halfbakken opvoedingen. Het spijt me dat ik dat zeg maar dat sjonge jonge... Soms is het gewoon tenenkrommend. Ik werk in een winkel waar je dingetjes kunt proeven. En de hoeveelheid kinderen die gewoon ongegeneerd door die winkel rausen, zonder enige vorm van sturing is hoog... Schrikbarend hoog. En ik zeg er dus wat van als prinsje of prinsesje met twee volle handen het hele bakje leeg trekken , op dingen klimmen of aan pannen hangen. Of denken dat de winkel een speeltuin is. Met een pinnige blik van vaan moeder tot gevolg maat jammer dan... Voed je kind op denk ik dan... En dat hoeft niet met fysiek geweld, verre van en doe ik ook niet. Maat streng toespreken is tegenwoordig al een zeldzaamheid. Onderzoek en zelfontplooiing is tegenwoordig de hype. Nou, prima maar niet in mijn winkel. Diepgaande filosofische gesprekken over hoe het hoort voer je maar thuis maar niet bij mij in de winkel. En ja dan zal ik vast wel iedereen over me heen krijgen... Maar weet je, als die pan op je kind valt dan is het ook niet goed... Dus sja liever een pinnige blik dan een kind gewond afvoeren omdat mams niet haar kind op fatsoenlijke wijze tot de orde kan roepen.
Je haalt twee extremen bij elkaar, er zit nog een heleboel tussenin; ouders die geen tik verkopen en tóch grenzen stellen.
Niet bij ieder kind werkt dat Maar Mijn kind is welopgevoed en mijn toekomstig kind gaat dat ook zijn. Hij heeft 1 keer een pak voor zijn broek nodig gehad Verschillende keren in de hoek gestaan en een paar keer recht zijn bed in Hij is een lief vrolijk mannetje die mij en zijn papa heel graag ziet dus denk niet dat hij onder die tik al geleden heeft Ma zoals ik al zei, ieder zen mening
Dat kan ook prima zonder slaan en zonder straffen. En ja dan heb je dus wel grenzen en nee, mijn kinderen mogen dus lang niet alles.
Tussen 2 volwassenen ja, maar mijn kind respecteer haar oma, en tantes en opa... En een grote mond naar oma toe is gewoon geen optie!
Ik geloof niet dat jij je kids nog nooit gestraft hebt Dat die nog nooit in de hoek gestaan hebben Dan zal jij als perfecte moeder perfecte kinderen hebben zeker haha Leuk voor jou Ik heb mijn opvoeding en daar moet jij ook geen commentaar op hebben En als jij vind dat ik zo slecht ben voor men kids dan moet je maar aangifte doen bij de Belgische politie hè Men naam vind je wel ergens op dit forum